sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Tysiąc ludzkich dramatów

Tysiąc ludzkich dramatów

Tysiąc ludzkich dramatów
Data publikacji: 2019-02-08 08:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:32
Wywietleń: 1438 374966

W Szczecinie żyje niemal tysiąc osób bezdomnych. W województwie jest ich ok. 2,5 tysiąca, w całym kraju 33 tysiące. Najczęstsze przyczyny sytuacji, w jakiej się znaleźli, to ubóstwo, bezrobocie, niepełnosprawność, choroba, w tym alkoholizm, trudności w przystosowaniu się do życia po wyjściu z więzienia. Jeśli chcą zmienić swój los, mają szanse i konkretną pomoc.

Co dwa lata na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbywa się liczenie osób bezdomnych. Ostatnie dane pochodzą z 2017 roku, ale niebawem będą znane te bieżące. Za kilka dni, a dokładnie w nocy z 13 na 14 lutego, odbędzie się kolejne takie badanie. Jest ono ważne nie tylko do celów statystycznych, ale przede wszystkim do tworzenia lepszych programów wsparcia i pomocy osobom wykluczonym.

W Szczecinie w 2017 roku zliczono 965 osób bezdomnych – w tym 750 mężczyzn i 172 kobiety (badanie takie prowadzili pracownicy MOPR wspólnie z przedstawicielami straży miejskiej, policji, Miejskiej Izby Wytrzeźwień, Służby Ochrony Kolei, pogotowia ratunkowego oraz organizacji pozarządowych prowadzących schroniska). To mniej niż we wcześniejszych latach – w 2015 roku na terenie miasta służby socjalne dotarły do 1176 osób bezdomnych, a w 2013 do 1111 osób. 

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 8  lutego 2019 r.

 Anna GNIAZDOWSKA

Fot. Dariusz GORAJSKI

Tysiąc ludzkich dramatów Tysiąc ludzkich dramatów Tysiąc ludzkich dramatów

Komentarze

Dawna bezrobotna
Najbardziej niesprawiedliwe jest to,że alkoholizm jako choroba prowadzi do ubóstwa,bezrobocia i innych chorób,ale za to daje większe możliwości rentowe i wsparcie instytucji socjalnych niż choroby spowodowane wyeksploatowaniem orgazmu uczciwa pracą i brakiem czasu na relaks.
2019-02-10 19:51:04
atest2
Całkowicie popieram @atest. Ci ludzie powinni być wyłapywani przez Policję i kierowani za włóczęgostwo do specjalnej jednostki, coś jak więzienie, gdzie pracowaliby na rzecz społeczeństwa. Wszędzie pełno tych degeneratów: w tramwajach, żebrzących pod sklepami o 2 zł na wino, czasem nawet na klatkach schodowych. Całe szczęście, że przeganiają ich z ładnego, wyremontowanego dworca. Brakuje w tym kraju polityków z jajami. Każdy jest cipą, która chce wszystkim pomagać i dawać im za darmo wszystko, aby dalej egzystowali.
2019-02-10 10:34:10
atest
Trzeba zbudować dla nich jakieś getto poza granicami Szczecina, żeby mieli gdzie mieszkać, a przy okazji nie rozprzestrzeniali brudu i chorób
2019-02-08 10:13:31
Abc
Główną przyczyną bezdomności jest fakt, że państwo okrada obywateli z 60% wypracowywanych pieniędzy. Gdyby zlikwidować to całe ministerstwo ludzi biednych, które istnieje tylko po to, by raz na dwa lata, urzędnicy pochylili się nad losem bezdomnych i ze dwadzieścia innych, nikomu niepotrzebnych ministerstw, to można będzie ludziom pozostawić w kieszeni dużo więcej pieniędzy, dzięki czemu liczba bezdomnych spadnie.
2019-02-08 09:58:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie