Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Uciekali z narkotykami

Data publikacji: 16 lipca 2016 r. 22:08
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Uciekali z narkotykami
Fot. policja  

Policjanci z Nowogardu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy będąc w posiadaniu narkotyków próbowali uciec przed funkcjonariuszami – najpierw samochodem, później pieszo. Ponadto kierowca pojazdu nie miał uprawnień do kierowania i... był pod wpływem amfetaminy.

Policjanci z Nowogardu, po otrzymaniu sygnału, że mężczyźni poruszający się volkswagenem golfem mogą posiadać środki odurzające, postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Na widok radiowozu kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Wjechał w polną drogę, porzucił pojazd i wraz z pasażerem zaczął biec. Po krótkim pościgu, najpierw zatrzymany został kierowca. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Nowogardu.

– W jego pojeździe policjanci znaleźli prawie 14 gramów amfetaminy, ręczny młynek oraz elektroniczną wagę. Jak się okazało, mężczyzna kierował pojazdem nie posiadając do tego uprawnień, a dodatkowo znajdował się pod działaniem środków odurzających – poinformowała asp. Julita Filipczuk.

Z kolei pasażer podczas ucieczki wyrzucił na trawnik foliową torbę, w której znajdowały się środki odurzające w postaci prawie 100 gramów amfetaminy i ponad 22 gramów marihuany, a także elektroniczna waga i woreczki do porcjowania narkotyków.

Policjanci zabezpieczyli narkotyki, a mężczyznę – 25-letniego mieszkańca gminy Nowogard – zatrzymali krótko po zdarzeniu w mieszkaniu kierowcy, gdzie próbował się ukryć. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Wkrótce odpowiedzą za swoje czyny. Za posiadanie środków odurzających zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi do 3 lat więzienia. Natomiast kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności. (p)

Fot. policja

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA