niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zawiadomił o kradzieży auta, bo zapomniał, że je pożyczył

Zawiadomił o kradzieży auta, bo zapomniał, że je pożyczył

Zawiadomił o kradzieży auta, bo zapomniał, że je pożyczył
Data publikacji: 2017-01-18 10:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:26
Wywietleń: 4333 204239

Mandat w wysokości 500 zł otrzymał mieszkaniec Polic. Powiadomił on policję o kradzieży Lexusa, do której nie doszło. Mężczyzna w chwili zgłoszenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jego oświadczenie od początku było niespójne, ale 55-latek upierał się przy tym, że auto zostało ukradzione. Jak się później okazało samochód pożyczył krewnej ze Świnoujścia.

– Kilka minut po północy do operatora numeru alarmowego 112 zadzwonił mężczyzna. Trwająca kilkanaście minut rozmowa dotyczyła samochodu, który według zgłaszającego został mu ukradziony. Mężczyzna tłumaczył, że widział pojazd po raz ostatni kilka godzin temu. Jak określił, Lexusa nie ma, więc został ukradziony – podaje asp. Małgorzata Litwin.

Jednak 55-latek kilkukrotnie zmieniał wersję okoliczności, w których doszło do kradzieży. Jako miejsce ostatniego parkowania raz wskazywał Police, za chwilę Świnoujście. Mimo tego, że jego wiedza na temat zdarzenia była niespójna upierał się, że doszło do kradzieży.

– Ostatecznie po wykonaniu czynności funkcjonariusze ustalili, że samochód znajduje się w Świnoujściu u krewnej mężczyzny, której Lexusa sam pożyczył kilka dni wcześniej. Jak się okazało zgłaszający miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu został ukarany grzywną w wysokości 500 zł za bezpodstawne wezwanie policji – informuje asp. Małgorzata Litwin.

(p)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

LEX
Miał takiego Lexusa za 5000zł. Jak ktos ma lexusa nie znaczy, ze musi byc drogi
2017-01-18 13:16:09
lex
Tylko tyle, 500 złotych? Skoro ktoś zapomniał w pijackim szale, że pożyczył auto, a do tego zawiadomił policję, to znaczy, że musi już mieć nieźle przeżarty mózg alkoholem. I skąd taki pijak miał kasę na lexa?
2017-01-18 12:44:54

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie