środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolejne ofiary zatrucia dopalaczami. Zarzuty dla 18-latka

Kolejne ofiary zatrucia dopalaczami. Zarzuty dla 18-latka

Kolejne ofiary zatrucia dopalaczami. Zarzuty dla 18-latka
Data publikacji: 2018-06-06 20:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:12
Wywietleń: 2373 331726

W środę (6 czerwca) Zespoły Ratownictwa przywiozły do gryfickiego szpitala kolejne trzy osoby zatrute nieznaną substancją psychoaktywną. Najmłodsza ofiara ma 14 lat. Ataki duszności, dławienie, gorączka, wymioty i konwulsyjne skurcze o niespotykanej sile - z takimi objawami chorzy trafiają od poniedziałku do szpitala w Gryficach, Kołobrzegu, Szczecinie i Koszalinie. Prokuratura Rejonowa w Gryficach postawiła zarzut 18-letniemu Aleksandrowi N., mieszkańcowi Trzebiatowa, który miał rozprowadzać narkotyk.

Rośnie liczba chorych, którzy w poniedziałek, wtorek i środę trafili do szpitali w całym województwie z objawami zatrucia nieznaną substancją psychoaktywną. W środę karetki Pogotowia Ratunkowego zabrały do gryfickiego szpitala specjalistycznego kolejne osoby, które zażyły dopalacze. Chorzy to 14-letni mieszkaniec Jaromina, a także jedna osoba z Pobierowa i Trzebiatowa. Stan pozostałych hospitalizowanych jest nadal poważny. Trzy osoby przebywają na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej szpitali w Gryficach, Kołobrzegu i Szczecinie. Jak informuje rzecznik szpitala w Gryficach, stan chorych przyjętych od poniedziałku jest średni, ale ustabilizowany, jeden z pacjentów jest nadal w stanie ciężkim i wymaga intensywnej opieki medycznej.

– Badania potwierdziły, że wszystkie osoby, które przybyły do szpitala były pod wpływem środków psychoaktywnych. Z uwagi na objawy, jakie wystąpiły u chorych konieczne były konsultacje specjalistów z wielu dziedzin. Chorzy są rozlokowani na różnych oddziałach szpitalnych – dodaje rzecznik w rozmowie z Kurierem.

Przypomnijmy, pierwsze wezwania Zespołów Ratownictwa Medycznego odnotowano w poniedziałek wieczorem. Do szpitala w Gryficach trafiło dwóch chorych, mieszkańców Trzebiatowa. Osoby, które zażyły nieznaną substancję narzekały na gwałtowne duszności, podobne do astmy, prosiły o wodę, wymiotowały, następnie wpadały w intensywny stan skurczowy. – Widok był przerażający, chłopak zaczął się wyginać w różne strony jakby był opętany, jego ciało przyjmowało przedziwne pozycje. Wcześniej dusił się, prosił o wodę, wymiotował. Podobnie w innym przypadku, chory błagał o wodę. Krzyczał, że bardzo chce pić, że piecze go przełyk, pali jak przy poparzeniu, wylał na siebie baniak płynu, potem nastąpiły atak konwulsji – opowiadają nasi rozmówcy.

Nieoficjalnie mówi się, że chorzy mogli zażyć nową postać tzw. kryształu. Narkotyk od trzech lat jest bardzo popularny w Trzebiatowie. Krycha, kryśka, kryształ, piko, meta, diabelski pył – to tylko część z popularnych określeń na jeden z najgroźniejszych współczesnych narkotyków. Metamfetamina – jak mówią o niej – gorsza siostra amfetaminy sieje spustoszenie wśród nastolatków i dorosłych. Dostępna i bardzo tania, tzw. półkę, czyli pół grama można kupić za około 30 złotych.

W środę Prokurator Rejonowy w Gryficach prowadził czynności z zatrzymanym 18-letnim Aleksandrem N. Chłopak jest podejrzany o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Marzena Domaradzka

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

@n
n-powiedziałaś co wiedziałaś a teraz spadaj i więcej nie komentuj.
2018-06-07 11:18:43
n
Powinien być oskarżony o uprowadzenie i przetrzymywanie, bo przecież nikt z własnej woli nie zażyłby tego świństwa.
2018-06-07 06:41:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie