Sobota, 23 września 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

W godzinę zatrzymali włamywacza

Data publikacji: 10 grudnia 2016 r. 12:11
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
W godzinę zatrzymali włamywacza
 

Zaledwie godziny potrzebowali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, aby zatrzymać sprawcę włamania do garażu znajdującego się na jednym z osiedli mieszkaniowych w Szczecinku.

O zdarzeniu oficera dyżurnego szczecineckiej komendy powiadomił właściciel, który w czwartek rano idąc do swojego garażu zauważył zerwaną kłódkę. W garażu brakowało też cennego sprzętu wędkarskiego. Właściciel swoje straty wycenił na 2700 zł. 

Policjanci powiadomieni o tym zdarzeniu już po godzinie ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Szczecinka u którego w mieszkaniu zabezpieczono sprzęt wędkarski pochodzący z przestępstwa. W trakcie przesłuchania młody mężczyzna przyznał się do kolejnej kradzieży jakiej dokonał dwa tygodnie temu. Jego łupem padła wtedy szlifierka kątowa i prawie 8 kg mrożonego mięsa. Straty zostały wycenione na kwotę 350 zł. 

17-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszał też zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełniony czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(p)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA