Wtorek 28 czerwca 2022r. 
REKLAMA

25. Finał WOŚP w Szczecinie

Data publikacji: 2017-01-15 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:26
25. Finał WOŚP w Szczecinie
 

Przypominamy, że 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie zostanie zorganizowany w niedzielę na Łasztowni. W Policach centralnym punktem imprezy będzie Miejski Ośrodek Kultury przy ul. Siedleckiej 1a.

– Druga strona Odry od samego rana do wieczora zaprasza na szereg interesujących inicjatyw, które połączą we wspólnej zabawie zarówno dzieci, jak i dorosłych – opowiada Robert Grabowski ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Od godz. 12 na najmłodszych czekać będą warsztaty artystyczne i plastyczne. W holu Starej Rzeźni obejrzymy pokazy taneczne. Sala Iluzjon zostaje przejęta przez znanych szczecińskich artystów, którzy na WOŚP zaprezentują swój repertuar. Usłyszymy takie zespoły, jak: Hot Rain, Arfik, Oho!Koko, Jackpot, Antiplan oraz Curcuma. Przebojem może stać się spotkanie z bohaterami „Gwiezdnych Wojen”. Niedzielny obiad na Łasztowni przygotują gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych. Wszyscy zgromadzeni będą mogli skosztować potraw przygotowywanych na wielkich patelniach przez gwiazdy kulinarnych show. W Szczecinie gotować będą: Diana Volokhova („Masterchef”) oraz Adrianna Marczewska („Top Chef”).

O godz. 14 startuje tradycyjny bieg „Policz się z cukrzycą”. Na miejscu będzie można wykonać podstawowe badania medyczne oraz oddać krew. Swoje miasteczka namiotowe przygotowały także takie instytucje, jak: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wielonarodowy Korpus Północ-Wschód, OSP Gryf, OSP Szczecin. Będzie karuzela z XIX wieku. Swoje stroje oraz broń zaprezentuje także Grunwaldzka Chorągiew Kazimierza V.

W związku z WOŚP Akademia Morska otwiera dla zwiedzających pokład Nawigatora XXI. Od 11 do 14 i od 16 do 19 - o każdej pełnej godzinie studenci będą oprowadzać wycieczki, pozwalając zajrzeć w niedostępne na co dzień miejsca. Dodatkowo - od 10 przez cały dzień na pokładzie obecni będą przedstawiciele szczecińskiego oddziału Polskiego Związku Krótkofalarskiego. Każdy, kto chciałby zapoznać się ze szczegółami krótkofalarstwa oraz spróbować swoich sił i nadać własny komunikat – będzie mógł to zrobić w niedzielę.

Cały dzień odbywać się będą licytacje cennych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców miasta, a także gadżetów związanych z WOŚP. Na godz. 20 zaplanowano „światełko do nieba”.

W Finał WOŚP włączają się także salony fryzjerskie – w Szczecinie „Pasja” (ul. Łokietka 8) oraz „Bliss III” (ul. Duńska 96/42).

– Każdy sposób, by pomóc, jest dobry, ale nasz jest też wyjątkowo przyjemny. Poddając się zabiegom fryzjerskim: cięciu, koloryzacji, pielęgnacji czy zwykłemu czesaniu, wspiera się jednocześnie cel tegorocznego Finału WOŚP – mówi Anna Duchała, koordynująca ogólnopolską akcję pod patronatem kosmetycznej marki Kemon. – To możliwe dzięki fryzjerom, którzy gotowi są przez jeden dzień pracować na rzecz WOŚP.

Ważna informacja: w niedzielę w Szczecinie i w kilku innych miastach w Zachodniopomorskiem (Świnoujście, Wolin, Gryfice, Myśliborz, Płoty) datki będzie można przekazać kartą płatniczą lub telefonem, za pomocą transakcji zbliżeniowych. Wybrani wolontariusze w tych miastach zostaną wyposażeni w zbliżeniowe terminale płatnicze, udostępnione dzięki współpracy Fundacji WOŚP z Bankiem Pekao SA i Mastercard.

W Policach przez całą niedzielę już od godz. 11 w sali widowiskowej MOK-u prezentować się będą zespoły muzyczne, wokalne, taneczne, artystyczne, a także młodzież z polickich szkół. W holu MOK-u będzie kiermasz rękodzieła i wypieków. Nie zabraknie także licytacji m.in. WOŚP-owych kalendarzy, koszulek, wyrobów rękodzielniczych, książek itp. Swój wokalny i teatralny czas będą miały także polickie VIP-y. „Światełko do nieba” zaplanowano na godz. 20.

W tym roku dochód ze zbiórki i wszelakich licytacji zostanie przekazany na zakup sprzętu medycznego ratującego życie chorym dzieciom i osobom starszym.

(as)

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Informacje o WOŚP w regionie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do pytam
2017-01-15 18:24:13
Nie pytaj tylko od razu poproś o poradę psychiatryczną.
Jakób
2017-01-15 15:49:57
PERFIDIA PiS-u nie zna granic. 5 listopada 1966, jak do Szczecina miał przyjechać kardynał Stefan Wyszyński, żeby wziąć udział w uroczystościach milenijnych, Telewizja Polska - Oddział Szczecin od rana do wieczora puszczała westerny i filmy kryminalne. Miało to zniechęcić Szczecinian do pójścia na spotkanie z Prymasem Polski. Nie bardzo to się udało, bo w uroczystościach pod kościołem św. Jana Ewangelisty wzięło udział ok. 80 tysięcy ludzi. Dzisiaj, 15 stycznia 2017 Pisowskie władze TVP pokazały, że dawna nauka z czasów PRL-u nie poszła w las. W TVP2 możemy oglądać komedię za komedią: najpierw "Fantomas", teraz "U Pana Boga za piecem". Tego dawno nie było" dwie komedie jednego popołudnia! Na innych kanałach TVP też jest w czym wybierać
pytam
2017-01-15 14:38:27
Faktury Kijowskiego już ujrzały światło dzienne, kiedy światło dzienne ujrzą faktury cwaniaczka Owsiaka?? Dlaczego nie są transparentne przepływy pieniędzy między spółkami Owsiaka a WOŚP??
obserwator
2017-01-15 11:20:01
To wielkie szczęście ,że tegoroczny finał odbywa się na Łasztowni pod patronatem Starej Rzeżni. To wróży wielkim sukcesem i rekordowymi datkami.To idealne miejsce na tego typu masowe imprezy. Urok tego miejsca połączony z super organizacją to gwarancja sukcesu organizacyjnego i medialnego.Dobrze ,ze takie miejsce jest na mapie Szczecina.Wielkie podziękowania dla Pani Laury Hołowacz za organizację tej imprezy i gościnę.To krok milowy w rozwoju tej placówki kulturalnej , która powoli staje się miejscem kultowym tłumnie odwiedzanym przez szczecinian przez cały rok.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA