Wtorek 28 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Szczecinecki finał WOŚP

Data publikacji: 2017-01-15 15:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:26
Szczecinecki finał WOŚP
Zbiórka na ulicach Szczecinka Fot. Ryszard Bańka  

Siedemdziesięcioro wolontariuszy na ulicach Szczecinka kwestuje na rzecz Fundacji Jurka Owsiaka. Mieszkańcy ich nie omijają, a wręcz przeciwnie, w większości sami podchodzą i wrzucają pieniądze do puszek.

- Jeden pan do nas podbiegł, aż się wystraszyłyśmy - mówi wolontariuszka. - Nasze obawy były bezpodstawne, on tylko chciał wrzucić pieniądze i wrzucił dwa banknoty po 100 złotych.

Nie był to przypadek odosobniony, dużych nominałów do puszek trafiało więcej. Mieszkańcy byli hojni.

- Służba zdrowia jest w zapaści, potrzebne są nowe źródła finansowania - mówią. - Nigdy nie wiadomo, co kogo w życiu spotka. Ważne, że w szpitalu widać nowoczesny sprzęt oklejony serduszkami.

W Szczecinku orkiestrowe granie odbywa się na placu Kamińskiego, gdzie za datki do puszek można pojeździć quadami, konno, spróbować wiejskich smakołyków. W kinie prezentują się zespoły artystyczne, a w przerwach odbywają się licytacje gadżetów orkiestrowych i przedmiotów, a także usług podarowanych przez darczyńców. Szczecinecki finał zakończy się o g. 20 światełkiem do nieba.

Tekst i fot. (bar)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mamy wspaniałą młoodzież i mądrych opiekunów...
2017-01-15 17:54:39
"„Młodości! tobie nektar żywota, natenczas słodki, gdy z innymi dzielę: Serca niebieskie poi wesele, Kiedy je razem nic powiąże złota..."pisał Adam Mickiewicz... My , starsi , jesteśmy młodzi dzięki Wam,dzieciaki!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA