Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Tymczasowe areszty za rozboje

Data publikacji: 11 grudnia 2016 r. 12:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Tymczasowe areszty za rozboje
 

Szczecińscy policjanci zatrzymali trzech sprawców odpowiedzialnych za rozboje. 26- latek zabrał pieniądze, po tym jak uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz. Natomiast 18-  i 20- latek ze Szczecina usiłowali ukraść telefony komórkowe dwóm pokrzywdzonym wcześniej uderzając ich po całym ciele. Wszyscy sprawcy usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Do  pierwszego zdarzenia doszło pod koniec listopada w jednym ze szczecińskich hoteli. Nieznany wówczas sprawca zaatakował 70- letniego mieszkańca Warszawy, którego uderzył pięścią w twarz a następnie zabrał pieniądze w kwocie 200 złotych. Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą wytypowali mężczyznę mogącego mieć  związek z tym zdarzeniem.

Szczecińscy wywiadowcy w minionym  tygodniu zatrzymali 26- latka, który  - jak się okazało - jest sprawcą tego rozboju. To nie jest jedyny czyn, który popełnił ten mężczyzna. Zebrany przez policjantów ze śródmieścia materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy jeszcze jednego zarzutu związanego z przywłaszczeniem portfela wraz z kartami bankomatowymi. Przestępstwa tego mężczyzna dokonał w jednym z lokali gastronomicznych. Ponadto wcześniej był on wielokrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe oraz kradzieże i włamania. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec 26- latka tymczasowy areszt.

Do drugiego zdarzenia doszło natomiast na początku grudnia w centrum miasta. Dwóch mężczyzn zaatakowało 18- i 19 – latka. Sprawcy używając siły, kopiąc po całym ciele młodych chłopców usiłowali zabrać im telefony komórkowe,ale to im się nie udało. Kryminalni ze śródmieścia, którzy zajęli się tą sprawą. zatrzymali w krótkim odstępie czasu dwóch sprawców rozboju. To młodzi mężczyźni; 18- i 20-latek - obaj mieszkańcy Szczecina. Sprawcy usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. W tym przypadku sąd także zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt.

Wszystkim zatrzymanym sprawcom za te czyny grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(mw)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Franek
2016-12-11 21:21:56
Przede wszystkim powinni być karani chuligani za rozboje i dewastacji. Jak będą kary za drobne przestępstwa to zastanowię się nad powazniejszymi. Rozboje i dewastacje to plaga.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA