Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Tłumy na walnym SM "Chemik" w Policach [FILM] (akt. 3)

Data publikacji: 12 kwietnia 2016 r. 18:09
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Tłumy na walnym SM "Chemik" w Policach
 

Miażdżące zwycięstwo polickich spółdzielców walczących o odwołanie rady nadzorczej. Gdyby dzisiejsze zebranie decydowało, rady nadzorczej SM „Chemik" już by nie było. Liczy się jednak suma głosów ze wszystkich czterech części. Dziś proporcje mniej więcej 5:1 za odwołaniem. Najlepszy z członków RN zebrał 74 głosy poparcia - przy 287 opowiadających się za usunięciem go ze stanowiska. Najgorszy - 300 za odwołaniem, 59 za pozostawieniem go w szeregach rady.

* * *

Wcześniejsze informacje:

W czasie walnego zgromadzenia spółdzielni „Chemik" doszło do awantury o ekipę telewizji kablowej, której zarząd spółdzielni nie wpuścił. Wszystkie media miały zakaz wstępu na salę, w której odbywały się obrady -  wejścia bronili ochroniarze wynajęci na koszt spółdzielców. 

Członkowie SM „Chemik" obecni na walnym domagali się, żeby kablówkę wpuścić na sale, ale wniosek nie został poddany pod głosowanie ze względów formalnych. 


W tej chwili trwa liczenie głosów w sprawie odwołania dziewięciu członków rady nadzorczej. Uprawnionych do głosowania było 381 osób, więc zajmie co najmniej godzinę . Losy rady będą znane najwcześniej w piątek, po zakończeniu czwartej części walnego.

* * *

 

 

Trwa historyczne głosowanie na walnym zgomadzeniu SM „Chemik" w Policach. W pierwszej części walnego zgromadzenia uprawnionych jest 381 osób.

* * *

Takiej frekwencji na walnym zgromadzeniu Spółdzielni Mieszkaniowej "Chemik" w Policach chyba nie było w całej jej historii. Przyszło co najmniej kilkaset osób, a to dopiero pierwsza grupa spółdzielców. Kolejne trzy (z różnych osiedli) mają się spotkać w środę, czwartek i piątek.

Dzisiaj najprawdopodobniej nie wszyscy z pierwszej grupy wejdą do sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Walne miało się rozpocząć o godz. 17. Spółdzielcy jednak wciąż próbują się dostać do środka. Stoją w długiej kolejce.

Przypomnijmy, że do tego walnego zgromadzenia doprowadził nieformalny sztab spółdzielców, wspieranych przez niezadowolonych z dotychczasowej pracy zarządu spółdzielni i rady nadzorczej. Chcą zmian. To niezadowolenie wzięło się m.in. z wielkich dopłat za ciepło nałożonych na niektórych lokatorów, z których niektórzy wygrali nawet sprawy sądowe.

Tekst, fot i film (jps)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kryspin
2016-04-16 02:06:15
Prawdziwi właściciele spółdzielni nareszcie się obudzili i pogonili tą hołotę. Szkoda że nie parę lat wcześniej, ale lepiej późno niż wcale.
Rozalka
2016-04-14 19:27:56
A tak się już kłócą o obiecane stołki, których jeszcze nie mają, ale super będzie, kto więcej ugra na spółdzielcach, ona czy on :) Eliot Capone Zgłaszam się na członka do RN. Lubię to! · Odpowiedz · 1 · 9 godz. · Edytowany Marta Gręda Marta Gręda Kolego to co się dzieje w tej chwili nie wzięło się z nikąd my jesteśmy bardzo aktywni przez pół roku a w moim przypadku od 4 lat. To ludzie wybiorą nową radę nadzorczą a jeśli chcesz oczywiście pomóc to spotykamy się średnio 2-3 razy w tygodniu więc jeśli się piszesz do pomocy to oczywiście zapraszamy. Lubię to! · Odpowiedz · 1 · 4 godz. Eliot Capone Eliot Capone Koleżanko. Rozumiem, że w wyborach może startować każdy ? Nie koniecznie należący do "waszej grupy" ? Lubię to! · Odpowiedz · 1 · 4 godz. Marta Gręda Marta Gręda Eliot Capone oczywiście my wstępnie na zebraniach osiedlowych w styczniu zostaliśmy wybrani przez ludzi Lubię to! · Odpowiedz · 3 godz. Marta Gręda Marta Gręda nie jest powiedziane że będziemy nimi ostatecznie to decyzja tylko i wyłącznie członków Lubię to! · Odpowiedz · 1 · 3 godz. Eliot Capone Eliot Capone "WY" - to już chyba można personalnie i publicznie wymienić tu na FB ?! Lubię to! · Odpowiedz · 3 godz. Eliot Capone Eliot Capone Mój telefon podałem Ci na PW. Chętnie zamienię kilka słów.
Dominika
2016-04-13 19:32:36
Wynajęli krzykaczy, pijanych i śmierdzących, ale obciach. Taka będzie nowa władza? Jatka jak w mięsnym.
ATT
2016-04-13 16:19:48
Wytrwajcie Spółdzielcy. Dobrze idzie. A potem niech za Waszym przykładem niech idą kolejni lokatorzy. I niech na taczkach pojadą po kolei prezesi i przy...asy SM Dąb, Warszewo, Szczecińskiej SM. A po audytach do prokuratury z papierami. Ciężko Wam będzie, bo to dziesiątki lat doświadczenia w mataczeniu, ukrywaniu, działkowaniu, lewych zleceniach. Ale może się uda...
Spółdzielca
2016-04-13 14:45:48
Rada Nadzorcza SM Chemik w dniu dzisiejszym zrzekła się mandatów.
Prosto z mostu
2016-04-13 12:58:31
Szkoda tylko,że wielu członków spółdzielni było aż tak mono zalkoholizowanych co z poważnej sprawy czyniło groteska. .
Brawo "Chemik"
2016-04-13 10:23:53
Dobierzcie się do przyspawanych do stołków, dbających o swoje interesy. Apeluję do członków S.M. "Dąb" o wzięcie przykładu z polickich spółdzielców.
Telewizja
2016-04-13 08:14:04
A co to, ludzie kamer nie mają, czy co?
slawek
2016-04-13 07:49:52
Walczcie o swoje👍👍👍 rozpoczęcie zarząd i tych durni co wymyślili oszukancze opłaty za zużycie ciepła. Spółdzielnia ma pomagać i dbać o dobro wszystkich mieszkańców a nie o własne zaprzeproszeniem du... chory kraj i kupa zlodzieji. A śmieci to niech Diakun wysypuje koło swego domu zawsze zmniejszy koszta i zarobi więcej bo to będzie jego towar a przy okazji zmiejszy bezrobocie w trzebieży.
Czas na zmiany
2016-04-12 23:20:14
"odwołąć GRYFA XXI CZYLI DIAKUNA I BEDNARKA DAMY RADĘ" Odwołać to mało.Rozliczyć co do grosza za tupet i niegospodarność,tak jak o swoje potrafią zadbać
T.K.M
2016-04-12 22:31:49
odwołąć GRYFA XXI CZYLI DIAKUNA I BEDNARKA DAMY RADĘ
Tupet
2016-04-12 21:57:40
Tupet i niegospodarność to będą wtedy jak już nie będziemy mieli gdzie mieszkać bo nowi zadłużą SM tak że bloki trzeba będzie oddać lichwie za długi !!! Dzisiaj jest pierwszy dzień końca SM CHEMIK !!!
Walczcie jak lwy...
2016-04-12 20:39:50
W sporze lokatorów (spółdzielców) z prezesami i władzami SM porządni ludzie ZAWSZE powinni stać po stronie tych pierwszych. Skala oszustw, przekrętów i niegospodarności w spółdzielniach jest niewyobrażalna. Ale jeszcze większy bywa tupet władz SM, co pokazał kiedyś Polsat w programie Państwo w Państwie na przykładzie bodaj Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Walczcie i zmieńcie władze, byle na uczciwe.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA