wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Łękno. Ograniczenia dla pieszych i cyklistów

Łękno. Ograniczenia dla pieszych i cyklistów

Łękno. Ograniczenia dla pieszych i cyklistów
Data publikacji: 2018-12-04 21:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 2115 365056

W związku z przygotowaniami do budowy kolejnego odcinka tzw. trasy średnicowej z nowym węzłem komunikacyjnym Łękno, od środy (5 grudnia) zaczną obowiązywać pierwsze zmiany w organizacji ruchu w rejonie rozpoczynanej właśnie inwestycji. Najpierw zablokowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy biegnący parkową aleją Fałata na wysokości Różanki od ul. Bohdana Zaleskiego do okolic przejścia przez park im. Jana Kasprowicza w stronę ul. Bułgarskiej. Inaczej niż dotąd działać ma też - po przeprogramowaniu - sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Piotra Skargi.

- Zamknięcie ścieżki podyktowane jest z jednym z etapów inwestycji, związanym z wyburzeniem istniejącego wiaduktu kolejowego i budową nowego. Przewiduje się, że ścieżka nie będzie dostępna dla ruchu pieszego i rowerowego przez cały okres trwania inwestycji [ tj. najbliższe dwa lata - od red.] - tłumaczy Piotr Zieliński z Centrum Informacji Miasta Urzędu Miasta Szczecin.

Dla pieszych wytyczone będzie obejście do do parku ulicami Słowackiego, teren pobliskiego parku Kownasa, ul. Arkońską i ul. Bułgarską (do wyboru również ulicami Serbską i Harcerzy) do alei Fałata w rejon ul. Wincentego Pola. Trasą alternatywną do tej sugerowanej jest też przejście alejkami Parku Kasprowicza w rejon amfiteatru do ul. Słowackiego i dalej ul. Papieża Pawła VI, a następnie ul. Arkońską.

Natomiast dla rowerzystów, chcących przejechać przez park Kasprowicza, urządzony został objazd ul. Słowackiego (jezdnia oznakowana jest znakami poziomymi P-27), przez wspomniany park Kownasa do ul. Niemierzyńskiej (przy jej skrzyżowaniu z ul. Cyfrową, gdzie znajduje się przejazd dla rowerów), ul. Bułgarską (do wyboru również są łączące się z ul. Arkońską pobliskie ulice Serbska i Harcerzy ) do al. Fałata w rejon ul. Wincentego Pola. Cykliści mogą też poruszać się trasą, która wiedzie alejkami parku Kasprowicza w okolice amfiteatru do ul. Słowackiego, a dalej możliwy jest przejazd ul. Papieża Pawła VI oraz ul. Arkońską.

Ponadto w środę, 5 grudnia, od rana wszyscy uczestnicy ruchu, z kierowcami włącznie, muszą się liczyć ze zmianami w działaniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Piotra Skargi. Korekty polegać będą na wydłużeniu czasu wyświetlania sygnału zielonego w kierunku centrum.

- Wprowadzenie tych zmian umożliwi przejazd w jednym cyklu świateł 6-8 pojazdów więcej (w ciągu godziny ok. 350). Zmiany będą monitorowane i w zależności od potrzeb modyfikowane - zapowiada P. Zieliński. - Celem wprowadzenia nowego programu sygnalizacji świetlnej jest usprawnienie ruchu w rejonie inwestycji.

Wkrótce nastąpią kolejne zmiany w organizacji ruchu wal. Wojska Polskiego, O konkretnych terminach tych korekt oraz spodziewanych w związku z nimi utrudnieniach służby prasowe szczecińskiego mają informować na bieżąco i ze stosownym wyprzedzeniem.

- Kierowców prosimy o zweryfikowanie tras dojazdu i jeśli to możliwe, omijanie skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Traugutta i z ul. Zaleskiego - radzi zmotoryzowanym P. Zieliński z CIM UM w Szczecinie.

(MIR)

Fot.: Leszek WÓJCIK

Łękno. Ograniczenia dla pieszych i cyklistów Łękno. Ograniczenia dla pieszych i cyklistów

Komentarze

Nie tylko Krzystek
Wymyśl coś mądrzejszego. Jakbyś nie widział korków w tym rejonie w godzinach szczytu a ruch raczej nie będzie malał. Gdybyś napisał, że inwestycje są spóźnione...
2018-12-05 08:24:30
jak,co?
Kurier: jakiś planik by się przydał.
2018-12-05 00:14:24
Precz z krzystkiem
krzystek wybrany na kolejne lata - i korkow w szczecinie ciag dalszy. Wszytsko po to, aby polnocme dzielnice szczecina (zueplnie przypadkiem tam, gdzie predydento mieszka) mialy lepsze polaczenie z miastem. Ile milionow unijnych dotacji idzie na jakas prywatna inwestycje
2018-12-04 23:11:17
tak to widze
Pisanie o zweryfikowania tras jest poprostu beszczelnoscia i lekceważeniem mieszkańców. Sugeruje UM jeszcze "pomajstrowac" na Mickiewicza i będzie komplet bezmyślności.
2018-12-04 22:08:47
jak ???
chętnie ominę ale nie bardzo jest jak bo jak nie w jeden korek to w drugi aktualnie nie ma zbyt wielu opcji
2018-12-04 21:46:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie