Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Tłumy na Łasztowni [GALERIA]

Data publikacji: 2017-01-15 16:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:26
Tłumy na Łasztowni
 

Tłumy mieszkańców Szczecina ciągną w kierunku Łasztowni już od rana, gdzie w tym roku działa regionalny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pierwszych godzinach zbiórki pieniędzy, które przeznaczone mają być na zakup sprzętu medycznego dla dzieci i seniorów, w pobliżu regionalnego sztabu WOŚP można było jeszcze spokojnie zaparkować samochód, ale później były z tym duże problemy.

Około godz. 14 kiedy rozpoczął się orkiestrowy bieg, policjanci, poza koniecznymi przypadkami, wstrzymali zupełnie ruch pojazdów. Parkowano je w dużej odległości od Łasztowni, w pobliżu „balonu” opery przy ul. Energetyków.

Spora grupa szczecinian, mimo niesprzyjającej pogody, wybrała się na Łasztownię piechotą. Część z nich od strony mostu Długiego, część zaś zdecydowała się na zejście po schodach z Trasy Zamkowej. Tłumom nie przeszkadzał ani siąpiący, mroźny deszczyk, ani kałuże, ani podmuchy wiatru od strony Odry. Pogodowe niewygody rekompensowały atrakcje, które w związku z 25. już finałem WOŚP przygotowano. W głównym budynku Łasztowni odbywają się bowiem koncerty, trwa licytacja przedmiotów wystawionych na aukcję, odbywają się pokazy, a także medyczne szkolenia np. z udzielania pierwszej pomocy. Jest nawet miejsce, w którym można sprawdzić stan swojego... uzębienia. Nie brakuje atrakcji dla dzieci i dorosłych, a także stoisk gastronomicznych.

„Kurier Szczeciński” przyglądał się kilku odbywającym się w sztabie orkiestry aukcjom. Za pięknie przyozdobione, duże jajo ktoś zapłacił 150 złotych, cenny dla kibiców szalik Borussi Dortmund wylicytowano za 70 złotych, kilkadziesiąt złotych zapłacono za pięknie przyozdobione kubki. Na aukcję wystawiono także rejs po Bałtyku, spacer po Szczecinie razem z prezydentem Piotrem Krzystkiem i wiele, wiele innych atrakcji. Nie dziwota, że szczeciński szef WOŚP Robert Abelite, już na początku aukcji martwił się o to, czy starczy czasu na to, by wszystkie wylicytować.

Szczecinianie nie tylko chętnie biorą udział w licytacjach, ale także wrzucają pieniądze do puszek wolontariuszy. Poza monetami wrzucają do nich banknoty i to nie tylko te o niższych nominałach, co jedna z kwestujących dziewcząt żartobliwie skomentowała, że „ dzięki banknotom puszki są lżejsze”. Im dłużej trwa szczeciński finał, tym bardziej ciekawie jest na Łasztowni. Koncerty, pokazy, prezentacje, licytacje i... tłumy mieszkańców miasta.

(mos)

Fot. Dariusz Gorajski

Więcej zdjęć w naszej galerii

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SromotnikBezwstydny
2017-01-16 10:26:00
Dzięki WOŚP -Szczecin pojaśniał, wypiękniał! Naród podniósł pochylone głowy i z radością- Polak Polakowi patrzał w oczy!Kadzidlane dymy i rządowe tuby nie zatruły naszego Ś w i ę t a! I ja stary, zaniosłem moje zaskórniaki do trzech puszek wspaniałych dzieciaków (taki drobiazg-4-7 lat) i ich opiekunów.Za rok zaniosę jeszcze więcej! "Serce roście , patrząc na te czasy...!!!"
do roger
2017-01-16 07:34:10
zapomniałeś o trzech zerach z tyłu
Proste
2017-01-16 00:09:49
I po co się kłócicie? Wystarczyło by, żeby Owsiak odpowiedział na pytania adwersarzy o przepływy finansów. I już! Ale on tego nie robi...
ciekawy
2017-01-15 22:48:58
A ile zarobiła "Mrówka cała"? Więcej niz koziołek matołek z kodu?
d3mol3k
2017-01-15 22:26:42
Byłem i szczerze mówiąc żałuję że to miejsce na taka imprezę skurczyło się w sumie do podwórka starej rzeźni - TO WIELKI MINUS -scena tez na ... telebimie - nie tak to powinno wyglądać w 400000 mieście. Myślałem że to miejsce będzie dobrym na 25 lecie działalności Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy a tym czasem zawiodłem się. Liczy się jednak to że mimo wielu słowom że daleko że coś tam Szczecinianie i nie tylko przyszli i wspomogli działania orkiestry. Ale na 26 finale może jednak duża scena na zewnątrz przy dźwigozaurach teren zamknięty dla ruchu WSZELKICH POJAZDÓW imprezy na terenie "plaży" mariny a nie - na malutkim wygrodzonym podwóreczku rzeźni? Światełko do nieba - tu duuuuży plus Piękne. Do zobaczenia za rok na kolejnym finale i oby ten znowu pobił zeszłoroczny rekord :)
Marian
2017-01-15 21:35:29
Tlumy byly i sa tylko trzeba ruszyc sie sprzed kompa :) Dalem w tym roku 2x wiecej niz planowalem a PISiorom mowie stanowcze nie!!!! Jurek kupil sprzetu za 650mln zl Moje dzieci korzystaly z tego (badanie przesiewowe sluchu, badanie wzroku i wydolnosci nerek oraz kilka innych), w zdojach sa inkubatory dla maluszkow i specjalna karetka, wszystko dzieki zbiorce z WOSP A PIsiory daly 28mln zl na Rydzyka 20 mln zl na swiatynie opatrznosci (z budzetu panstwa nie pytajac sie nikogo) i pytam ilu z nas skorzysta z tego i komu to uratuje zycie??? Na Owsiaka nie chcesz nie dawaj ale nieprzeszkadzaj czynic dobra innym!!!!!!
zed
2017-01-15 21:02:37
Dziś od razu było widać na ulicy kto jest porządnym człowiekiem - każdy miał naklejone czerwone serduszko i takich ludzi była zdecydowana większość.
Jakób
2017-01-15 19:07:12
Oczywiście, że nie było tłumów bo w TVPis nie było ich widać. W Teleexpressie wydukali pół zdania nt. WOŚP. W Panoramie nawet słowa nie napomknęli. Czego w Telewizji Publicznej nie pokazano znaczy, że to nie istnieje. Gwoli sprawiedliwości powiem, że Telewizja Szczecin pokazała reportaż o poczynaniach WOŚP w Szczecinie. Widać tam było rzeczywiście tłumy, ale może to było nagranie z zeszłego roku? Przecież kto "normalny" będzie dawał pieniądze na jakiś sprzęt szpitalny w oddziałach dziecięcych czy geriatrycznych? Przecież działacze PiS tak "prosili" pocztę, wojsko i inne służby, żeby nie "włanczać się" w tę uwłaczającej sumieniu praktykującego katolika akcję. Dziwne, że dyrektor CARITAS-u miał inne zdanie. Ojciec Oszajca też (vide wywiad). Może oni nie katolicy?
roger
2017-01-15 18:15:41
gdzie te tłumy 50 osób???? paranoja
Jestem dumny z naszych Pomorzan!
2017-01-15 17:41:35
Żadne trolle i inne złośliwe pokurcze, nie odbiorą nam optymizmu, nadziei na lepsze i radości z dzielenia się swymi zasobami z bliżnimi...(nie mylić z bliżniakami co Księżyc zajumali...)!
IMER
2017-01-15 17:41:35
Jak"ó"bie jaka czarna propaganda??? Propaganda to u was w KODzie......! A przepraszam gdzie te "tłumy" bo nie widzę na zdjęciach???
Jakób
2017-01-15 16:54:20
Brawo - szczecinianie nie ulegli czarnej propagandzie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA