poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tymczasowy areszt dla uciekiniera z komisariatu w Szczecinie

Tymczasowy areszt dla uciekiniera z komisariatu w Szczecinie

Tymczasowy areszt dla uciekiniera z komisariatu w Szczecinie
Data publikacji: 2019-11-19 20:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-07 19:22
Wywietleń: 936 428661

Najbliższy miesiąc w areszcie spędzi mężczyzna, który uciekł w ubiegły piątek ze szczecińskiego komisariatu - poinformowała we wtorek szczecińska Prokuratura Okręgowa. Mężczyzna był poszukiwany, bo nie stosował się do orzeczonego wcześniej zakazu prowadzenia pojazdów.

Zatrzymany mężczyzna miał być w ubiegły piątek przesłuchiwany przez policjantów w Komisariacie Policji Szczecin-Śródmieście, ale z niego zbiegł. Funkcjonariusze zatrzymali go w Szczecinie w poniedziałek.

Mężczyzna usłyszał zarzuty ucieczki z miejsca wykonywania czynności procesowych i niestosowanie się do orzeczonego wcześniej przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Podejrzany, wobec którego wydane zostało postanowienie o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu w związku z prowadzonym przeciwko niemu postępowaniem, w którym miał status podejrzanego o przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, został zatrzymany w piątek i doprowadzony do komisariatu celem wykonania z jego udziałem czynności procesowych - poinformowały służby prasowe szczecińskiej Prokuratury Okręgowej. Mężczyzna oddalił się jednak z komisariatu.

Jak podają śledczy, 6 października 2016 r. mężczyzna prowadził w Szczecinie samochód osobowy, pomimo orzeczonego wobec niego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na cztery lata.

Prokurator wnioskował do sądu o trzymiesięczny areszt, sąd zastosował jednak wobec niego tymczasowe aresztowanie na jeden miesiąc.

Z informacji lokalnych mediów wynika, że mężczyźnie udało się na komisariacie uwolnić z kajdanek i opuścić jego teren z grupą budowlańców.

Policja nie informuje o okolicznościach ucieczki mężczyzny - powiedziała PAP rzecznik prasowy zachodniopomorskiej policji podinspektor Alicja Śledziona. Jak dodała, w tej sprawie komendant miejski policji w Szczecinie prowadzi czynności, które mają wyjaśnić sprawę i pozwolić wyciągnąć konsekwencje służbowe.

Za opuszczenie miejsca wykonywania czynności procesowych grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat. Z kolei za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

(PAP)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

A może
jednak napiszecie kim on jest. Bo z powodu zwykłego pijaka nie robiliby tyle cyrku.
2019-12-07 19:13:42
uk
A czy będą wyciągnięte konsekwencje służbowe w sprawie blokady całego miasta.....
2019-11-20 17:42:52
Obs.ryver
"...mężczyźnie udało się na komisariacie uwolnić z kajdanek i opuścić jego teren z grupą budowlańców..." Gratuluję naszym dzielnym policajom... Czym on otworzył kajdany? Co w tym czasie robili owi "mundurowi" i zwykli stójkowi na terenie komisariatu? A bramowy nie dostał info o braku aresztanta? A może cała ta komenda była "nawalona"??? Po jakiego ... zablokowaliście całe miasto, nieudacznicy???
2019-11-20 17:32:43
Brawo, brawo
Niech to będzie przestroga dla wszystkich niegrzecznych i tak będziemy robić z każdym !
2019-11-20 11:31:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie