Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Tunel do remontu

Data publikacji: 01 marca 2016 r. 17:53
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
Tunel do remontu
 

Przejście podziemne pod al. Wyzwolenia nie zostanie zasypane ale... nie przedostaniemy się już nim do przystanków tramwajowych. Teraz służyć jedynie będzie do przejścia na drugą stronę ulicy.

O planach wprowadzenia nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Wyzwolenia z ulicami: Malczewskiego i Rayskiego pisaliśmy w „Kurierze" już w sierpniu ub.r. Pomysł, by zmodernizować przejście podziemne usuwając stamtąd bariery architektoniczne został bowiem wybrany przez szczecinian podczas plebiscytu dotyczącego budżetu obywatelskiego w 2014 r. Prace miały się rozpocząć natychmiast. Wtedy jednak się nie udało. Ale wygląda na to, że w tym roku krzyżówka zostanie zmodernizowana.

W poniedziałek miasto podpisało bowiem umowę z firmą Strabag na realizację zadania pn.: „Przebudowa układu komunikacyjnego na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia, Rayskiego i Malczewskiego w Szczecinie". To oznacza, że wykonawca natychmiast rozpocznie prace nad projektem i zdobyciem wszystkich niezbędnych pozwoleń - ma na to pół roku. Zgodnie z planem, kolejne trzy miesiące trwać ma przebudowa skrzyżowania. Roboty mają się zakończyć pod koniec listopada.

Co się zmieni? Po modernizacji szczecinianie przechodzić będą al. Wyzwolenia po pasach wymalowanych na asfalcie. Piesi nie będą już musieli korzystać z tunelu, który jednak nie zostanie całkowicie zamknięty - choć zasypie się wejścia na przystanki tramwajowe (przy okazji planowana jest przebudowa peronów tramwajowych). Po obu stronach alei zmniejszy się też liczba zejść na podziemny korytarz (pozostaną tylko te od strony Niebuszewa). W ten sposób wygospodaruje się miejsce pod ścieżkę rowerową i nowy chodnik.

(lw)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdj.: Schody prowadzące do tunelu pod aleją zostaną przebudowane. Jak się dowiedzieliśmy, oznacza to, że będą bezpieczniejsze i wygodniejsze. Samo przejście podziemne ma być odświeżone.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szkodnik miejski
2016-03-02 16:59:48
wiekszej glupoty jak zyje to nie widzialem,dojdzie do tego zle ustawiona sygnalizacja swietlna
Umysł
2016-03-02 11:35:20
Dlaczego oceniacie działania Magistratu tak krytycznie? Przecież każdy działa tak, jak pozwalają mu na to jego zdolności intelektualne, więc nie można oczekiwać rzeczy ponad miarę.
Zasypcie Szczecin gruzem!
2016-03-02 10:37:37
My jeszcze pamiętamy te hałdy gruzu...jeden-dwa tramwaje jednowagonowe. To nasze pokolenie odbudowywało i oczyszczało miasto... w czynach społecznych! Teraz oddajecie naszą cięzką pracę kościołowi na zdewastowanie(Różanka, Szpital Kolejowy itp) albo niszczycie zasypując to przejście... A dlaczego nie zamontujecie tam ruchomych schodów? Za trudne dla nieudaczników magistrackich?
Gdy by głupota była lżejsza od powietrza.....
2016-03-02 10:18:49
...magistart, niczym statek kosmiczny unosił by się nad placem Armi Krajowej wraz z jego przywódcą ,z głową zakutą w stalowy ,nie przepuszczalny i odporny na wiedzę pojemnik.
inny gosc
2016-03-02 08:55:30
Pogratulować głupoty. Taką modernizację to tylko pol..... mógł wymyśleć, byle najtaniej coś zrobić, by nazywało się, że coś zrobiono. W przyszłości będzie to jeszcze kilka razy przebudowywać. Należało wziąć opcję z rozbudową przejścia w podkowę (i zarazem likwidacją wszystkich przejść na powierzchni) wraz z łagodnymi zjazdami dla wózków. Ale to nie w polskim Szczecina. A i jeszcze jedno: ścieżka dla ped...... najważniejsza.
xyz
2016-03-01 20:51:16
Cały świat właśnie zasypuje przejścia. Pirnaischer Platz w Dreznie. Skrzyżowanie o wiele większe niż w Szczecinie. Przejścia podziemne zlikwidowano całkowicie i wytyczone naziemne przejścia: http://goo.gl/M2mldk
Zróbmy ścieżkę
2016-03-01 20:18:53
Kolejny idiotyczny pomysł urzędasów miejskich, po debilnym projekcie modernizacji stadionu Pogoni. Zbudujmy tam kolejną ścieżkę rowerową. Krzystek - panu już dziękujemy!!!
Marco
2016-03-01 20:10:51
Wszędzie na świecie robi się skrzyżowania bezkolizyjne i przejścia podziemne a w szczecinie się zasypuje tak dalej może zlikwidujmy sygnalizacje to bedze taniej
gosc
2016-03-01 20:07:34
..aby taniej i rower najważniejszy jakbyśmy byli Holandią rowerową - a na pasach niech giną przechodnie - no cóż Szczecinowi daleko do metropolii - zamiast przejść podziemnych dostosowanych dla ludzi starszych i niepełnosprawnych - pozostawią trochę tunelu, część zasypią i sprawa załatwiona...tylko tak przyszłościowo myślą psełdo-radni...
anti
2016-03-01 18:48:15
Oooooo, tak!!! Koniecznie ścieżkę rowerową! I pewnie przyjdzie kiedyś czas, kiedy to, co pod ziemią okaże się być jeszcze potrzebne. I wtedy będziemy od nowa kopać, a co! Kto bogatemu zabroni ;)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA