czwartek, 12 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Uciekinier wciąż na wolności. Policja nadal go poszukuje

Uciekinier wciąż na wolności. Policja nadal go poszukuje (akt. 1)

Uciekinier wciąż na wolności. Policja nadal go poszukuje
Data publikacji: 2019-11-16 10:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-18 07:58
Wywietleń: 4282 428019

Policja w Szczecinie nadal poszukuje mężczyzny zatrzymanego za jazdę pod wpływem alkoholu, który zbiegł w piątek z Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście. Akcja weszła w inną fazę, ale nadal jest intensywna – poinformował w sobotę oficer prasowy KMP.

Mężczyzna, zatrzymany w czwartek za jazdę pod wpływem alkoholu, miał być w piątek przesłuchiwany przez policjantów Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście, ale z niego zbiegł.

- Nadal prowadzimy działania poszukiwawcze. Dziś one weszły w inna fazę, ale nadal są intensywne – poinformował w sobotę oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie st. sierż. Paweł Pankau. Dodał, że policja nie udziela informacji dotyczących szczegółów działań.

W piątek przez kilka godzin po ucieczce mężczyzny, na drogach, głównie tych prowadzących do i ze Szczecina, policjanci rozstawili posterunki kontrolno-blokadowe. Informując o jego ucieczce policja uspokajała, że nie jest to groźny przestępca. Policyjne działania doprowadziły jednak do paraliżu miasta w godzinach piątkowego, popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

– To są nasze standardowe procedury – powiedział o policyjnej obławie st. sierżant Paweł Pankau z KMP Szczecin. – Za każdym razem takie same procedury wprowadzamy. W takich samych przypadkach jak przy zaginięciu, przy porwaniu, tak samo w przypadku ucieczki – bez względu na to, jaka jest kategoria przewinień osoby, która samoczynnie się oddaliła podczas czynności.

Na razie człowiek, który w piątek uciekł policji, pozostaje na wolności.

(red, pap, as)

Fot. Dariusz R. Janowski

Komentarze

Ala
Jeżeli to był faktycznie drobny pijaczek złapany na prowadzeniu auta pod wpływem alkoholu to za ten paraliż piątkowy miasta ktoś powinien odpowiedzieć i to dyscyplinarnie. Wywaliłabym osobę odpowiedzialną za procedury. Jakoś na bandytów, gwałcicieli, pedofili czy na tego zbiega z Pomorzan ze szpitala takich obław nie robiono. Są dwa wytłumaczenia, albo ktoś dał ciała na całej linii albo nam wciskają bajeczkę o pijaczku. Tak czy tak to ktoś personalnie powinien za ten cyrk piątkowy odpowiedzieć. W pierwszym i drugim przypadku najpierw dyscyplinarnie zwolniłabym tego, co zostawił sam w pokoju faceta w kajdankach i się oddalił. To jest żart a nie policja. Zrobili cyrk z obławą na drobnego pijaczka.
2019-11-18 07:34:08
Dwóch policjantów a nawet trzeci
Faza, to jest to słowo, którego szukałem. Faktycznie policjo, macie niezłą. I wy oczekujecie, że ludzie będą mieli do was zaufanie? Bez jaj. Nie zapomnijcie podać szczegółowych rozkładów jazdy komunikacji miejskiej na najbliższe dni.
2019-11-17 12:25:33
do innych
- pisałem już dzień wcześniej....... - to są ćwiczenia policji na wypadek, tak sprawdza się działalność tzw. służb, jest okazja aby przćwiczyć "to i owo". W tym samym czasie w Płocku.... Sam byłem świadkiem gdy w Niemczech (strzyżenie psów), w czasie WM (piłka) "ćwiczyła" policja w Hamburgu, też były pytania w podobnym stylu a logika podpowiadała iż można "przypilnować uciekiniera" lepiej i skuteczniej. Czasami lepiej dla polcji i służb "gonić króliczka".... Nie wiem kto ten "uebung" zlecił; EU, "ruch bezwizowy" czy inni macherzy od "demokracji". Nawet "portretu pamięciowego" nie mają!
2019-11-17 10:47:15
Gość Niedzielny
Kiedy pozew zbiorowy obywateli poszkodowanych w tym cyrku? Łączcie się niech zapłacą za brak prawdziwych informacji!
2019-11-17 09:34:04
dr med
Głupota ma różne oblicza ? Był już siedzący w więzieniu za kradzież wafelka wartego 80 gr. Teraz gigantyczne poszukiwania angażujące wielkie siły pijanego szofera. Czyżby ukradł jeszcze kajdanki ? STOP idiotom ! Kiedy dymisja komendanta policji ?
2019-11-17 07:44:29
Media...
To podobno Brunon K. A informacje o jego śmierci były przedwczesne bo teraz organizuje zamach na jedno z wysypisk śmieci w Szczecinie
2019-11-16 23:20:31
alf
a czy to czasem nie uciekł zatrzymany dzień wcześniej ekstremista podejrzany o terroryzm? bo ta obława była zakrojona na dużą skalę, ściągnięto wszystkich policjantów którzy w tym dniu mieli wolne lub byli na urlopach. czemu do dziś nie opublikowano portretu? przecież ktoś go musi znać
2019-11-16 22:39:45
Bareja
"Zastępca: "My niżej podpisani, po sprawdzeniu 538 osób męskich, w ciągu 14 godzin, po przejechaniu 728 km zgodnie ze stanem licznika..." Taksówkarz: No... Zastępca: "... według listy, pod wskazanymi adresami nie stwierdzili nigdzie obecności człowieka uwidocznionego na zdjęciu". Dobrze. Podpisz. Dobrze... Taksówkarz: Na jakim zdjęciu? Zastępca: Znasz tego faceta? Taksówkarz: Nie Zastępca: To znaczy, że podpisałeś prawdę."
2019-11-16 22:00:06
dsada
to podobno podejrzany o morderstwo dziecka, a nas robią w ciula i ludzie wierzą, że to tylko niegroźny pijaczek
2019-11-16 21:21:36
Alex
No to faktycznie lepiej strzelać do młodzieży 21letniej i zabierać życie bo uciekał na piechotę jak większość młodzieży przed policja bo za pomówienia cie skażą
2019-11-16 21:05:26
Ustawka?
To wygląda na strajk włoski. Policjanci w Szczecinie nie lubią swojego kierownictwa więc w ramach akcji protestacyjnej postanowili być bardziej święci od papieża i zastosowali wszystkie dostepne procedury. Czy się udało? No chyba tak bo cała Polska pisze o kompromitacji w Szczecinie. Bo że była to kompromitacja i pokaz całkowitej nieudolności połączony z kompletnym niedowładem decyzyjnym chyba nikt nie ma wątpliwości. Gorzej chyba byc już nie może... A może może?
2019-11-16 20:19:38
Piotr
Gratulacje dla Pana p.o Naczelnika Drogówki za pomoc w postaci policjantów kierujących ruchem. No tak lepiej zorganizować kolejne działania i nastukać mandatów zamiast pomagać kierowcom. Panie Komendancie taki Naczelnik RD to porażka!!! Dymisja....
2019-11-16 18:53:33
A ja Policji nie potępiam, nie kpię.
W każdym zawodzie są potknięcia. A gros głosów tu jest tak głupich, że tylko współczuć.
2019-11-16 18:15:09
Reżyser Hochwander
Amatorów i matołów banda!
2019-11-16 16:38:17
Parodia
Dlaczego poszukiwania nie objęły całej UE, blokada Gibraltaru druga na Nord Capie, oraz nowe 🏆 trofeum dla komendanta miejskiego: śnieżnobiały kaftan bezpieczeństwa !
2019-11-16 16:21:17
niezlapany uciekinier
Mysle,ze wcale to nie jest zwykly uciekinier....prosze zwrocic uwage na slowa jakimi posilkuje sie policja"niegrozny"a mimo to zwerbowano takie pisilki i zakorkowano cale miasto. Blizszym prawdzie byloby gdyby byl to wiezien ktory uciekl z aresztu czy szpitala czy po prostu w czasie transportu....ale zwykly facet ktory najpierw po pijaku prowadzil auto i zostal zatrzymany a nastepnie skierowany na przesluchanie. Naprawde tak jak we wszystkich zdarzeniach o in.formacie traktuje sie nas niczym debili? to nie byl "zwykly"pijak co prowadzil auto po....ale to ma drugie dno i mysle ze za jakis czas bedzie z przeciekow prawda zupelnie inna. przeciez iluz to jedzie po pijaku i bedac zatrzymani nie ma sensacji. Cos tu nie gra!!!!!!!!!!!!
2019-11-16 16:18:50
John Rambo
I tak wyjdzie na jaw kim jest jegomość.
2019-11-16 15:42:31
Andrzej
Warto sobie to poczytać https://infomiasto.eu/ucieczka-wieznia-w-kajdankach-w-szczecinie-dziwna-oblawa-i-fakty/ tam to wywód
2019-11-16 14:42:49
Odsypia dobrą bibę.
.
2019-11-16 14:23:47
Anioł
Może by pan gospodarz miasta Krzystek zażądał w imieniu mieszkańców wyjaśnień od komendanta policji?
2019-11-16 13:43:22
Lalo
Wczoraj 4 godziny spędziłem dodatkowo w samochodzie, w tym 2 z dwojgiem dzieci, tylko dlatego, że jakiś "niegroźny" kierowca-pijaczek uciekł kulsonom. Ktoś się chyba z konim na łby zamienił.
2019-11-16 13:09:37
Błą za błędem
Brak spójności w tych komunikatach.Z jednej strony obwieszcza się w mediach fakt ucieczki,i wdrożonych na niespotykaną jak dotąd skalę-działań kontrolnych paraliżując całe miasto dając tym samym do zrozumienia o poważnym wydarzeniu a z drugiej strony by ułatwić zatrzymanie i włączyć w to społeczeństwo brak do chwili obecnej publicznego wizerunku zbiega.Tak więc albo tu komuś naprawdę zależy na jego ujęciu albo mamy do czynienia z klasycznym przerostem formy nad treścią i zastosowanie nieadekwatnie sił i środków do skali zagrożenia.Mam wrażenie,że to klasyczny przykład dorabiania ideologi do "zdarzenia" i sianie wśród społeczeństwa paniki i poczucia grożącego niebezpieczeństwa.A co będzie kiedy autentycznie wydarzy się coś wyjątkowego i zagrożenie będzie realne-? Jaka będzie reakcja mieszkańców-? Pytanie retoryczne bo nie trudno się domyśleć.
2019-11-16 11:35:40
Obs.ryver
Niech kaczor postawi na baczność Interpol i zakorkuje całą Europę....