wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tymczasowy areszt za posiadanie 300 gramów marihuany

Tymczasowy areszt za posiadanie 300 gramów marihuany

Tymczasowy areszt za posiadanie 300 gramów marihuany
Data publikacji: 2016-06-07 14:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 2138 138164

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali 24-latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Kryminalni zabezpieczyli w jego mieszkaniu blisko 300 gramów suszu roślinnego, młynek, wagę elektroniczną i prawie 18 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Policjanci i z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Szczecinie na postawie poczynionych ustaleń operacyjnych wytypowali mieszkanie, gdzie – według ich wiedzy – miały znajdować się narkotyki.

– Pojechali pod wyznaczony adres i przeszukali pomieszczenia zajmowane przez 24-latka. W trakcie tych czynności znaleźli i zabezpieczyli blisko 300 gramów suszu roślinnego. Większa część środków odurzających zapakowanych w woreczki przechowywana była na balkonie, natomiast pozostała część znajdowała się w szafce łazienkowej – informuje st. asp. Irena Kornicz.

Ponadto w mieszkaniu szczecinianina zabezpieczono wagę elektroniczną, młynek i gotówkę w kwocie blisko 18 tys. złotych. Specjalistyczne badanie wykazało, że znaleziony u niego susz to marihuana.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W tym czasie funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą zbierali materiał dowodowy niezbędny do postawienia podejrzewanemu zarzutu za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Za popełnione przestępstwo szczecinianinowi może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

24-latek znany jest policji, wcześniej był notowany, również za podobne czyny. Sąd już zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Zatrzymany najbliższe 2 miesiące spędzi za kratkami. (p)

Fot. policja

Komentarze

Gość
Wódka zabija w Polsce więcej osób niż marihuana. Wyroby tytoniowe jeszcze więcej. Obie te używki dodatkowo powodują nieodwracalne zniszczenia w organiźmie, a są sprzedawane w pełni legalnie pod parasolem rządu. Zalegalizować marihuanę i nie będzie problemu handlarzy, a budżet się podleczy. Prostytucja też powinna być legalna, przynajmniej posiadałyby książeczki zdrowia i odprowadzałyby podatki.
2016-06-08 00:10:37
Mariusz
Proponuje rozwiazanie szefa rzadu Filipin. Znacie to prawo? Problemy z dopalaczami i narkotykami skończą się w mgnieniu oka. Dla malowtajemniczonych - pozwolenie zastrzelenia na ulicy handlarza narkotyków wraz z odznaczeniem szefa rzadu. Znajomy zakazał juz swojemu synowi 17 lat wychodzenia po 21 na ulicę. Jeśli policja złapie nieletniego 3 razy na ulicy do więzienia trafia tez ojciec małolata.
2016-06-07 20:44:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie