Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Łękno. Ograniczenia dla pieszych i cyklistów

Data publikacji: 2018-12-04 21:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Łękno. Ograniczenia dla pieszych i cyklistów
 

W związku z przygotowaniami do budowy kolejnego odcinka tzw. trasy średnicowej z nowym węzłem komunikacyjnym Łękno, od środy (5 grudnia) zaczną obowiązywać pierwsze zmiany w organizacji ruchu w rejonie rozpoczynanej właśnie inwestycji. Najpierw zablokowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy biegnący parkową aleją Fałata na wysokości Różanki od ul. Bohdana Zaleskiego do okolic przejścia przez park im. Jana Kasprowicza w stronę ul. Bułgarskiej. Inaczej niż dotąd działać ma też - po przeprogramowaniu - sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Piotra Skargi.

- Zamknięcie ścieżki podyktowane jest z jednym z etapów inwestycji, związanym z wyburzeniem istniejącego wiaduktu kolejowego i budową nowego. Przewiduje się, że ścieżka nie będzie dostępna dla ruchu pieszego i rowerowego przez cały okres trwania inwestycji [ tj. najbliższe dwa lata - od red.] - tłumaczy Piotr Zieliński z Centrum Informacji Miasta Urzędu Miasta Szczecin.

Dla pieszych wytyczone będzie obejście do do parku ulicami Słowackiego, teren pobliskiego parku Kownasa, ul. Arkońską i ul. Bułgarską (do wyboru również ulicami Serbską i Harcerzy) do alei Fałata w rejon ul. Wincentego Pola. Trasą alternatywną do tej sugerowanej jest też przejście alejkami Parku Kasprowicza w rejon amfiteatru do ul. Słowackiego i dalej ul. Papieża Pawła VI, a następnie ul. Arkońską.

Natomiast dla rowerzystów, chcących przejechać przez park Kasprowicza, urządzony został objazd ul. Słowackiego (jezdnia oznakowana jest znakami poziomymi P-27), przez wspomniany park Kownasa do ul. Niemierzyńskiej (przy jej skrzyżowaniu z ul. Cyfrową, gdzie znajduje się przejazd dla rowerów), ul. Bułgarską (do wyboru również są łączące się z ul. Arkońską pobliskie ulice Serbska i Harcerzy ) do al. Fałata w rejon ul. Wincentego Pola. Cykliści mogą też poruszać się trasą, która wiedzie alejkami parku Kasprowicza w okolice amfiteatru do ul. Słowackiego, a dalej możliwy jest przejazd ul. Papieża Pawła VI oraz ul. Arkońską.

Ponadto w środę, 5 grudnia, od rana wszyscy uczestnicy ruchu, z kierowcami włącznie, muszą się liczyć ze zmianami w działaniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Piotra Skargi. Korekty polegać będą na wydłużeniu czasu wyświetlania sygnału zielonego w kierunku centrum.

- Wprowadzenie tych zmian umożliwi przejazd w jednym cyklu świateł 6-8 pojazdów więcej (w ciągu godziny ok. 350). Zmiany będą monitorowane i w zależności od potrzeb modyfikowane - zapowiada P. Zieliński. - Celem wprowadzenia nowego programu sygnalizacji świetlnej jest usprawnienie ruchu w rejonie inwestycji.

Wkrótce nastąpią kolejne zmiany w organizacji ruchu wal. Wojska Polskiego, O konkretnych terminach tych korekt oraz spodziewanych w związku z nimi utrudnieniach służby prasowe szczecińskiego mają informować na bieżąco i ze stosownym wyprzedzeniem.

- Kierowców prosimy o zweryfikowanie tras dojazdu i jeśli to możliwe, omijanie skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Traugutta i z ul. Zaleskiego - radzi zmotoryzowanym P. Zieliński z CIM UM w Szczecinie.

(MIR)

Fot.: Leszek WÓJCIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nie tylko Krzystek
2018-12-05 08:24:30
Wymyśl coś mądrzejszego. Jakbyś nie widział korków w tym rejonie w godzinach szczytu a ruch raczej nie będzie malał. Gdybyś napisał, że inwestycje są spóźnione...
jak,co?
2018-12-05 00:14:24
Kurier: jakiś planik by się przydał.
Precz z krzystkiem
2018-12-04 23:11:17
krzystek wybrany na kolejne lata - i korkow w szczecinie ciag dalszy. Wszytsko po to, aby polnocme dzielnice szczecina (zueplnie przypadkiem tam, gdzie predydento mieszka) mialy lepsze polaczenie z miastem. Ile milionow unijnych dotacji idzie na jakas prywatna inwestycje
tak to widze
2018-12-04 22:08:47
Pisanie o zweryfikowania tras jest poprostu beszczelnoscia i lekceważeniem mieszkańców. Sugeruje UM jeszcze "pomajstrowac" na Mickiewicza i będzie komplet bezmyślności.
jak ???
2018-12-04 21:46:21
chętnie ominę ale nie bardzo jest jak bo jak nie w jeden korek to w drugi aktualnie nie ma zbyt wielu opcji

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ