piątek, 03 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > To miejsce ułatwia życie

To miejsce ułatwia życie

To miejsce ułatwia życie
Data publikacji: 2015-09-23 17:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Wywietleń: 2124 23377

Dom dziennego pobytu dla osób z chorobą Alzheimera i innymi chorobami otępiennymi przy ul. Krasińskiego jest drugim takim miejscem w Szczecinie. Oferuje seniorom zajęcia aktywizujące i fachową opiekę, odciążając ich bliskich, którzy w tym czasie mogą pracować, załatwić swoje sprawy, pójść do lekarza, czy po prostu odpocząć. Placówka przyjmuje podopiecznych od sierpnia, ale w środę otwarto ją oficjalnie.

Dzienny DPS jest przeznaczony dla 20 osób. Teraz ma 11 podopiecznych - to seniorzy w wieku od 65 do 92 lat. Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który kieruje tu zainteresowanych, wpływają kolejne wnioski.

Dom jest otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach 6.30-17.30. Zatrudniono tu dwóch opiekunów, terapeutę zajęciowego, rehabilitanta. DPS świadczy usługi opiekuńcze, rehabilitacyjne oraz kulturalno – rekreacyjne, prowadzi zajęcia terapeutyczne,
 zapewnia wyżywienie  - posiłki są dostarczane z DPS przy ul. Romera, w strukturach którego znajduje się ta placówka.

Mama pani Agnieszki Pawlaczek, Maria, ma 69 lat i cierpi na chorobę Alzheimera.

- To miejsce bardzo nam, jako rodzinie, ułatwia życie - przyznaje pani Agnieszka. - Mój tato też choruje, jest po udarze i po zawale, ja pracuję, a mama wymaga ciągłej opieki.

Z oferty ośrodka korzysta też 67-letnia pani Jagoda, która na Alzheimera choruje od 5 lat. Dotąd przez całą dobę opiekował się nią mąż. 75-letni pan Janusz z powodu swojego stanu zdrowia musi często odwiedzać lekarzy, zdarza się czekać w kolejce. Zmuszony był zabierać żonę ze sobą, a ona źle to znosiła.

- Aplikowaliśmy do DPS przy ul. Kruczej, ale powiedziano nam, że tu żona dostanie się szybciej - mówi. - Otrzymaliśmy zaproszenie, by odwiedzić ten dom, zobaczyć, jak wyglądają warunki. Miałem pewne obawy, ale zachęciło nas miłe, ciepłe przyjęcie.

Więcej w czwartkowym "Kurierze" i e-wydaniu

Fot. Dariusz GORAJSKI

To miejsce ułatwia życie To miejsce ułatwia życie

Komentarze

Max
Snowy ten spocony brudas prize china wstęgę
2015-09-24 09:08:14
Foto
Zdjęcie nie jest podpisane, to nie widać, ale czy Prezydent przecina wstęgę z przedstawicielką podopiecznych otwieranego domu?
2015-09-24 07:44:01
Biedny emeryt,
Odp. do obiektywnego. Wiadomym jest, ze w wiekszosci przypadkow "cieple Stolki" dzieli sie w Szczecinie PO znajomosci ! A tak przy okazji, a ile dzienny PO-byt... w tym DPS-ie kosztuje ??
2015-09-23 22:04:58
obiektywny
A pani Olejnik obok Krzystka to co tam robi ??Palcem nie kiwnęła , bo to "0" kompetencji, ale kumpela Soski !! Wystarczy w tej wsi z tramwajami ,aby grzać się w świetle fleszy...Ehh........
2015-09-23 16:04:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie