niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Reks do prokuratury

Reks do prokuratury

Reks do prokuratury
Data publikacji: 2016-03-21 12:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1820 124291

Podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia Komisji Komunalnej kołobrzeskiej Rady Miasta, rozpętała się istna burza. Poszło o schronisko dla zwierząt, które na majątku miejskim prowadzi Stowarzyszenie „Reks”. O tym, że w placówce źle się dzieje wiadomo nie od dzisiaj. Teraz potwierdzili to pracujący tam wolontariusze.

Społecznicy ujawnili nie tylko przypadki nieprawidłowości w dokumentacji dotyczącej adopcji, ale również znęcania się nad zwierzętami, a nawet kradzieży. Obecna na spotkaniu była pracownica schroniska potwierdzała słowa wolontariuszy. Kobieta twierdziła, że była świadkiem bicia psów kijami, okładania ich pięściami i kopania, podduszania oraz celowego pryskania psom w oczy środkami zwalczającymi pchły. Pracownica twierdziła również, że aby uniknąć rozgłosu w sprawie śmiertelnego pogryzienia się psów, sfałszowano dokumentację w ten sposób, aby wykazać, że padłe zwierzę trafiło do adopcji. W innych przypadkach zwierzęta przekazywano do adopcji nie odnotowując tego faktu w rejestrach. Wszystko po to, aby na „martwe dusze” pobierać od gmin pieniądze. Osobną kwestią ma być zła opieka weterynaryjna, a w niektórych przypadkach całkowity jej brak. Znaleziony przez jedną z wolontariuszek na terenie schroniska chory na białaczkę pies, mimo iż konał w cierpieniach, nie był leczony. Zarzuty dotyczą także kradzieży karmy i kaszy, która była gromadzona w ramach prowadzonych w placówkach oświatowych akcji. Zwierzęta w schronisku były natomiast odżywiane przeterminowanymi, często zapleśniałymi produktami, w tym zepsutym mięsem.

 Jacek Woźniak, wiceprezydent Kołobrzegu zapowiedział przeprowadzenie kontroli w placówce i rozważenie zawiadomienia o nieprawidłowościach prokuratury. (pw) ©℗

  fot. Arleta Nalewajko (archiwum)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie