niedziela, 09 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tomasz Grodzki kandydatem opozycji na marszałka Senatu

Tomasz Grodzki kandydatem opozycji na marszałka Senatu

Tomasz Grodzki kandydatem opozycji na marszałka Senatu
Data publikacji: 2019-11-08 09:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-12 13:10
Wywietleń: 1538 426601

Tomasz Grodzki, szczeciński senator Platformy Obywatelskiej, będzie kandydatem PO, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej na marszałka Sejmu. Ogłosił to Grzegorz Schetyna, lider Platformy, podczas konferencji prasowej z udziałem przewodniczących dwóch pozostałych ugrupowań - Władysława Kosiniaka - Kamysza i Włodzimierza Czarzastego.

- W imieniu Platformy Obywatelskiej Koalicji Obywatelskiej będziemy wskazywać kandydata, będę rekomendował dzisiaj na posiedzeniu zarządu krajowego PO prof. Tomasza Grodzkiego jako kandydata na marszałka Senatu. To wyjątkowa postać, osoba z wielką kwalifikacją polityczną, merytoryczną, medyczną, ale także moralną - powiedział Schetyna. - Zgodziliśmy się co do tej kandydatury dlatego też, że jako pierwszy ujawnił próbę politycznej korupcji, której miał być poddany po wyborach 13 października - dodał szef PO.

Zachodniopomorska PO obwieściła zaś: "Prof. Grodzki przywróci Senatowi godność, szacunek i standardy stanowienia prawa".

W rozmowie z dziennikarzami Grodzki powiedział, że chce inspirować senatorów do tego, żeby pokazać, iż polską politykę można prowadzić normalnie.

Tuż po wyborach tak komentował sytuację w senacie, w którym prawica nie ma większości:

– Senat stał się przyczółkiem nowej Polski, przyczółkiem wolnej Polski.

Tomasz Grodzki jest chirurgiem klatki piersiowej i transplantologiem, specjalizuje się w przeszczepach płuc. Ostatnio było o nim głośno, gdy poinformował, że był kuszony przez PiS, aby przejść na ich stronę w zamian za stanowisko ministra zdrowia. Jego oponenci polityczni powątpiewali w te rewelacje, wskazując, że nigdy nie podał nazwiska osoby, która miałaby go kusić.©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

@ teśc pasierba
O Jezu, raku Ty
2019-11-12 13:00:57
rot
Przecież wygrał w wyborach, to o co chodzi? Jednak te wybory to ściema.
2019-11-11 10:51:49
teść pasierba do @ cala prawda
Cyt."Stachu Gawlowski wlasciel apartamentu w slonecznej Chorwacji". Co ty nawijasz bezbożniku? Puszczasz jakieś "fejknjusy" bez sprawdzenia u "źródeł".... Jedyny "wlasciel apartamentu w slonecznej Chorwacji" jestem ja i luj wam do tego!.... To Staszek jedynie ze swej dobroczynności przywiózł akt notarialny od notariusza! Ten akt notarialny PO prostu za_PO_mniałem zabrać - jestem już stary teść więc mam przypadłości.... Staszek też ma przypadłości i za_PO_mniał mi go oddać (akt), schował go do swego sejfu aby złodziej go nie PO_dp...ł!.....Taka prawda i tylko prawda, więc zamilcz niegodziwcu!
2019-11-09 09:35:17
@cala prawda
Niestety, ani „cala” prawdy nie ma w tym co piszesz. Gawłowski nie jest doktorem US! Nie kłam!
2019-11-09 08:58:39
Grodzki...?!?!?
tylko i wyłącznie Ania Grodzka!!! Anna Grodzka na prezydentkę!!!
2019-11-08 17:36:22
cala prawda
Marszalkiem powinien zostac Stachu Gawlowski wlasciel apartamentu w slonecznej Chorwacji""doktor nauk ekonomicznych '' uniwersytetu szczecinskiego.
2019-11-08 17:35:14
Misiek z miasta
Co z dlugami szpitali? Senat nie moze byc zadluzany
2019-11-08 17:14:23
itd
Na pewno dobry chirurg ,ale dzieki jego formacji weszli do eurokolchozu isejmu przedstawiciele czerwonej zarazy.
2019-11-08 17:07:31
jan bury
To jest postep wprzeciwienstwie do takiej miernoty jak Borusewicz umie mowic pelnymi zdaniami po polsku i nie bedzie latal samolotem wyprowadzac psa.
2019-11-08 16:08:53
Antoni
Niezła zagrywka KO, ażeby utrzymać większość. Nie spodziewałem się tego po nich.
2019-11-08 16:04:09
bielik
To że jest ze Szczecina to cieszy, ale że należy do totalnych to smuci. Choć jest ponoć rozsądniejszy od Sławomira i Bartosza,i nie tak agresywny.
2019-11-08 15:47:46
krotko
W naszej ojczyznie sa cale tabuny tzw profesorow ,ktorzy przed wojna ie daliby rade skonczyc mala mature.Mianowani przez czerwonych nanalfabetow pokroju bieruta,gomulki,jaruzelskiego/tw wolski/,walese/tw bolek/,kwassniewski/tw alek/,komorowsski nazywany bigosem.Nasza mlodziez ucza ludzie pokroju hartmana,platek,sroda zdomu ciupak,rzeplinski,gersdorf itysiace miernot.jako chirurg ten pan jest dobry ale wystepuje w szemranym towarzystwie.
2019-11-08 15:44:01
znudzony
Szkoda człowieka do polityki, ale dzięki Bogu, że to nie obornik albo okiennica.
2019-11-08 15:38:14
cdn
Przedwojenny profesor wstydzilby sie byc w jednej organizacji razem z miernotami pokroju nitras,jacira,neuman ,szerba,gawlowski/kiedy wreszccie skonnczy sie ta farsa z tym zlodziejaszkiem/
2019-11-08 15:29:20
Szkoda człowieka co lubi czaczę_
Wybitny chirurg i transplantator. Zarażony bakcylem polityki, ale bez smykałki i kwalifikacji ekonomicznych, a nawet menedżerskich, staje się mimo woli i w wyniku ambicji narcystycznych - pospolitym celebrytą. Szkoda człowieka, że nie łapie tematu i nie kuma czaczy, a leci do ognia jak ćma zapisując się, a to do "drużyny Krzystka", a to do "drużyny Kaktuska i Skettino".
2019-11-08 14:52:05
@Romeczek
Powiedz to Karczewskiemu albo Radziwiłłowi
2019-11-08 14:50:45
Ania
Dobry wybór. Doktor Tomasz Grodzki to człowiek z wielką klasą cechujący się pracowitością i zaangażowaniem w sprawy służby zdrowia. Będzie na pewno świetnym marszałkiem.
2019-11-08 14:42:01
super
Pan Grodzki jako marszałek będzie gwarancją, że Senat wreszcie znów będzie izbą refleksji, a nie tylko zbiorem bezmyślnych partyjniaków przegłosowujących w 2 godziny wszystko co im Kaczyński karze.
2019-11-08 14:28:42
pacjent
A lekarzy brak ale koryta w Senacie nie brak. Dwulicowość POsrańców i opozycji.
2019-11-08 13:53:07
2019-11-08 12:09:29
Ty powinieneś mieć wyłączoną możliwość komentowania, psychopato. Idź do pracy albo znaczki lub monety zbieraj, a nie katuj ludzi tymi wypocinami....
2019-11-08 13:38:07
@ Dumny
Nie dumny, tylko durny he, he, he
2019-11-08 13:35:48
Marta
Kandydat dla jaj tylko!
2019-11-08 13:09:58
Piter
A kto to? Jakiś 4 garnitur polityki...
2019-11-08 13:09:11
Do... @"Dumnego"
sss-POKO-jnie !! Gdyz PiS i Solidarna Polska dadza Sobie i tak Rade... i z tymi 51 se-na-to-rami !! No i zobaczymy... czy i jak w/w POKO-owiec, jako Schety-nowy kandydat - choc "cos osiagnie" ???
2019-11-08 12:09:29
gratulacje dla pana senatora
Szacunek za to że nie dał się skorumpować reżimowi.
2019-11-08 12:05:50
Do: Helena...
Zmarszczek też :D
2019-11-08 12:05:01
@Dumny
Ty się martw lepiej o większość dla PiSu w Sejmie, bo jak Gowin odejdzie to mają z SP tylko 217 szabel.
2019-11-08 11:04:00
brawo
Gratulacje. To wielkie wyróżnienie dla naszego regionu.
2019-11-08 10:55:56
heniek
PANIE GRODZKI weź się pan za uczciwą prace anie szukaj łatwych pieniędzy w senacie,do szpitala do roboty ob!.
2019-11-08 10:54:02
Helena z Niebuszewa
Czlowiek dba o siebie. Nawet odrostow nie widac!
2019-11-08 10:39:30
Nie jestem zachwycona.
W Szczecinie zlikwidował szpitale a jeden doprowadził dobankructwa.
2019-11-08 10:29:41
Romeczek
Jeszcze jeden Arlukowicz. Wladza, zamiast zdrowie spoleczenstwa przy pelnym poparciu Izby lekarskiej,ktora narzeka na brak specjalistow. Hipokryzja w najczystszym wydaniu.
2019-11-08 10:27:50
Dumny
He, he , he ... Dzielą skórę na niedźwiedziu, chociaż wiadomo, że marszałkiem Senatu będzie ktoś z PIS-u (np. Karczewski), bo część senatorów zmądrzała, przejrzała na oczy i nie chce mieć nic wspólnego z totalną opozycją, rujnującą państwo.
2019-11-08 10:22:11