Niedziela, 24 września 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

To tylko urzędnicze zaniedbanie...

Data publikacji: 30 września 2015 r. 22:24
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
To tylko urzędnicze zaniedbanie...
Fot. Dariusz Gorajski  


Po wielu miesiącach postępowania prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy budowie szczecińskiego Centrum Żeglarskiego. Z powodu braku znamion czynu zabronionego. Do nieprawidłowości doszło, ale urzędników odpowiedzialnych za ich powstanie można ukarać jedynie służbowo.

To jedna z najgłośniejszych inwestycji ostatnich lat w Szczecinie. Z czteroletnim "poślizgiem" kilka dni temu oficjalnie ogłoszono jej zakończenie. Ale wcześniej kulisami jej realizacji zajęła się komisja rewizyjna Rady Miasta Szczecin. W maju ubiegłego roku zakończyła swoje śledztwo dotyczące afery przy budowie Centrum Żeglarskiego w Dąbiu. Według jej opinii miasto popełniło kilka błędów przy jej realizacji. Zdaniem radnych mogło też dojść do celowego działania kogoś z pracowników magistratu na rzecz wykonawcy. Ale według ustaleń magistratu Urząd Miasta padł ofiarą instytucji z zewnątrz, która miała "wyprowadzić" z niego pieniądze.

Oprócz śledztwa radnych swoje postępowanie w sprawie Centrum Żeglarskiego wszczeła szczecińska Prokuratura Okręgowa. Kilka razy przedłużane właśnie się zakończyło. Umorzeniem. Z powodu braku znamion czynu zabronionego.

- Nieprawidłowości jakie stwierdzono przy realizacji Centrum mają charakter tzw. zaniedbań urzędniczych. Mogą rodzić odpowiedzialność służbową lub dyscyplinarną.- stwierdziła prokurator Małgorzata Wojciechowicz ze szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.©℗

D. Staniewski

Czytaj więcej w „Kurierze Szczecińskim" lub w e-wydaniu.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tylko pytam...
2015-10-01 11:48:28
"... Zdaniem radnych mogło też dojść do celowego działania kogoś z pracowników magistratu na rzecz wykonawcy." Zatem rajcy wiedzą,że winę ponosi KTÓRYŚ MAGISTRACKI urzędnik! " "Ale według ustaleń magistratu Urząd Miasta padł ofiarą instytucji z zewnątrz, która miała "wyprowadzić" z niego pieniądze." Natomiast MAGISTRACCY nie podają rajcom KTÓRY!..i twierdzą ,że włamała się do UM "INSTYTUCJA˙" i ukradła kasiorę!!! Instytucja? Czyżby Związek Krasnali i Troli Magistrackich???? tylko pytam...
@
2015-10-01 09:16:23
"która miała "wyprowadzić" z niego pieniądze" "braku znamion czynu zabronionego" jaki wniosek ? Kradnijmy na całeg! VIVAT !! krzystek i jego kolesie !! VIVAT !! rado miasta Gratulacje. Tak to sie robi. Uczmy się od "nalepszych!!!
Paweł
2015-10-01 07:52:56
Rączka, rączkę myje. Od lat wiadomo, że to jedna wielka sitwa politycy-urzędasy-prokuratorzy i sędziowie, towarzystwo wzajemnej adoracji.
jlc
2015-10-01 06:19:35
to znaczy, że wg pani prokurator art. 231 KK jest martwy, gdy dochodzi do marnotrawstwa pieniędzy podatników?????????
Noname
2015-09-30 20:36:51
No jaka komfortowa sytuacja... Inwestycja fatalnie zorganizowana, fatalnie zarządzana, opóźniona, przepłacona, a odpowiedzialnych za to nie można albo odnaleźć, albo zdyscyplinować. Taka szczecińska tradycja...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA