piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > To tylko urzędnicze zaniedbanie...

To tylko urzędnicze zaniedbanie...

To tylko urzędnicze zaniedbanie...
Data publikacji: 2015-09-30 22:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1908 24970


Po wielu miesiącach postępowania prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy budowie szczecińskiego Centrum Żeglarskiego. Z powodu braku znamion czynu zabronionego. Do nieprawidłowości doszło, ale urzędników odpowiedzialnych za ich powstanie można ukarać jedynie służbowo.

To jedna z najgłośniejszych inwestycji ostatnich lat w Szczecinie. Z czteroletnim "poślizgiem" kilka dni temu oficjalnie ogłoszono jej zakończenie. Ale wcześniej kulisami jej realizacji zajęła się komisja rewizyjna Rady Miasta Szczecin. W maju ubiegłego roku zakończyła swoje śledztwo dotyczące afery przy budowie Centrum Żeglarskiego w Dąbiu. Według jej opinii miasto popełniło kilka błędów przy jej realizacji. Zdaniem radnych mogło też dojść do celowego działania kogoś z pracowników magistratu na rzecz wykonawcy. Ale według ustaleń magistratu Urząd Miasta padł ofiarą instytucji z zewnątrz, która miała "wyprowadzić" z niego pieniądze.

Oprócz śledztwa radnych swoje postępowanie w sprawie Centrum Żeglarskiego wszczeła szczecińska Prokuratura Okręgowa. Kilka razy przedłużane właśnie się zakończyło. Umorzeniem. Z powodu braku znamion czynu zabronionego.

- Nieprawidłowości jakie stwierdzono przy realizacji Centrum mają charakter tzw. zaniedbań urzędniczych. Mogą rodzić odpowiedzialność służbową lub dyscyplinarną.- stwierdziła prokurator Małgorzata Wojciechowicz ze szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.©℗

D. Staniewski

Czytaj więcej w „Kurierze Szczecińskim" lub w e-wydaniu.

 

Komentarze

tylko pytam...
"... Zdaniem radnych mogło też dojść do celowego działania kogoś z pracowników magistratu na rzecz wykonawcy." Zatem rajcy wiedzą,że winę ponosi KTÓRYŚ MAGISTRACKI urzędnik! " "Ale według ustaleń magistratu Urząd Miasta padł ofiarą instytucji z zewnątrz, która miała "wyprowadzić" z niego pieniądze." Natomiast MAGISTRACCY nie podają rajcom KTÓRY!..i twierdzą ,że włamała się do UM "INSTYTUCJA˙" i ukradła kasiorę!!! Instytucja? Czyżby Związek Krasnali i Troli Magistrackich???? tylko pytam...
2015-10-01 11:48:28
@
"która miała "wyprowadzić" z niego pieniądze" "braku znamion czynu zabronionego" jaki wniosek ? Kradnijmy na całeg! VIVAT !! krzystek i jego kolesie !! VIVAT !! rado miasta Gratulacje. Tak to sie robi. Uczmy się od "nalepszych!!!
2015-10-01 09:16:23
Paweł
Rączka, rączkę myje. Od lat wiadomo, że to jedna wielka sitwa politycy-urzędasy-prokuratorzy i sędziowie, towarzystwo wzajemnej adoracji.
2015-10-01 07:52:56
jlc
to znaczy, że wg pani prokurator art. 231 KK jest martwy, gdy dochodzi do marnotrawstwa pieniędzy podatników?????????
2015-10-01 06:19:35
Noname
No jaka komfortowa sytuacja... Inwestycja fatalnie zorganizowana, fatalnie zarządzana, opóźniona, przepłacona, a odpowiedzialnych za to nie można albo odnaleźć, albo zdyscyplinować. Taka szczecińska tradycja...
2015-09-30 20:36:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie