niedziela, 24 stycznia 2021r.

Trzydzieści trzy osoby z zarzutami za narkotyki

Data publikacji: 2018-07-13 14:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:15
Trzydzieści trzy osoby z zarzutami za narkotyki
 

Aż 33 osoby usłyszały zarzuty w sprawie narkotykowej zakończonej przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Szczecinie. Ostatni akt oskarżenia dotyczy 19 podejrzanych. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń wynika, że mężczyźni w wieku od 19 do 39 lat prowadzili przestępczą działalność na terenie Szczecina, Stargardu oraz innych miejscowości w województwie zachodniopomorskim. Osoby te, jak ustalili policjanci, podejrzane są o popełnienie przestępstw o charakterze narkotykowym, w tym m. in. uczestniczenie w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, a także uprawianie konopi innych niż włókniste.

Z ustaleń śledztwa wynika także, że podejrzani uczestniczyli w obrocie narkotykami przede wszystkim marihuany oraz amfetaminy w ilości od kilkudziesięciu do kilkunastu kilogramów. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 kg narkotyków.

Przy zatrzymanych mężczyznach i w ich mieszkaniach kryminalni znaleźli narkotyki. W lokalu, w którym mieszkał jeden z podejrzanych, policjanci zabezpieczyli broń palną.

Funkcjonariusze ustali także, że jedenastu spośród podejrzanych zajmowało się dodatkowo uprawą konopi innych niż włókniste, prowadząc plantacje, które były zlokalizowane w różnych miejscowościach na terenie województwa zachodniopomorskiego. Największa z takich plantacji liczyła ponad trzysta sztuk krzewów konopi i mogła dostarczyć znacznych ilości marihuany.

Jedenastu podejrzanych tymczasowo aresztowano, zaś wobec pozostałych osób zastosowano tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze m. in. dozór policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwotach od 3 tys. zł. do 50 tys. zł.

Za zarzucane podejrzanym czyny grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(k)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

No to Sprawa sie "Rypla"...
2018-07-13 22:31:34
A w wiekszosci przypadkow, nie byli juz na "wczesniejszych Rentach czy Emeryturach" czy tylko na Zasilkach... i rowniez dla bez-Robotnych ???

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ