Wtorek, 26 września 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Poszukiwany przez osiem prokuratur

Data publikacji: 06 czerwca 2016 r. 10:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:05
Poszukiwany przez osiem prokuratur
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

Mężczyzna poszukiwany przez osiem prokuratur w całym kraju wpadł w ręce świnoujskich policjantów. Stróże prawa znaleźli go podczas jednej z interwencji. 38-latek ukrywał się przed organami ścigania przez ponad rok.
 
– W piątkową noc po godzinie 2 dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zostali wezwani do jednego z mieszkań mieszczących się na osiedlu przy ulicy Gdyńskiej, gdzie zgłoszono awanturę domową. Po podjęciu interwencji zdecydowali o zatrzymaniu i doprowadzeniu do komendy w celu wytrzeźwienia agresywnie zachowującego się mężczyzny, który awanturował się ze swoją konkubiną – poinformowała st. asp. Beata Olszewska. – W trakcie interwencji funkcjonariusze znaleźli na balkonie śpiącego kompana, który spożywał z zatrzymanym alkohol. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Po wylegitymowaniu 38-letniego mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany nakazami i listem gończym przez osiem prokuratur z całego kraju. Kiedy 38-latek usłyszał od mundurowych, że w związku z tym zostaje zatrzymany, poinformował ich o silnym bólu brzucha.

– Policjanci, pomimo iż często słyszą tłumaczenia i wykręty osób zatrzymanych, nie zbagatelizowali zgłoszenia mężczyzny i wezwali na miejsce ambulans. Po przebadaniu 38-latka lekarz zdecydował o jego hospitalizacji i szybkiej operacji. Okazało się, że już dzień wcześniej doszło do pęknięcia wrzodu, jednak mężczyzna bagatelizował bóle, co mogło doprowadzić do zgonu – podała st. asp. Beata Olszewska.

Podczas pobytu w szpitalu zatrzymany cały czas był nadzorowany przez policjantów. Po wyjściu ze szpitala mężczyzna trafi za kratki aresztu śledczego, czeka go także konfrontacja z kilkoma prokuratorami. (p)

 

Fot. Robert Stachnik (arch.)
 


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

8 "prokuratur"...
2016-06-06 13:21:05
To tylko swiadczy o "skuteczności" organów ścigania.
8
2016-06-06 11:36:44
Była szansa na uwolnienie społeczeństwa od przestępcy, ale nie tym razem. Pewnie jeszcze niejednokrotnie o nim usłyszymy.
Lad, spokoj i porzadek,
2016-06-06 11:23:58
Brawo Policja i tak trzymac !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA