piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > To tylko urzędnicze zaniedbanie...

To tylko urzędnicze zaniedbanie...

To tylko urzędnicze zaniedbanie...
Data publikacji: 2015-09-30 22:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 2059 24970


Po wielu miesiącach postępowania prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy budowie szczecińskiego Centrum Żeglarskiego. Z powodu braku znamion czynu zabronionego. Do nieprawidłowości doszło, ale urzędników odpowiedzialnych za ich powstanie można ukarać jedynie służbowo.

To jedna z najgłośniejszych inwestycji ostatnich lat w Szczecinie. Z czteroletnim "poślizgiem" kilka dni temu oficjalnie ogłoszono jej zakończenie. Ale wcześniej kulisami jej realizacji zajęła się komisja rewizyjna Rady Miasta Szczecin. W maju ubiegłego roku zakończyła swoje śledztwo dotyczące afery przy budowie Centrum Żeglarskiego w Dąbiu. Według jej opinii miasto popełniło kilka błędów przy jej realizacji. Zdaniem radnych mogło też dojść do celowego działania kogoś z pracowników magistratu na rzecz wykonawcy. Ale według ustaleń magistratu Urząd Miasta padł ofiarą instytucji z zewnątrz, która miała "wyprowadzić" z niego pieniądze.

Oprócz śledztwa radnych swoje postępowanie w sprawie Centrum Żeglarskiego wszczeła szczecińska Prokuratura Okręgowa. Kilka razy przedłużane właśnie się zakończyło. Umorzeniem. Z powodu braku znamion czynu zabronionego.

- Nieprawidłowości jakie stwierdzono przy realizacji Centrum mają charakter tzw. zaniedbań urzędniczych. Mogą rodzić odpowiedzialność służbową lub dyscyplinarną.- stwierdziła prokurator Małgorzata Wojciechowicz ze szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.©℗

D. Staniewski

Czytaj więcej w „Kurierze Szczecińskim" lub w e-wydaniu.

 

Komentarze

tylko pytam...
"... Zdaniem radnych mogło też dojść do celowego działania kogoś z pracowników magistratu na rzecz wykonawcy." Zatem rajcy wiedzą,że winę ponosi KTÓRYŚ MAGISTRACKI urzędnik! " "Ale według ustaleń magistratu Urząd Miasta padł ofiarą instytucji z zewnątrz, która miała "wyprowadzić" z niego pieniądze." Natomiast MAGISTRACCY nie podają rajcom KTÓRY!..i twierdzą ,że włamała się do UM "INSTYTUCJA˙" i ukradła kasiorę!!! Instytucja? Czyżby Związek Krasnali i Troli Magistrackich???? tylko pytam...
2015-10-01 11:48:28
@
"która miała "wyprowadzić" z niego pieniądze" "braku znamion czynu zabronionego" jaki wniosek ? Kradnijmy na całeg! VIVAT !! krzystek i jego kolesie !! VIVAT !! rado miasta Gratulacje. Tak to sie robi. Uczmy się od "nalepszych!!!
2015-10-01 09:16:23
Paweł
Rączka, rączkę myje. Od lat wiadomo, że to jedna wielka sitwa politycy-urzędasy-prokuratorzy i sędziowie, towarzystwo wzajemnej adoracji.
2015-10-01 07:52:56
jlc
to znaczy, że wg pani prokurator art. 231 KK jest martwy, gdy dochodzi do marnotrawstwa pieniędzy podatników?????????
2015-10-01 06:19:35
Noname
No jaka komfortowa sytuacja... Inwestycja fatalnie zorganizowana, fatalnie zarządzana, opóźniona, przepłacona, a odpowiedzialnych za to nie można albo odnaleźć, albo zdyscyplinować. Taka szczecińska tradycja...
2015-09-30 20:36:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie