Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

TRAMP stracił majątek

Data publikacji: 24 listopada 2015 r. 15:57
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
TRAMP stracił majątek
– Paskudna sprawa i paskudna pogoda – komentowali widok zamkniętego terenu przy przystani żeglarskiej nieliczni przechodnie w deszczowym Mielnie.  

Utworzony w 1948 roku Klub Morski TRAMP w Mielnie był jednym z najstarszych i najbardziej znanych ośrodków żeglarskich w Polsce. Teraz zniknie z mapy kraju, bo przegrał z Temidą.

Kiedy w maju br. inaugurowano nowy sezon żeglarski, to widmo końca działalności jakby nie istniało. Klub uzyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie na organizację regat jachtów turystycznych w wakacje. Zawody o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego odbyły się zgodnie z planem.

Jednak wcześniej nastały czarne chmury. Przed 40 laty w dobie Polski Ludowej klub przynależał do Ligi Obrony Kraju (LOK) i to ona została właścicielem nieruchomości w Mielnie, gdzie działał TRAMP. To prawo w nowej rzeczywistości przejęło Stowarzyszenie LOK z siedzibą w Warszawie. Skutecznie egzekwowało swoje racje w nadmorskiej miejscowości, które co roku latem jest magnesem dla turystów.

TRAMP stracił przed sądem najpierw własny jacht morski s/y Wojewoda Koszaliński, zbudowany w 1976 roku w stoczni w Darłowie. A w miniony piątek (20 bm.) swoją siedzibę na przystani jeziora Jamno. ©℗

Tekst i fot. (m)

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 24 listopada 2015 roku

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA