Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Idą zmienić spółdzielnię

Data publikacji: 10 kwietnia 2016 r. 16:57
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Idą zmienić spółdzielnię
 

W Policach we wtorek, 12 kwietnia, zacznie się walne zgromadzenie SM „Chemik”, na którym będzie rozpatrywany wniosek o odwołanie rady nadzorczej spółdzielni. Odbędzie się w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Jest organizowane w czterech grupach, potrwa więc do piątku, 15 kwietnia.

- Nasz ruch zrodził się głównie wskutek wielkich dopłat za ciepło nałożonych na niektóre osoby - mówi Wojciech Dudek, szef nieformalnego sztabu zbuntowanych. - Stworzyliśmy stronę na Facebooku, później były spotkania spółdzielców, które zarząd spółdzielni określił jako nielegalne. Ustaliliśmy, co chcemy zrobić i dostaliśmy prawie jednomyślną akceptację dla tych działań.

Protestujący na początek doprowadzili do zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia z jednym elementem: głosowaniem w sprawie odwołania wszystkich członków rady nadzorczej.

- Mam nadzieję, że spółdzielcy masowo wezmą w nim udział i wypowiedzą się za naszym wnioskiem - mówi Wojciech Dudek. - Rada powinna dbać o interes członków spółdzielni, a nie o dobro zarządu. To ludzie muszą decydować, bo to jest ich majątek. Jeśli się nie uda, będzie to oznaczało, że spółdzielcy nie chcą zmian.

Protestujący zapowiadają, że wprowadzenie bardziej sprawiedliwego systemu podziału opłat za ogrzewanie to tylko jeden z ich celów. Jednym z kolejnych będzie zwiększenie liczby miejsc parkingowych.

- Zarząd spółdzielni powinien się tym zająć już dawno - mówi Łukasz Kłosiński, kolejny członek sztabu. - Wtedy dziś martwilibyśmy się o budowę, zamiast dopiero zastanawiać nad tym, gdzie te miejsca można ulokować. Dlatego chcemy mieć zarząd wybrany w konkursie. Niech to nie będą nasi znajomi, tylko menedżerowie, których będziemy rozliczać z efektów ich pracy. ©℗

Tekst i fot. Jarosław SPIRYDOWICZ

Na zdjęciu: Część nieformalnego sztabu protestujących członków SM „Chemik”. Od lewej: Wojciech Dudek, Marta Gręda, Łukasz Kłosiński i Ewa Kasendra.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mieszkaniec SM Chemik Police
2016-04-28 17:18:22
Skoro cała rada nadzorcza podała się do dymisji to czy ktoś nam napisze kiedy zostanie wybrana NOWA i kiedy zostanie wybrany nowy PREZES? Nie, żebym ponaglał osoby, które dążą do obalenia władz spółdzielni. Chodzi mi o opłaty. Już nie mogę się doczekać momentu, w którym zacznę płacić o POŁOWĘ MNIEJSZE rachunki za czynsz. Kasa na wakacje dla dzieci się przyda ;-)
Spółdzielca
2016-04-21 11:02:08
Należy mieć nadzieję, że spółdzielcy w innych miastach zrobią to samo. Są nadal spółdzielnie gdzie prezesi rządzą nawet ponad 20 lat. Słyszałem, że są nawet takie gdzie ten sam prezes jest 30 lat.
Taie bagno jest w większości spółdzielni w Polsce
2016-04-18 07:08:40
Gratuluję, że w tej spółdzielni znaleźli się odważni, którzy mają czas walczyć z wiatrakami. Większość spółdzielców jest obojętna i nie chodzi na walne zgromadzenia.
SM
2016-04-16 02:08:51
Brawo dla spółdzielców SM "Chemik".
Członek sm
2016-04-12 09:37:17
Nowa granda na stołki się pcha i obiecują Wam gruszki na wierzbie. Dopiero Wam dadzą kolejną "dobrą zmianę" bo o ciepłownictwie pojęcia nie mają -wystarczy obejrzeć wypowiedź p. Dudka. Pomysły to nie wszystko, kto zapłaci za nasze ciepło jak te wasze pomysły nie wypalą, a ludzie niech popatrzą na internecie ile spółdzielni w Polsce upada przez nieudolnych kierujących. Na moim osiedlu przez ostatnie lata zrobiło się bardzo dużo, klatkę mam czystą, wymalowaną, nowy chodnik i oświetlenie nowe. Co rok mam zwrot za ogrzewanie, nigdy nie oszukiwałem. Chcę spokojnie mieszkać i nie bać się o pomysły z nikąd.
Policzanin
2016-04-11 13:12:55
Jak czytam te teksty że niby ludzie chcący zmian czyhają na stołek prezesa lub chcą mieszkać za darmo to ręce mi opadają. Widać z daleka że to ludziki prezesa a w dodatku ludzie nieumiejący czytać i słuchać ze zrozumieniem. Wystarczy przeczytać dokładnie żeby się przekonać że nikt nie czyha na fotel prezesa tylko ma być ogłoszony konkurs na kompetentnego menedżera który będzie zarządzał spółdzielnią a regulaminy mają być tak dostosowane aby ludzie wiedzieli za co płacą i nie byli okradani.
Członek II
2016-04-11 10:21:02
Na zdjęciu wszyscy ci co nie chcą płacić. Ha ! Ja też chciałbym mieszkać darmo ale pracuje na II zm.
Gość
2016-04-11 10:20:19
Tak czytam te komentarze i polickie forum i widzę, że w sprawy spółdzielni zaangażowany jest policki przedstawiciel KZLIs, to przesyłam wyrazy współczucia. Pewnie szykuje się na prezesa.
police
2016-04-11 08:50:37
Ludzie, co z tego że pracujecie do 18, czy to jest powód do tego żeby nie przyjść i nie zagłosować bo ktoś was okrada ? Raz wezmiesz wolne i będziesz mieć spokój, ba nawet w przyszłości zaoszczędzisz. Zawsze się tak kończy, ja pracuje do 18 ale inny pójdą, każdy tak pomyśli a potem będziecie płakać. Jak się teraz nie uda to się nigdy nie uda. Dajecie się okradać na własne życzenie.
członek
2016-04-11 08:47:57
nawet jeśli dojdzie to do skutku, ta cała wasza zmiana /jakie to słowo popularne się stało..../, to nic dobrego z tego nie wyniknie - kilka lat temu w jednej ze Spółdzielni, 70 km od Polic, też tak było. i co? nowi po okrzepnięciu robili prywatę taką, że ho ho a swoimi "zmianami" doprowadzali do zachwiania finansów Spółdzielni, bo miało być niby taniej i miały być obiecanki cacanki a rzeczywistość okazała się nieubłagana. Potem tych nowych wywalono z hukiem takim, że do dziś chodzą opłotkami.... Żadnych zmian nie będzie, bo to jest Spółdzielnia i pewnych rzeczy się nie przeskoczy, no ale próbujcie, działajcie, się naginajcie. Powodzenia życzę, ale zakładanego sukcesu i tak nie będzie.
Życie
2016-04-11 08:06:39
W polityce też znajdowali się tacy uczciwi, którzy chcieli zmian, a zawsze wychodzi po staremu.
Spółdzielca
2016-04-11 00:05:58
Czas najwyższy wymienić i Radę Nadzorczą i Zarząd. Regulaminy tworzone przez tą klikę są rażąco niezgodne z prawem i niekorzystne dla członków spółdzielni. W odpowiedzi na pisma kierowane do zarządu otrzymuje się odpowiedź: " Nie, bo nie". Rada Nadzorcza zawsze podziela zdanie zarządu. Już dawno powinni wylecieć. Lepiej późno niż wcale.
Piotr Drabczyk
2016-04-10 22:28:07
Czas najwyższy zmienić nieudolne zarząd który już dawno stracił kontakt ze spoldzielcami i nie był zainteresowany w rozwiązywaniu narastajacych problemów z gigantycznymi naliczeniami opłat za co. - łupiąc bezwzglednie kieszenie na tysiące zł grożąc przy tym sądami komornikami i licytacją lokalu za nieuiszczsnie opłat!- Łatwiej jest jednak dla zarządu SM Chemik jak sie okazuje procesować się za pieniądze spółdzielni z lokatorami niż powołać choćby biegłego z dziedziny cieplownictwa by zbadał zagadnienie i odniósł się czy faktycznie jest możliwe tak potężne zużycie ciepła i naliczone potem nie dopłaty?- a potem szukać rozwiazania. Niestety pewność siebie i buta zarządu SM Chemik wobec społdzielców doprowadziła mam nadzieje do uch końca?
Kameleon
2016-04-10 21:42:26
Niestety, niektorzy pracują do 18tej i nie będą mogli przybyć na to spotkanie. Mimo wszystko wierzę, że "dobro" zwycięży i nowy zarzad godnie będzie reprezentował spółdzielnię i nią zarządzał.
Członek
2016-04-10 20:49:45
Najlepiej byłoby mieszkać za darmo. Tak uważa sztab. I sztab będzie (po zmianach) mieszkał i grzał za darmo. Reszta spółdzielców zapłaci za to. Jak nie starczy pieniążków to się odda ten czy inny budynek z lokatorami i będzie spoko! Taki będzie koniec CHEMIKA !
Boja
2016-04-10 19:56:06
Obawiam się tylko że tak jak w przypadku ankiety dot. zmiany sposobu opłaty za ogrzewanie, weźmie w tym udział za mało osób, i całe przedsięwzięcie będzie tylko stratą pieniędzy (zakładam że pieniędzy spółdzielni).

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA