sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Poszukiwany przez osiem prokuratur

Poszukiwany przez osiem prokuratur

Poszukiwany przez osiem prokuratur
Data publikacji: 2016-06-06 10:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 1456 137999

Mężczyzna poszukiwany przez osiem prokuratur w całym kraju wpadł w ręce świnoujskich policjantów. Stróże prawa znaleźli go podczas jednej z interwencji. 38-latek ukrywał się przed organami ścigania przez ponad rok.
 
– W piątkową noc po godzinie 2 dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zostali wezwani do jednego z mieszkań mieszczących się na osiedlu przy ulicy Gdyńskiej, gdzie zgłoszono awanturę domową. Po podjęciu interwencji zdecydowali o zatrzymaniu i doprowadzeniu do komendy w celu wytrzeźwienia agresywnie zachowującego się mężczyzny, który awanturował się ze swoją konkubiną – poinformowała st. asp. Beata Olszewska. – W trakcie interwencji funkcjonariusze znaleźli na balkonie śpiącego kompana, który spożywał z zatrzymanym alkohol. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Po wylegitymowaniu 38-letniego mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany nakazami i listem gończym przez osiem prokuratur z całego kraju. Kiedy 38-latek usłyszał od mundurowych, że w związku z tym zostaje zatrzymany, poinformował ich o silnym bólu brzucha.

– Policjanci, pomimo iż często słyszą tłumaczenia i wykręty osób zatrzymanych, nie zbagatelizowali zgłoszenia mężczyzny i wezwali na miejsce ambulans. Po przebadaniu 38-latka lekarz zdecydował o jego hospitalizacji i szybkiej operacji. Okazało się, że już dzień wcześniej doszło do pęknięcia wrzodu, jednak mężczyzna bagatelizował bóle, co mogło doprowadzić do zgonu – podała st. asp. Beata Olszewska.

Podczas pobytu w szpitalu zatrzymany cały czas był nadzorowany przez policjantów. Po wyjściu ze szpitala mężczyzna trafi za kratki aresztu śledczego, czeka go także konfrontacja z kilkoma prokuratorami. (p)

 

Fot. Robert Stachnik (arch.)
 


Komentarze

8 "prokuratur"...
To tylko swiadczy o "skuteczności" organów ścigania.
2016-06-06 13:21:05
8
Była szansa na uwolnienie społeczeństwa od przestępcy, ale nie tym razem. Pewnie jeszcze niejednokrotnie o nim usłyszymy.
2016-06-06 11:36:44
Lad, spokoj i porzadek,
Brawo Policja i tak trzymac !!
2016-06-06 11:23:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie