sobota, 23 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kolejny etap budowy obwodnicy śródmiejskiej. Cisza przed burzą

Kolejny etap budowy obwodnicy śródmiejskiej. Cisza przed burzą

Kolejny etap budowy obwodnicy śródmiejskiej. Cisza przed burzą
Data publikacji: 2018-11-26 18:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-27 17:16
Wywietleń: 3743 363546

Jeden budynek przy al. Wojska Polskiego (ten stojący najbliżej wiaduktu), stary, poniemiecki schron, garaże i zabudowania stacji PKP Łękno. Obiekty te już wkrótce znikną. Zostaną zburzone, bo „stoją w kolizji” z rozpoczynającą się inwestycją drogową, czyli budową kolejnego odcinka obwodnicy śródmiejskiej i przebudową skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Traugutta.

Co jeszcze? Lada dzień w okolicy krzyżówki wyciętych zostanie kilkadziesiąt drzew i krzewów. Czyli, będzie się działo. U zbiegu al. Wojska Polskiego i ul. Traugutta w ciągu najbliższych dni kierowcy powinni się spodziewać wielu utrudnień.

Fot. Robert Stachnik 

Wykonawca węzła „Łękno” (konsorcjum firm Roverpol i Rover Alcisa) przejął już bowiem od miasta plac budowy. To oznacza, że rusza kolejny etap budowy obwodnicy śródmiejskiej.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 26 listopada 2018 r.

Leszek Wójcik

Komentarze

Zabytkowy to był Pałac Saski wysadzony przez Niemców
Gdyby Niemcy nie zburzyli murów obronnych Szczecina to dziś Szczecin kończyłby się tam gdzie Brama Portowa. Coś się burzy i buduje, za 100 lat będzie zabytkiem, drzewa się sadzi i się wycina by posadzić nowe - taka jest kolej rzeczy.
2018-11-27 16:28:51
Twój zardzewiały vw
Czytam te komentarze i dochodzę do wniosku że najlepiej nic nie robić i dalej ujeżdżać drogi sprzed 100 lat.od razu owińmy Szczecin taśmą i odłączamy prąd.
2018-11-27 14:10:18
christoph
Jak ktoś musi się przypieprzyć to zawsze znajdzie dziurę w całym. Pisałem o skrzyżowaniu, że tak ma wyglądać, bo o tym pisała Alicja. Poza tym w pierwszym zdaniu artykułu jest wyraźnie napisane co zostanie wyburzone. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
2018-11-27 12:14:28
@christoph
To aż strach się bać tej inwestycji, skoro tak ma wyglądać to miejsce po remoncie. Rozumiem, że wyburzą te bloki przed wiaduktem za przystankiem i te wille które znajdują się tuż za wiaduktem. Tego biurowca czy apartamentowca co budują za wiaduktem też nie będzie? Wizualizacja podobno pokazuje jak będzie, koszmar.
2018-11-27 10:35:06
re: Antoni
A co masz do Prawobrzeża?
2018-11-27 10:28:03
christoph
Do Alicja Na tym polega wizualizacja, że pokazuje jak będzie po remoncie, a nie jak jest teraz. Naczelnym marudom, którym nic się nie podoba powinien być wyłączany internet, bo internet jest jak Media Markt czyli nie dla... ;)
2018-11-27 10:03:17
Gucio
A gdzie tan jest jakiś schron?
2018-11-27 08:09:49
Alicja
Przepraszam ale na tym zdjęciu wizualizacji to które to skrzyżowanie ponieważ Wojska z Polskiego z Traugutta wygląda trochę a nawet bardziej inaczej, tam nie ma takiego skrzyżowania jest tylko skręt z Wojska Polskiego w Traugutta.
2018-11-27 07:29:41
dana
Nie bardzo rozumiem dlsczego przesuwa sie tory, co powoduje duze naklady finansowe, a ludziom pod oknami chce sie puscic droge szybkiego ruchu,to calkowicie niezrozumiałe,kolej to mielismy cale zycie, ale samochodow pod oknami jeszcze nie było?
2018-11-26 23:55:10
@AAno
Okop sie w schronie :)
2018-11-26 23:13:43
Darek
Nie lękaj się Lordzie Vader. Wszystko będzie zsynchronizowane.
2018-11-26 21:20:35
jurek
W końcu!Oby był dalszy ciąg! Bo pomysł z trasą Północną jakby przedwczesny (oczywiście nie dla właścicieli terenów wokół). Więc jazda w stronę Turzyna!!!
2018-11-26 20:39:31
Antoni
Marudy, co by było jakby Was nie było? :) Jak lubicie stać w korkach, to zapraszam na jakiś proteścik a "piniądze pójdą na prawobrzeże :))
2018-11-26 20:26:53
Lordvader71
Do Ano : Skończ pierdalamento. Jak trzeba wyciąć to wyciąć. Jak trzeba zburzyć to burzyć. Jak dla ciebie to jest największy problem to jesteś smutny. Dla mnie problem leży gdzie indziej. Arkońska jest rozkopana, Wojska Polskiego i Traufutta na pewno też zamkną. Pytanie : jak z Pogodna dojechać np. na Chopina ? Przez centrum czy zakorkowane Głębokie ?
2018-11-26 20:22:07
artemor
Do ano. Po mieście widocznie chodzisz pieszo, a jak ci brakuje drzew i bunkrów to zamieszkać w Gierloz.
2018-11-26 19:56:38
Ano
Bredzę bo jestem po wylewie.
2018-11-26 19:56:34
Do Ano
Wyprowadź się do Stolca
2018-11-26 19:53:29
Co ??!
Chca wyburzyć zabytkowy dworzec Łekno ??! To są chyba jakieś jaja.
2018-11-26 19:47:06
Ano
Cięcie drzew jaśniepanującemu prezydentowi idzie dobrze :( Po co tam taki wielki węzeł to nie wiem - chyba żeby popsuć urok tego zakątka miasta - kupa betonu bez drzew i schronu :(