środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Trzebiatów w objęciach „Henia”

Trzebiatów w objęciach „Henia”

Trzebiatów w objęciach „Henia”
Data publikacji: 2018-07-28 08:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:16
Wywietleń: 1948 340527

Jedni przemykają wstydliwie ulicami miasta, inni udają, że nic poważnego się nie wydarzyło. Co śmielsi żartują, że towar był trefny, ale i tak spróbują raz jeszcze. Trzebiatów powoli zapomina o sprawie, którą żyła cała Polska. Zatruci dopalaczami są już w domach. Zostaje pytanie: czy cała historia będzie lekcją, czy stanie się miejską legendą o „kilku takich, co przeżyli”?

Miasto w oparach dopalaczy

Mija miesiąc od chwili, gdy ostatni chory zatruty w początkach czerwca dopalaczami wrócił do domu. – Oddziały szpitalne opuścili już wszyscy hospitalizowani. Ich stan był na tyle dobry i stabilny, że mogli zostać wypisani – mówi Łukasz Szyntor, rzecznik szpitala specjalistycznego w Gryficach, gdzie przez kilkanaście dni lekarze walczyli o życie osób, które zażyły groźną substancję psychoaktywną zwaną w środowisku popularnie Heniem.

Przypomnijmy, że dla lekarzy w Gryficach, Szczecinie i Koszalinie, gdzie przewożono przez kilka dni chorych wijących się z bólu, wstrząsanych konwulsjami i wymiotami, z ostrą niewydolnością oddechową – to była walka na śmierć i życie. Przeraźliwe wycie słychać było na korytarzach szpitalnych, ludzie zapięci w pasy – obrazy niczym z taniego horroru nie były animacją czy obrazkiem z gry komputerowej. Działy się naprawdę. Karetki przez cały niemalże tydzień kursowały po Trzebiatowie. Złowróżbne wycie oznaczało kolejną ofiarę „Henia”. Gdy po czterech dniach od momentu wybuchu dopalaczowej afery znaleziono ciało martwego mężczyzny w rzece, powiało grozą. Choć nadal nie ma wyników badań toksykologicznych, nieoficjalnie wiemy, że ofiara także mogła zażyć dopalacz.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 27 lipca 2018 r.

 Tekst i fot. Marzena DOMARADZKA

Trzebiatów w objęciach „Henia” Trzebiatów w objęciach „Henia” Trzebiatów w objęciach „Henia” Trzebiatów w objęciach „Henia” Trzebiatów w objęciach „Henia”

Komentarze

czyt
Dobrze ,że tylu przeżyło , ale leczenie kosztowało pewnie niemało . "Chorzy "/ czyli te niedojrzałe umysłowo , po prostu głupie osoby / biorą "do pyska " gówno dla "przyjemności " , a społeczeństwo Płaci za ich debilne pomysły . Czy zawsze bedzie to tak uchodzić płazem ? Może trzeba zapłacić wyzsza cenę za głupotę !
2018-07-28 13:31:13
i po co?
jesli dobrowolnie zazyl to po co udzielac pomocy medycznej? ratowanie po narkotykach i innych uzywkach powinno byc w 100% ODPLATNE mimo posiadania ubezpieczenie - jesli nie ma czym zaplacic OBOWIAZKOWE odpracowanie długu jako salowy w szpitalu ktory go uratowal lub kara wiezienia!
2018-07-28 12:14:40
tobago
NA zdjęciach pod artykułem widzę mąkę chlebową. Tego Henia tak sprzedają?
2018-07-28 10:05:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie