Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Policja skontroluje oświetlenie

Data publikacji: 2016-12-07 22:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:45
Policja skontroluje oświetlenie
 

Rusza ogólnopolska akcja „Twoje światła, twoje bezpieczeństwo". W dwie najbliższe soboty kierowcy w Szczecinie i regionie będą mogli skorzystać z darmowych kontroli oświetlenia pojazdu. Warto je sprawdzić, bo za wadliwe można zapłacić mandat lub stracić dowód rejestracyjny.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z niesprawnym oświetleniem w samochodach, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, bo właśnie wtedy dochodzi do największej ilości wypadków. Największym problem wówczas są potrącenia pieszych.

- W 2014 roku mieliśmy 40 zabitych pieszych na drogach województwa zachodniopomorskiego, w ze zeszłym roku zginęły 34 osoby. W tym roku, w ciągu jedenastu miesięcy liczba ofiar to 28. Do wypadków dochodzi także na przejściach dla pieszych. W 2015 roku na pasach zginęło 9 osób - mówi mł. insp. Grzegorz Sudakow, szef zachodniopomorskiej drogówki.   

Sudakow dodaje, że grudzień to miesiąc, gdy dochodzi do największej liczby potrąceń. W grudniu ubiegłego roku na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 53 wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dla porównania w czerwcu tego samego roku było ich 19. W tym roku policja w okresie przedświątecznym ma zwracać uwagę na przejścia w okolicy supermarketów, gdzie jest wzmożony ruch zarówno aut jak i pieszych.

Ponadto rusza akcja „Twoje światła, twoje bezpieczeństwo". 10 i 17 grudnia stacje kontroli pojazdów posiadające patronat Instytutu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów prowadzić będą bezpłatne przeglądy oraz regulacje świateł. W województwie zachodniopomorskim w kampanii weźmie udział sześć stacji. W Szczecinie będą to: Zespół Szkół Samochodowych Szczecin przy ul. Klonowica 14 i Diagnostyka Samochodowa Wiesław Kowalski Szczecin, ul. Pomorska 141/143. Ponadto w województwie przyłączyły się do akcji: Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Stacja Kontroli Pojazdów (Drawsko Pomorskie, Warmińska 1), PKS Kamień Pomorski (ul. Szczecińska 76), Windhunter (Koszalin, ul. Morska 10) i Komunikacja Miejska w Szczecinku (ul. Cieślaka 4). Policja w całej Polsce w dniach 10-21 grudnia prowadzić będzie akcję prewencyjną i kontrolować oświetlenie w pojazdach. ©℗

(szymw)

Fot. Robert STACHNIK

Czytaj więcej w "Kurierze Szczecińskim", oraz w dostępnym za darmo cyfrowym wydaniu z 8 grudnia 2016 roku

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Światło
2016-12-08 07:52:31
Co zrobić, jak ktoś nie ma fabrycznych ksenonów, niech się boi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA