poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Trzydzieści trzy osoby z zarzutami za narkotyki

Trzydzieści trzy osoby z zarzutami za narkotyki

Trzydzieści trzy osoby z zarzutami za narkotyki
Data publikacji: 2018-07-13 14:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:15
Wywietleń: 1911 338252

Aż 33 osoby usłyszały zarzuty w sprawie narkotykowej zakończonej przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Szczecinie. Ostatni akt oskarżenia dotyczy 19 podejrzanych. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń wynika, że mężczyźni w wieku od 19 do 39 lat prowadzili przestępczą działalność na terenie Szczecina, Stargardu oraz innych miejscowości w województwie zachodniopomorskim. Osoby te, jak ustalili policjanci, podejrzane są o popełnienie przestępstw o charakterze narkotykowym, w tym m. in. uczestniczenie w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, a także uprawianie konopi innych niż włókniste.

Z ustaleń śledztwa wynika także, że podejrzani uczestniczyli w obrocie narkotykami przede wszystkim marihuany oraz amfetaminy w ilości od kilkudziesięciu do kilkunastu kilogramów. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 kg narkotyków.

Przy zatrzymanych mężczyznach i w ich mieszkaniach kryminalni znaleźli narkotyki. W lokalu, w którym mieszkał jeden z podejrzanych, policjanci zabezpieczyli broń palną.

Funkcjonariusze ustali także, że jedenastu spośród podejrzanych zajmowało się dodatkowo uprawą konopi innych niż włókniste, prowadząc plantacje, które były zlokalizowane w różnych miejscowościach na terenie województwa zachodniopomorskiego. Największa z takich plantacji liczyła ponad trzysta sztuk krzewów konopi i mogła dostarczyć znacznych ilości marihuany.

Jedenastu podejrzanych tymczasowo aresztowano, zaś wobec pozostałych osób zastosowano tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze m. in. dozór policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwotach od 3 tys. zł. do 50 tys. zł.

Za zarzucane podejrzanym czyny grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(k)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

No to Sprawa sie "Rypla"...
A w wiekszosci przypadkow, nie byli juz na "wczesniejszych Rentach czy Emeryturach" czy tylko na Zasilkach... i rowniez dla bez-Robotnych ???
2018-07-13 22:31:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie