Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Ruszyła jedenasta edycja Jarmarku Jakubowego [GALERIA]

Data publikacji: 25 lipca 2019 r. 13:56
Ostatnia aktualizacja: 25 lipca 2019 r. 22:43
Ruszyła jedenasta edycja Jarmarku Jakubowego
 

Powoli, stoisko za stoiskiem, w czwartek około południa ruszył jedenasty już Jarmark Jakubowy. Do niedzieli wokół szczecińskiej katedry prezentować będzie swoje produkty ponad dwustu pięćdziesięciu wystawców. Co można kupić? Dobrą żywność, piękne rękodzieło, regionalne produkty...

Jarmark tradycyjnie towarzyszy odpustowi św. Jakuba, patrona szczecińskiej bazyliki archikatedralnej - w czwartek wieczorem (o godz.18) w świątyni odbył się uroczysty odpust. A to, co się przez weekend będzie działo wokół katedry, to oferta dla pielgrzymów, którzy po wydarzeniach religijnych zapragną się zabawić.

Stoiska wystawców ustawione są wzdłuż ulic Staromłyńskiej, Grodzkiej i przy pl. Orła Białego. Jest więc okazja, by skosztować regionalnych smakołyków i kupić rękodzieło artystów z różnych stron Polski, ale też m.in. z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Azerbejdżanu i Bułgarii. Będą pokazy rzemiosła, inscenizacje zbrojne wojów, warsztaty ekologiczne i rękodzielnicze. Będzie także możliwość zwiedzania katedry z przewodnikiem i pałacu Pod Globusem oraz Centrum Przemysłów Kreatywnych.

Poza bogatą ofertą targową, na odwiedzających jak zawsze czeka porcja wydarzeń artystycznych – m.in. występy zespołów ludowych (w sobotę wystąpią m.in. „Pyrzyczanki”, „Złota jesień” z Dolic, „Jarzębina” z Chojny, „Lipka” z Kobylanki, „Optymiści” z Przelewic”, „Ręczno-Nożna Kapela Przydrożna”). W piątek o godz. 20 na pl. Orła Białego odbędzie się koncert zespołu Balkan Quartet, grającego tradycyjną muzykę Półwyspu Bałkańskiego.

Jarmark można odwiedzać codziennie (czwartek – niedziela, 25-28 lipca) do wieczora. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Dzieło Świętego Jakuba i parafia katedralna.

Uwaga kierowcy. Do niedzieli do godz. 23 obowiązuje czasowa organizacja ruchu. Zamknięte dla ruchu samochodowego są ul. Grodzka na odcinku od ul. Tkackiej do ul. Kuśnierskiej, ul. Staromłyńska od ul. Grodzkiej do ul. Koński Kierat i pl. Orła Białego.

(lw, gan)

Na zdjęciu: Ruszył Jarmark Jakubowy.

Fot. Dariusz GORAJSKI 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czarny
2019-07-25 22:30:17
Wylazło lewactwo robactwo i miauczy w komentarzach. Nie przychodźcie. Amen
Paranoja
2019-07-25 21:52:28
I znowu klechowski jarmark. Na to mają pieniądze i my za tobpłacimy my z naszych podatków
Pytanie
2019-07-25 18:16:11
Dlaczego miasto organizuje jarmark, z którego dochód czerpie parafia
Takie czasy
2019-07-25 17:56:11
A Jezus przepędzali kupców ze świątyni.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA