Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Trzy osoby zginęły koło Wolina (akt. 2)

Data publikacji: 26 września 2016 r. 20:04
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Trzy osoby zginęły koło Wolina
 

Trzy osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w poniedziałek na drodze krajowej nr 3 w miejscowości Recław koło Wolina. Przed godz. 18 samochód marki Audi zderzył się tam z ciężarówką przewożącą metalowe pręty zbrojeniowe. W tym samym rejonie dwie godziny później doszło do kolejnego zderzenia ciężarówki z osobowym autem, w którym cztery osoby odniosły obrażenia.

W pierwszym zderzeniu osobowe audi zostało mocno zniszczone. Zginęły podróżujące nim dwie osoby dorosłe i niespełna dwuletnie dziecko. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w samochodzie ciężarowym pękła opona i zjechał on na pas, którym prawidłowo jechało audi.

Na miejscu interweniują służby. Ruch odbywa się wahadłowo jednym pasem jezdni. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewiduje, że utrudnienia w tym miejscu powinny skończyć się ok godz. 23.

Utrudnienia w ruchu przyczyniły się do kolejnego wypadku, który miał miejsce na drodze krajowej nr 3 tuż przed godz. 20. W samochód osobowy zjeżdżający z zablokowanej drogi w kierunku objazdu uderzyła ciężarówka. Obrażenia odniosły cztery osoby jadące osobówką. Jedna z nich jest ciężko ranna. Tu także trzeba liczyć się z utrudnieniami w przejeździe do godz. 23.

(k)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kierowca2
2016-09-28 11:44:12
,nie wiem czy niektórzy w tym "kierowca"niema wyobraźni/JEDZ NA PAUNKT KONTROLI W PŁONI TO ZOBACZYSZ WAzENIE!!!/ ,czy może tylko bułki po sklepach rozwozi,piszą o przedniej oponie i powiem jedno ,że jakość opon dziś odbiega od tych które były kilka lat temu,to tak jak z autami,agd itp.sam miałem kiedyś przypadek jak strzeliła mi opona na przedniej osi/na gwarancji/!,na szczęście nie skończyło się jak w tym przypadku,bo nad autem zapanowałem,trudno aby na takiej drodze jechać 50km /h ,zalezy od tego kiedy i jak reaguje kierowca,a skąd wiadomo że po ciemku, nie najechał na coś ostrego co uszkodziło oponę,gdzie służby które dbają o stan dróg po których jeździmy,najlepiej wszystko na kierowcę zgonić i sprzęt,swoją drogą jest jakiś procent tych co nadmiernie oszczędzają ,ale to już nie te czasy.Życzę rozsądku na drodze i także myślenia za tych co jadą przed,obok i za nami,kondolencje dla rodziny.
Który debil tak zap...ał ?
2016-09-28 00:48:10
Przy 3 osobach zabitych to musiało być zderzenie przy bardzo dużej prędkości. Który debil tak zap...ał ? A może obydwaj.
@a tymczasem PIS wstrzymał program budowy nowych dróg
2016-09-27 08:34:23
Tak, tak wstrzymał po tym jak Platforma "budowała" drogę w tym miejscu wpisując ją do "programu rezerwowego" i do "umowy" marszałka województwa z nieistniejącym już (na szczęście!) rządem. Kiedyś się mówiło, że głupich nie sieją tylko sami się rodzą.
Gość58
2016-09-27 07:52:30
ITD powinna zabrać się za przeładowane samochody ciężarowe, brak pkt. pomiarów wagi samochodów.
[*]
2016-09-27 07:41:04
Niedawno był reportaż o "tirach", gdzie mówiono, że na Zachodzie kierowcy pukają się w głowę, gdy widzą polskich kierowców, którzy mają przeróżne sposoby na reperowanie opon, np. poprzez nakładanie opony na starą. Ale nie ma się co dziwić, skoro właściciele firm przewozowych muszą najpierw sobie kupić opony, tyle, że nowe i nie do ciężarówek, a do swoich prywatnych sportowych samochodów. Niewyobrażalna tragedia, której mogłaby zapobiec tylko droga S3 z oddzielnymi pasami ruchu oraz wspomniane zachowanie firm przewozowych i kierowców, którzy całkowicie nie dbają o stan swoich narzędzi pracy - wyżyłować ile się da, a potem się pomyśli.
a tymczasem PIS wstrzymał program budowy nowych dróg
2016-09-27 07:38:01
bo przecież są niepotrzebne, ważniejsze są szlaki rzeczne
kierowca
2016-09-27 06:50:06
Opona sama z siebie nie pęka. Często widzę ciężarówki przeładowane tak, że skrzynia nieomal ociera się o koła. Co robi ITD ? Jeszcze nigdy nie widziałem jak ważą samochód?
Marian
2016-09-26 21:38:11
Kondolencje dla rodziny i wyrazy wspolczucia. Wspolczuje rowniez kierowcy ciezarowki bo moze juz nie dojsc do siebie po takiej tragedji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA