sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Gangster powiesił się w celi

Gangster powiesił się w celi

Gangster powiesił się w celi
Data publikacji: 2018-08-02 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-12 19:12
Wywietleń: 5586 341372

Znany szczeciński gangster, Jacek R., powiesił się w celi. Jak ustaliła „Gazeta Wyborcza", ciało mężczyzny odnaleziono we wtorek w więzieniu w Goleniowie. Przez godzinę był w niej sam. Prokuratura nie udziela w tej sprawie informacji.

- Prowadzimy postępowanie - przyznała jednak prok. Małgorzata Wojciechowicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Nieoficjalnie wiemy, że najprawdopodobniej było to samobójstwo. Prokuratura musi jednak ustalić, czy Jackowi R. nikt nie pomagał lub czy samobójstwo nie było jedynie upozorowane. Służba więzienna prowadzi w tej sprawie własne postępowanie.

Przypomnijmy, że Jacek R. był zamieszany w głośną sprawę przejmowania mieszkań komunalnych zajmowanych przez bezrobotnych lub osoby zadłużone, które zaniedbywały opłaty czynszowe. O udział w procederze, nazywanym wówczas „wysiedlanie żura", prokuratura oskarżyła dziewięć osób - w tym właśnie Jacka R. i Andrzeja R. (byłego zastępcę dyrektora zarządu budynków i lokali komunalnych Urzędu Miasta), któremu przedstawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Jednak rozgłos w światku przestępczym Jacek R. zdobył nie za przestępstwa dokonywane w „białych rękawiczkach". Jeszcze przed sprawą dotyczącą „wysiedlania żura" brał udział w porwaniu i przetrzymywaniu dłużnika. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, bo tego typu sytuacje zdarzają się, niestety, dość często. Rzadko jednak porywacze traktują swoje ofiary w tak bestialski sposób - w tym przypadku m.in. przetrzymywali ją w szambie i obcinali jej palce.

(lw)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

xxl chwdp
wychustał się na prześcieradle tak kończą konfidenci współpracujący z milicją
2019-08-12 19:05:14
xxx
Ryba to był psychol. Kto go znał to wie.
2018-08-05 22:34:58
Halabardnik
A sprawdza się, czy samobójstwa ktoś nie zasugerował temu Panu? :)
2018-08-05 08:32:36
he he
witamy w piekle śmieciu
2018-08-03 13:33:03
anty
Gosia płakać za tym gównem nie nie będzie nikt.Jednego śmiecia mniej
2018-08-03 12:35:03
;]
śmiecie żerujący na biednych ludziach powinni zdychać w męczarniach, a bawić się w huśtanie
2018-08-03 12:28:34
Gosia
Żegnaj Jacku...!Bardzo smutna wiadomość...
2018-08-03 11:53:54
......
Dlaczego nie ma mojego komentarza?Bo prawdę piszę?
2018-08-03 10:39:39
gosc
hahaha przeciez z mecenasem mial kose. Wcale go nie pomowil. Mecenas go dymal na wszystkie mozliwe strony. Robil wszystko by rybka jak najdluzej siedzial w pudle, bo bal sie jego wyjscia
2018-08-03 10:37:21
WYDYNDAŁ SIĘ - BRAWO !
Kapuś więcej donosów podpisał niż Wałęsa w najlepszych czasach.
2018-08-03 10:13:08
Grzegorz
tyle co on ludzi oszukal z cala ta ekipa..... Oszusci jebani niech siedza w pierdlach jak najdluzej
2018-08-03 10:05:45
Miś II
Panie Redaktorze - fatalny tytuł , sugerujący już coś ! Powinno być coś w tym rodzaju : Znaleziono ciało tego i tego w celi więzienia w Goleniowie .
2018-08-03 09:36:38
Alicja
Przejmowanie mieszkań komunalnych i wszystko w temacie. Czyżby znów grasował seryjny samobójca?
2018-08-03 07:35:07
Bill Kopyto
Typ co sie rzucił na Bungge to Rybka.
2018-08-03 05:35:01
Hmm...
Najpierw Kozakuja...a pozniej Sie wieszaja...!/?
2018-08-03 02:29:55
szwagier
Nazwisko miał R...k, Kasia Ty chyba pomyliłaś osoby tak delikatnie mówiąc dla której żony i dzieci był taki wspaniały,przestań go wybierać.....
2018-08-03 01:41:31
podlewski
Jacek w swoim czasie prowadził naprawdę gangsterski tryb życia, taki po polsku. Używał trzech luksusowych samochodów mieszkając w bloku, miał ładną zawsze wypoczętą panią ale to się szybko urwało. Rehabilitując się społeczeństwu w zakładzie karnym, używany był czasem przez tzw. organy państwa do składania fałszywych zeznań i pomawiania ludzi (sprawa mecenasa i mechanika). Siedzenie w pierdlu przy jednoczesnym obciążaniu ludzi na dłuższą metę może złamać niejednego.
2018-08-02 23:13:17
Kasia
Nie znaliscie czlowieka,to wiec proszę nie wypowiadać się na jego temat.Był kochanym mężem ,ojcem i wujkiem.Zawsze dla rodziny otwarty sercem.
2018-08-02 23:00:44
EMERYT
ŻAL MI CZŁOWIEKA I TO BARDZO ŻE TAK PÓŹNO TO ZROBIŁ.
2018-08-02 20:27:01
dexter
jaka szkoda :(( łzy milecą jak pot po du.ie
2018-08-02 19:41:18
Szczecinianin.
W pierwszejchwili pomyślałem o Moksiku naszym Szczecińskim pseudo gangsterze.
2018-08-02 18:53:36
Gosc
A można wiedzieć jak miał na nazwisko?
2018-08-02 18:04:55
Obs.ryver
Dziwne... Sypał?
2018-08-02 16:11:50
OBYWATEL
I BARDZO DOBRZE ZROBIŁ CHOCIAŻ RAZ W SWOIM ŚMIERDZĄCYM ŻYCIU ZACHOWAŁ SIĘ JAK FACET. JEDNEGO ŚMIECIA MNIEJ