Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Potrzeba miejsc całodobowej opieki

Data publikacji: 02 lutego 2016 r. 19:05
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:42
Potrzeba miejsc całodobowej opieki
 

Czterystu szczecinian oczekuje na miejsca w całodobowych domach pomocy społecznej. Zdecydowana większość ubiega się o opiekę w jednej z takich placówek na terenie miasta, 49 osób jest gotowych zamieszkać w którymś z DPS-ów na terenie innych powiatów.

Gmina Szczecin prowadzi trzy całodobowe domy pomocy społecznej. Dwa z nich - przy ul. Kruczej oraz przy ul. Romera - są przeznaczone dla osób starszych oraz przewlekle somatycznie chorych. Trzeci, przy ul. Broniewskiego, to placówka dla osób przewlekle psychicznie chorych. Na umieszczenie we wszystkich tych domach czeka obecnie 351 osób. 

- Sto czterdzieści siedem z nich ma decyzje kierujące do DPS przy ul. Kruczej, sto siedemdziesiąt jeden do placówki przy ul. Romera, a trzydzieści trzy do domu przy ul. Broniewskiego - mówi Maciej Homis, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.©℗

(gan)

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Emeryt
2016-02-04 11:38:16
Rządzący Szczecinem Panowie i Panie traktują miasto jak własny folwark i robią to co im każą lobbyście, a nie to co jest potrzebne ogółowi społeczeństwa. Rozszabrowano cały majątek wybudowany lub utrzymywany przez mieszkańców od czasu "odzyskania" Szczecina dla Polski. Odzyskali go komuniści w zmowie z konserwatystami w czasie tzw transformacji, a de facto kolnizacją Szczecina przez lobby polityczno-towrzysko - medialne i biznesowe, po to żeby przejąć zasoby komunalne i społeczne, aby jak zmieni sie pokolenie dzieci i wnuki kolonialistów mogli na wspólnym majątku stać sie kapitalistami. Oczywistą rzeczą od początku przemian było to, że dwie czy trzy publiczne palcówki nie rozwiążą problemów opieki nad ludźmi starszymi.Od dawna już planowano, że na starych ludziach będzie mozna mieć gigantyczne zarobki. Więc w tych nowo budownaych będą meli opkię ci dobrze sytuowani. Natomiast reszta seniorów, do których miasto miałoby dopłacać, bo rodziny lub samotnego senior nie stać na dopłatę- pieniądze z OFEE ukradli - mają jak najszybciej zdych...lub coraz częściej mówi sie o wprowadzeniu modernistycznego wynalazku, jakim jest eutanazja - wzór do "naśladowani" stanowi tu Holandia. Takich mamy konserwatywnych - lewicowo-liberalnych decydentów!
za
2016-02-03 10:15:03
Popieram wypowiedź "babaj"
Księgowość
2016-02-03 08:43:08
I znowu w ogonie! Na całym świecie starość , niedołęstwo traktowane jest już jak dobry biznes -czyli ile miejsc pracy to zapewnia, produkcję jakich towarów napędza,jakie instytucje rozwija. A w Polsce babcia to nadal dodatkowy zarobek /emerytura, renta/ i trzyma sie ją w domu , upycha gdzieś w kąt -żeby jej kasy nie oddać "złodziejom." Bo Polak nie możesie pogodzić z tym,że wiekowy i schorowany człowiek opłaci sobie utrzymanie /a przynajmniej część kosztów pokryje /ze swojej emerytury lub renty.
Do: barbara
2016-02-03 07:58:10
Pani Basiu, należy czytać ze zrozumieniem.
barbara
2016-02-02 22:41:42
A co z dawnym Szpitalem Kolejowym???? Miał zaspokoić takie właśnie potrzeby... Nowy, pobożny właściciel serwuje opiekę w cenie pięciogwiazdkowego hotelu.
babaj
2016-02-02 20:01:10
Zamiast sprzedawać szpital przy ul. Janosika, miasto mogłoby utworzyć tam taką placówkę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA