czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Trudniej do centrum

Trudniej do centrum

Trudniej do centrum
Data publikacji: 2018-12-14 00:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 1769 366804

Od piątku (14 grudnia) w okolicach zbiegu ulic Arkońskiej/Niemierzyńskiej z Papieża Pawła VI kierowcy mogą się natknąć na kolejne utrudnienia w ruchu. Z kolei od poniedziałku kłopoty z przejazdem będą mieli podróżujący al. Wojska Polskiego – ma być zamykany jeden pas ruchu!

Nowa, tymczasowa organizacja ruchu jest (i wciąż będzie) co jakiś czas zmieniana. Dzieje się tak w dwóch miejscach: przy ul. Arkońskiej i w okolicach wiaduktu na al. Wojska Polskiego. W obu przypadkach chodzi o tę samą inwestycję – budowę dalszego ciągu obwodnicy śródmiejskiej i modernizację skrzyżowania alei z ul. Traugutta.

Przypomnijmy, że budowa obwodnicy kilka lat temu została przerwana na wysokości ul. Arkońskiej. Firma Rover ma kontynuować prace i pociągnąć obwodnicę aż za al. Wojska Polskiego – stąd utrudnienia zarówno przy ul. Arkońskiej, jak i w pobliżu stacji PKP Łękno.

Ale to nie wszystko. Wykonawca przy okazji całkowicie przebuduje krzyżówkę alei z ul. Traugutta. Powstanie tu dwupoziomowe skrzyżowanie – dołem przebiegać będzie dwupasmówka i (obok) linia kolei, a górą al. Wojska Polskiego.

Od kilku dni trwają już przygotowania do rozpoczęcia robót. Na ul. Arkońskiej obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Są też przygotowane tzw. wjazdy na teren budowy. Oznacza to, że kierowcy w każdej chwili mogą się tam natknąć na ciężki sprzęt budowlany.

Na al. Wojska Polskiego do tej pory nie było żadnych utrudnień w ruchu. Jak się jednak dowiedzieliśmy, to się niestety skończy. Od poniedziałku czasowo ma być zamykany jeden pas ruchu w stronę centrum. Blokady będą zakładane poza godzinami szczytu: między godz. 10 a 14 oraz po godz. 18.

Leszek Wójcik

Fot. Arleta Nalewajko

Komentarze

Pan z CPNu
Tylko co nam mieszkańcom,kierowcom z tej dwupasmówki teraz jak ona będzie"ślepa" i kończyć się będzie tuż za ogrodzeniem rajskiego ogrodu.Coś co na kilka lat "zaślepiono" przy Arkońskiej.Mówienie więc że coś będzie-a wiemy że nie będzie bo to dalej będzie nieskończony i nieużyteczny projekt-mija się z prawdą.Mówmy o rzeczach realnych i skupmy się tylko na tym aby faktycznie ten węzeł "na górze" rozładował i usprawnił ruch-zarówno w tej części Pogodna jak i w kierunku Polic.
2018-12-14 10:35:01
ins
To nie jest ta sama inwestycja, to są dwie różne inwestycje
2018-12-14 08:31:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie