Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Reks do prokuratury

Data publikacji: 21 marca 2016 r. 12:36
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
Reks do prokuratury
 

Podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia Komisji Komunalnej kołobrzeskiej Rady Miasta, rozpętała się istna burza. Poszło o schronisko dla zwierząt, które na majątku miejskim prowadzi Stowarzyszenie „Reks”. O tym, że w placówce źle się dzieje wiadomo nie od dzisiaj. Teraz potwierdzili to pracujący tam wolontariusze.

Społecznicy ujawnili nie tylko przypadki nieprawidłowości w dokumentacji dotyczącej adopcji, ale również znęcania się nad zwierzętami, a nawet kradzieży. Obecna na spotkaniu była pracownica schroniska potwierdzała słowa wolontariuszy. Kobieta twierdziła, że była świadkiem bicia psów kijami, okładania ich pięściami i kopania, podduszania oraz celowego pryskania psom w oczy środkami zwalczającymi pchły. Pracownica twierdziła również, że aby uniknąć rozgłosu w sprawie śmiertelnego pogryzienia się psów, sfałszowano dokumentację w ten sposób, aby wykazać, że padłe zwierzę trafiło do adopcji. W innych przypadkach zwierzęta przekazywano do adopcji nie odnotowując tego faktu w rejestrach. Wszystko po to, aby na „martwe dusze” pobierać od gmin pieniądze. Osobną kwestią ma być zła opieka weterynaryjna, a w niektórych przypadkach całkowity jej brak. Znaleziony przez jedną z wolontariuszek na terenie schroniska chory na białaczkę pies, mimo iż konał w cierpieniach, nie był leczony. Zarzuty dotyczą także kradzieży karmy i kaszy, która była gromadzona w ramach prowadzonych w placówkach oświatowych akcji. Zwierzęta w schronisku były natomiast odżywiane przeterminowanymi, często zapleśniałymi produktami, w tym zepsutym mięsem.

 Jacek Woźniak, wiceprezydent Kołobrzegu zapowiedział przeprowadzenie kontroli w placówce i rozważenie zawiadomienia o nieprawidłowościach prokuratury. (pw) ©℗

  fot. Arleta Nalewajko (archiwum)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA