Niedziela, 26 marca 2023 r. 
4 szczecin
REKLAMA

Przemycali narkotyki do Skandynawii

Data publikacji: 11 lipca 2016 r. 09:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Przemycali narkotyki do Skandynawii
 

Ponad 4 tys. tabletek ekstazy i 3,5 tys. leków psychotropowych przejęli w prowadzonej sprawie policjanci CBŚP ze Szczecina. 7 zatrzymanych członków grupy przestępczej usłyszało zarzuty i trafiło do aresztu. Jeden przebywa w norweskim więzieniu.

Przestępcza działalność obejmowała kraje Europy Zachodniej i Skandynawii. Wszyscy zatrzymani należeli do półświatka przestępczego związanego z przestępczością kryminalną, narkotykową i ekonomiczną. Od dłuższego czasu funkcjonariusze CBŚP w Szczecinie pracowali nad rozpoznaniem środowiska przestępczego zajmującego się przemytem narkotyków do Skandynawii. W większości byli to znani i wielokrotnie karani członkowie szczecińskiego półświatka przestępczego. Aby zlikwidować grupę funkcjonariusze współpracowali z norweską policją.

Dwaj zatrzymani usłyszeli zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałe osoby odpowiedzą za przemyt narkotyków, wprowadzenie do obrotu i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa jest rozwojowa. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. (k)

Fot. arch. Policji

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bocian
2016-07-12 12:17:31
StraTy Taty DUPA w Katy! Prawda jest taka ,ze Ci co powinni byc zamkniecI nie sa ! Zatrzymaliscie kogos na podstawie nagran ,bo ktos sie gdzies przewijal ... nie dlugo bd trzeba Pisac do CBŚ czy baka mozna puścić...
Brzydzili...
2016-07-11 11:56:30
A co oni takiego nieuczciwego zrobili? Ktoś chciał coś kupić, oni mu to sprzedali. Nikt nie czuł się poszkodowany raczej.
Brawo Policja, oby częściej!
2016-07-11 09:45:56
Czyżby z ulic Szczecina zniknęło kilku wytatuowanych, napakowanych osobników, którzy uczciwą pracą się brzydzili, a drogimi autami jeździli? Oby.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA