Sobota 03 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Trudniej do centrum

Data publikacji: 2018-12-14 00:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Trudniej do centrum
 

Od piątku (14 grudnia) w okolicach zbiegu ulic Arkońskiej/Niemierzyńskiej z Papieża Pawła VI kierowcy mogą się natknąć na kolejne utrudnienia w ruchu. Z kolei od poniedziałku kłopoty z przejazdem będą mieli podróżujący al. Wojska Polskiego – ma być zamykany jeden pas ruchu!

Nowa, tymczasowa organizacja ruchu jest (i wciąż będzie) co jakiś czas zmieniana. Dzieje się tak w dwóch miejscach: przy ul. Arkońskiej i w okolicach wiaduktu na al. Wojska Polskiego. W obu przypadkach chodzi o tę samą inwestycję – budowę dalszego ciągu obwodnicy śródmiejskiej i modernizację skrzyżowania alei z ul. Traugutta.

Przypomnijmy, że budowa obwodnicy kilka lat temu została przerwana na wysokości ul. Arkońskiej. Firma Rover ma kontynuować prace i pociągnąć obwodnicę aż za al. Wojska Polskiego – stąd utrudnienia zarówno przy ul. Arkońskiej, jak i w pobliżu stacji PKP Łękno.

Ale to nie wszystko. Wykonawca przy okazji całkowicie przebuduje krzyżówkę alei z ul. Traugutta. Powstanie tu dwupoziomowe skrzyżowanie – dołem przebiegać będzie dwupasmówka i (obok) linia kolei, a górą al. Wojska Polskiego.

Od kilku dni trwają już przygotowania do rozpoczęcia robót. Na ul. Arkońskiej obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Są też przygotowane tzw. wjazdy na teren budowy. Oznacza to, że kierowcy w każdej chwili mogą się tam natknąć na ciężki sprzęt budowlany.

Na al. Wojska Polskiego do tej pory nie było żadnych utrudnień w ruchu. Jak się jednak dowiedzieliśmy, to się niestety skończy. Od poniedziałku czasowo ma być zamykany jeden pas ruchu w stronę centrum. Blokady będą zakładane poza godzinami szczytu: między godz. 10 a 14 oraz po godz. 18.

Leszek Wójcik

Fot. Arleta Nalewajko

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pan z CPNu
2018-12-14 10:35:01
Tylko co nam mieszkańcom,kierowcom z tej dwupasmówki teraz jak ona będzie"ślepa" i kończyć się będzie tuż za ogrodzeniem rajskiego ogrodu.Coś co na kilka lat "zaślepiono" przy Arkońskiej.Mówienie więc że coś będzie-a wiemy że nie będzie bo to dalej będzie nieskończony i nieużyteczny projekt-mija się z prawdą.Mówmy o rzeczach realnych i skupmy się tylko na tym aby faktycznie ten węzeł "na górze" rozładował i usprawnił ruch-zarówno w tej części Pogodna jak i w kierunku Polic.
ins
2018-12-14 08:31:27
To nie jest ta sama inwestycja, to są dwie różne inwestycje

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA