Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Trwa Jarmark Jakubowy. Warto się wybrać [GALERIA]

Data publikacji: 27 lipca 2019 r. 19:30
Ostatnia aktualizacja: 30 lipca 2019 r. 14:29
Trwa Jarmark Jakubowy. Warto się wybrać
 

Węgierskie leczo, azerbejdżańska herbata, litewskie kiełbasy i kiszka ziemniaczana, chleby z Podlasia, turecka chałwa, prawdziwy paprykarz szczeciński - z łososia i dorsza, piwa, wina, wódki, kwasy chlebowe, sery. Przysłowiowe mydło i powidło. Wyroby rękodzieła artystycznego, porcelana, biżuteria, dewocjonalia. Jarmark z prawdziwego zdarzenia i pełną gębą - dosłownie i w przenośni.

Od czwartku trwa w Szczecinie Jarmark Jakubowy. Wokół katedry swoje produkty prezentuje ponad dwustu pięćdziesięciu wystawców. Ich stoiska są ustawione wzdłuż ulic: Staromłyńskiej, Grodzkiej i przy pl. Orła Białego. Na mieszkańców Szczecina i turystów, których tłumy krążą miedzy straganami, oprócz oferty wystawowej czekają także inne atrakcje m.in. występy zespołów ludowych z regionu. Można także zwiedzać katedrę z przewodnikiem oraz Pałac pod Globusem. Jarmark jest czynny do wieczora. Z ofertą wystawców będzie się można jeszcze zapoznać w niedzielę 28 lipca.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Dzieło Świętego Jakuba i parafia katedralna.

Uwaga kierowcy! Do niedzieli do godz. 23 obowiązuje czasowa organizacja ruchu. Zamknięte dla ruchu samochodowego są: ul. Grodzka na odcinku od ul. Tkackiej do ul. Kuśnierskiej, ul. Staromłyńska od ul. Grodzkiej do ul. Koński Kierat i pl. Orła Białego.

(dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kram
2019-07-28 07:52:55
A do tego występ zespołu Lipki z Kobylanki i szczecińskie akcenty w piosenkach Ręczno Nożnej Kapeli przydrożnej. Żałujcie,że was tam nie było.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA