poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Uciekał skradzionym samochodem

Uciekał skradzionym samochodem

Uciekał skradzionym samochodem
Data publikacji: 2017-09-13 10:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:27
Wywietleń: 1056 291982

Kryminalni z Pyrzyc wspólnie z myśliborską drogówką i policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KWP w Szczecinie, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży pojazdów na terenie Niemiec. 29- i 45-latek poruszali się kradzionymi pojazdami marki Audi. Odzyskano mienie o wartości niemal 120 tys. złotych.

– Podstawą większości sukcesów jest wzajemna współpraca. Tak było i tym razem, gdy informacje o skradzionych pojazdach zostały przekazywane pomiędzy zachodniopomorskimi jednostkami policji – podkreśla sierż. szt. Marcelina Pałaszewska.

W ostatnich dniach sierpnia, dyżurny pyrzyckiej jednostki otrzymał informację od kolegów „po fachu” ze Szczecina, o poruszającym się samochodzie marki Audi A6, który został skradziony na terenie Berlina. Komunikat ten natychmiast przekazał patrolom znajdującym się na drodze. Jeden z patroli pyrzyckiej komendy zauważył wskazane auto na trasie w rejonie miejscowości Żabów. Kierowca audi, mimo wydanego mu poprzez użycie sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia do zatrzymania się, rozpoczął ucieczkę.

– W pewnym momencie wjechał w ślepą drogę gruntową, na jej końcu porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pieszym pościgu zatrzymali go policjanci Wydziału Kryminalnego. W toku wykonywanych czynności okazało się, iż tablice rejestracyjne pojazdu, którym poruszał się mieszkaniec Szczecina, zostały skradzione z innego samochodu. Ponadto u kierującego ujawniono środki odurzające w postaci amfetaminy oraz marihuany – dodaje sierż. szt. Marcelina Pałaszewska.

Do kolejnego zatrzymania doszło dzień później, na odcinku drogi S3, znajdującym się na terenie powiatu myśliborskiego. Tym razem myśliborscy policjanci – w wyniku wspólnie podjętych działań – zatrzymali 45-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który podobnie jak jego poprzednik, poruszał się skradzionym na terenie Niemiec samochodem audi. Również i w tym przypadku pojazd posiadał skradzione tablice rejestracyjne.

Obaj sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Sąd Rejonowy w Pyrzycach po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, na wniosek prokuratora zastosował wobec jednego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy – nie jest wykluczone, że przedstawione będą kolejne zarzuty. Grozi za nie nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

(p)

Fot. policja

Uciekał skradzionym samochodem Uciekał skradzionym samochodem Uciekał skradzionym samochodem

Komentarze

pies Cywil
Damy radę i tak Was wszystkich wyłapiemy ;-) Daliśmy radę wówczas-damy i teraz ;-)
2017-09-13 11:39:43
Precz na kilka lat
Nie ma problema, gdyz "to cos" rozprowadza sie pozniej "PO ZNAJOMOSCI"... i pozniej nie ma sie co dziwic - ze Niemcy tez Nas nie lubia !!
2017-09-13 11:16:47
precz ze złodziejami
Dobrze, nieudacznicy kradną samochody, bo do żadnej uczciwej pracy się nie nadają, ale kto potem kupuje taki skradziony samochód, który nie ma kluczyków, dokumentów, ani historii serwisowej??
2017-09-13 10:56:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy