poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tymczasowy areszt za posiadanie 300 gramów marihuany

Tymczasowy areszt za posiadanie 300 gramów marihuany

Tymczasowy areszt za posiadanie 300 gramów marihuany
Data publikacji: 2016-06-07 14:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 1985 138164

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali 24-latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Kryminalni zabezpieczyli w jego mieszkaniu blisko 300 gramów suszu roślinnego, młynek, wagę elektroniczną i prawie 18 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Policjanci i z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Szczecinie na postawie poczynionych ustaleń operacyjnych wytypowali mieszkanie, gdzie – według ich wiedzy – miały znajdować się narkotyki.

– Pojechali pod wyznaczony adres i przeszukali pomieszczenia zajmowane przez 24-latka. W trakcie tych czynności znaleźli i zabezpieczyli blisko 300 gramów suszu roślinnego. Większa część środków odurzających zapakowanych w woreczki przechowywana była na balkonie, natomiast pozostała część znajdowała się w szafce łazienkowej – informuje st. asp. Irena Kornicz.

Ponadto w mieszkaniu szczecinianina zabezpieczono wagę elektroniczną, młynek i gotówkę w kwocie blisko 18 tys. złotych. Specjalistyczne badanie wykazało, że znaleziony u niego susz to marihuana.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W tym czasie funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą zbierali materiał dowodowy niezbędny do postawienia podejrzewanemu zarzutu za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Za popełnione przestępstwo szczecinianinowi może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

24-latek znany jest policji, wcześniej był notowany, również za podobne czyny. Sąd już zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Zatrzymany najbliższe 2 miesiące spędzi za kratkami. (p)

Fot. policja

Komentarze

Gość
Wódka zabija w Polsce więcej osób niż marihuana. Wyroby tytoniowe jeszcze więcej. Obie te używki dodatkowo powodują nieodwracalne zniszczenia w organiźmie, a są sprzedawane w pełni legalnie pod parasolem rządu. Zalegalizować marihuanę i nie będzie problemu handlarzy, a budżet się podleczy. Prostytucja też powinna być legalna, przynajmniej posiadałyby książeczki zdrowia i odprowadzałyby podatki.
2016-06-08 00:10:37
Mariusz
Proponuje rozwiazanie szefa rzadu Filipin. Znacie to prawo? Problemy z dopalaczami i narkotykami skończą się w mgnieniu oka. Dla malowtajemniczonych - pozwolenie zastrzelenia na ulicy handlarza narkotyków wraz z odznaczeniem szefa rzadu. Znajomy zakazał juz swojemu synowi 17 lat wychodzenia po 21 na ulicę. Jeśli policja złapie nieletniego 3 razy na ulicy do więzienia trafia tez ojciec małolata.
2016-06-07 20:44:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie