piątek, 22 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wpadli handlarze dopalaczami

Wpadli handlarze dopalaczami

Wpadli handlarze dopalaczami
Data publikacji: 2018-06-18 06:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 1872 333665

Prokuratura prowadzi postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się praniem brudnych pieniędzy oraz handlowali dopalaczami. Sklepy, w których sprzedawane były niebezpieczne dla zdrowia i życia substancje funkcjonowały na terenie całego kraju, w tym w Szczecinie.

Na polecenie prokuratora zatrzymanych zostało sześć osób. Cztery osoby zostały zatrzymane bezpośrednio w sklepach, w których sprzedawane były dopalacze. Kolejne dwie osoby zostały zatrzymane w hotelu. Jak się okazało jedna z nich była poszukiwana listem gończym przez katowicką prokuraturę.

Zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie zostaną ogłoszone im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu substancji niebezpiecznych dla życia i zdrowia wielu osób czyli dopalaczy. Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator podejmie decyzje o ich ewentualnym tymczasowym aresztowaniu.

Wcześniej w toku tego śledztwa zarzuty przedstawiono 12 innym osobom. Zlikwidowane zostały sklepy z dopalaczami. Z ustaleń postępowania wynika, że były to ostatnie stacjonarne punkty sprzedaży dopalaczy w Polsce. W pomieszczeniach zamontowano specjalne, wzmocnione pancerne drzwi tworzące tzw. śluzy z zamkami magnetycznymi, uniemożliwiające bezpośredni dostęp do głównej części sklepu, monitoring oraz kraty w oknach. Ustalono, że sprzedawca będący w sklepie widział na obrazie kamery osobę, której po wstępnej weryfikacji otwierał drzwi, wpuszczał ją do kolejnego pomieszczenia również wyposażonego we wzmocnione drzwi z zamkiem magnetycznym, a następnie do trzeciego pomieszczenia, w którym prowadzona była sprzedaż.

Sklepy wyposażone zostały w specjalnie przygotowane piece, w których sprzedawcy w przypadku pojawienia się policji mieli za zadanie spalić wszelkie dowody świadczące o przestępczym procederze. Dlatego też w planowane działania zostały zaangażowane jednostki Państwowej Straży Pożarnej, żeby jak najszybciej wygasić palenisko. Przewidywania te okazały się słusznie. Zanim policjanci weszli do środka jednego z lokali, przebywające tam osoby zaczęły niszczyć dowody, próbując je spalić. Szybkie działanie służb zapobiegło zniszczeniu materiału dowodowego. W efekcie zabezpieczonych zostało kilkaset torebek z substancją o wadze ponad 2 kilogramów, która zostanie poddana szczegółowym badaniom.

Prokuratura podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

(k)

Fot. policja

Komentarze

czyt.
Zaaplikować każdemu z nich dopalacza. Po co tracić pieniądze na utrzymanie takich śmieci.
2018-06-18 20:30:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy