piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo"

„Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo"

„Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo"
Data publikacji: 2016-12-10 14:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:13
Wywietleń: 286 182952

Od godz. 7.30 policjanci ze szczecińskiej drogówki kontrolują stan oświetlenia w samochodach w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo". Patrol wyposażony w sprzęt umożliwiający sprawdzanie świateł dyżurował na parkingu ITD przy ul. Szosa Stargardzka (przy wyjeździe ze Szczecina).

Prowadzona co roku akcja drogówki „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" ma na celu zwrócenie uwagi kierowcom na występujące jesienią i zimą (czyli w okresie słabej widoczności) zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym pojazdów z niesprawnym lub nieprawidłowym oświetleniem. Policjanci chcą w ten sposób propagować zasadę „widzieć i być widocznym", przede wszystkim w relacjach pieszy - pojazd.

Prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia w okresie jesienno-zimowym, szczególnie kiedy pada deszcz, śnieg lub panuje mgła. Światła w aucie mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważny jest ich ogólny stan techniczny oraz takie czynniki jak: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła. Wszelkie niedomagania w tym zakresie mogą skutkować między innymi niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Choć kampania „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" miała być prowadzona jedynie godzinę, tak naprawdę trwała nieco dłużej - jak się dowiedzieliśmy, patrol dyżurował do godz. 14. Policjanci zatrzymują pojazdy wybiórczo, tylko te w których już na pierwszy rzut oka światła działają nieprawidłowo. Do godz. 10.30 zatrzymali i skontrolowali dziesięć aut. Raz wypisali kierowcy mandat karny i raz zatrzymali dowód rejestracyjny - właściciel pojazdu nie miał homologacji na reflektory ksenonowe.

(lw)

Fot. Robert STACHNIK

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy