Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zaczyna się XI Jarmark Jakubowy

Data publikacji: 24 lipca 2019 r. 23:14
Ostatnia aktualizacja: 25 lipca 2019 r. 10:41
Zaczyna się XI Jarmark Jakubowy
 

W czwartek po południu (25 lipca) przy szczecińskiej katedrze rozpoczyna się XI Jarmark Jakubowy. Aż do niedzieli na ponad dwustu pięćdziesięciu stoiskach można kupić dobrą żywność, piękne rękodzieło, regionalne produkty. Będą atrakcje dla dzieci, warsztaty i występy artystów. Warto się wybrać!

Jarmark towarzyszy odpustowi św. Jakuba, patrona szczecińskiej bazyliki archikatedralnej. Stoiska wystawców ustawione zostaną wzdłuż ulic Staromłyńskiej, Grodzkiej i przy pl. Orła Białego. Aż do niedzieli jest okazja, by skosztować regionalnych smakołyków i kupić rękodzieło artystów z różnych stron. Będą pokazy rzemiosła, inscenizacje zbrojne wojów, warsztaty ekologiczne i rękodzielnicze. A także możliwość zwiedzania katedry z przewodnikiem i pałacu Pod Globusem oraz Centrum Przemysłów Kreatywnych.

Poza bogatą ofertą targową, na odwiedzających jak zawsze czeka porcja wydarzeń artystycznych - m.in. występy zespołów ludowych (w sobotę wystąpią m.in. „Pyrzyczanki”, „Złota jesień” z Dolic, „Jarzębina” z Chojny, „Lipka” z Kobylanki, "Optymiści" z Przelewic", "Ręczno-Nożna Kapela Przydrożna"). W piątek o godz. 20 na pl. Orła Białego odbędzie się koncert zespołu Balkan Quartet, grającego tradycyjną muzykę Półwyspu Bałkańskiego.

Jarmark można odwiedzać codziennie (czwartek-niedziela, 25-28 lipca) do wieczora. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Dzieło Świętego Jakuba i parafia katedralna. Szczegółowy program na stronie www.jarmarkjakubowy.pl.

* * *

W związku z organizacją tego wydarzenia od czwartku do niedzieli (25-28 lipca) zostanie częściowo zmieniona trasa autobusu linii 52 - będzie kursować na trasie od ulicy Wyszyńskiego, Brama Portowa, al. Niepodległości, nawrót na placu Żołnierza Polskiego i dalej Brama Portowa, Wyszyńskiego, a następnie po stałej trasie do przystanku Wyspa Pucka. Autobus będzie kursować według obowiązującego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki Tkacka i Grodzka. Na trasie objazdu wyznaczone zostaną dodatkowe przystanki: Brama Portowa (zlokalizowany w al. Niepodległości, wspólny z linią 76) i Brama Portowa jako przystanek końcowy dla linii (przy kwiaciarkach, wspólny z linią 75).

Do niedzieli, do godz. 23 wprowadzona została czasowa organizacja ruchu. Zamknięte dla ruchu samochodowego są ul. Grodzka na odcinku od ul. Tkackiej do ul. Kuśnierskiej, ul. Staromłyńska od ul. Grodzkiej do ul. Koński Kierat i pl. Orła Białego.

(gan)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA