Poniedziałek 08 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Kolejne masowe zatrucie dopalaczami w Zachodniopomorskiem

Data publikacji: 2018-07-20 13:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:15
Kolejne masowe zatrucie dopalaczami w Zachodniopomorskiem
 

W naszym województwie doszło do kolejnego masowego zatrucia środkami psychoaktywnymi. Do Szpitala Wojskowego w Wałczu od środy przyjęto już osiem osób z objawami charakterystycznymi dla zatrucia dopalaczami.

Pierwsze osoby z objawami zatrucia trafiły do szpitala w Wałczu w środę (18 lipca). Łącznie jest ich już osiem – siedmiu mężczyzn i kobieta. To pacjenci w wieku od 16 do 37 lat. Do szpitala trafiali niezależnie od siebie. Stan dwójki pacjentów określany jest jako ciężki.

– W tej chwili w szpitalu przebywa siedem osób. Jedna po udzieleniu pomocy medycznej została zwolniona do domu – mówi „Kurierowi” Beata Budzyń, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. – Dzisiaj (piątek 20 lipca - red.) substancja, którą zabezpieczyła policja, została przekazana do analizy.

Ale ze wstępnych ustaleń wynika, że nie były to standardowe narkotyki, lecz najprawdopodobniej dopalacze. Policja apeluje o to, by osoby, które zetknęły się ze środkami w postaci białego proszku lub suszu, się do niej zgłaszały.

Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi postępowanie i próbuje ustalić źródło pochodzenia niebezpiecznej substancji. Jak dowiedział się „Kurier”, została zatrzymana jedna osoba, która ma związek z tą sprawą.

(reg)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czyt
2018-07-20 17:35:02
Nic nie skutkuje . Biorą jaieś gówna do pyska , takie czasy . I jeszcze kretyni za to płaćą . Sa obywatelami europy ,świata , są młodzi ," piekni " i głupi . Dlaczego płacimy za ich ratowanie ? Bo dajemy d.. mordercom , słuchamy zapewnień gen. policji ? Niestety ,głupi zginą , mimo koloslanych srodków na ich ratowanie . Może oni nie maja nikogo , kto dalby im w twarz , aby oprzytomnieli ? EEE , nie można -w ue jest woooollll nnooośsććc !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA