Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Na Gocław i z powrotem z przesiadkami

Data publikacji: 01 sierpnia 2016 r. 07:06
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Na Gocław i z powrotem z przesiadkami
 

Niedziela, 31 lipca, była ostatnim dniem komunikacji tramwajowej jak co dzień wzdłuż Odry do pętli na szczecińskim Gocławiu. Trasy linii 6 i 11 z Pomorzan skrócone zostaną od poniedziałku do pętli Firlika. Od Gocławia do pętli przy ul. Ludowej i z powrotem dojazd pasażerom zapewnią składy linii 6BIS, a odcinek wyłączony z ruchu tramwajów między pętlami Ludowa i Firlika będą obsługiwać autobusy zastępczej linii 806. Zmiany obowiązywać mają od 1 do 17 sierpnia.   

Korekty w kursowaniu tramwajów od Pomorzan po Gocław wymusił rozpoczęty właśnie remont dwóch przejazdów kolejowych w rejonie Szczecińskiego Parku Przemysłowego, które przecinają jezdnie ulic Nocznickiego i Stalmacha, przyległe do terenów postoczniowych.

- Zakres robót w obrębie przejazdów, które wykonywać będzie firma ZUE S.A, obejmuje remont torowiska tramwajowego wraz z jezdnią i chodnikami (ok 27 mb/przejazd), remont krzyżownic tramwajowo-kolejowych, remont torowiska kolejowego, remont zjazdów, zabezpieczenie istniejącej infrastruktury podziemnej - wyjaśnia Hanna Pieczyńska, rzeczniczka spółki Tramwaje Szczecińskie i ZDiTM.

Tramwaje jeszcze przez weekend kursują jak zawsze, ale od 1 sierpnia pasażerowie zdani będą na przesiadki. Zamknięte zostaną na kilkanaście dni trzy pasy ruchu i samochodem da się tamtędy przejechać wyłącznie na zasadzie wahadła. Pojawią się autobusy zastępcze na czas wykonywania głównych robót budowlanych przy wymianie krzyżownic w jezdni. Etap trzeci robót wykończeniowych zapowiadany na 17-31 sierpnia wymusi zamknięcie jednego pasa ruchu z ruchem wahadłowym przy jednoczesnym przywróceniu kursowania tramwajów.

W związku z tym od poniedziałku tramwaje nie będą jeździć na odcinku Stocznia Szczecińska-Ludowa. Składy obsługujące linię 5 kursować będą stałą trasą, ale według specjalnego rozkładu jazdy. Tramwaje linii 6 pojadą skróconą trasą od Pomorzan do pętli przy ul. Firlika według specjalnego rozkładu. Tramwaje linii 6BIS zapewnią zaś połączenie na odcinku od Gocławia do pętli przy ul. Ludowej według specjalnego rozkładu jazdy. Tramwaje linii 11 z kursami na trasie Stocznia Szczecińska-Pomorzany także będą jeździć według specjalnego rozkładu jazdy. Autobusy zastępczej linii 806 Ludowa-Stocznia Szczecińska kursować będą co 6 minut. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

aaa
2016-08-01 19:27:38
to jeszcze nic mówicie o myśleniu w zditm omg żeby dojechać np z gocławia trzeba się przesiadać 2 razy dla mnie głupotą jest że na trasie ludowa-gocław jeździ tramwaj przecież tam jest 6 przystanków do gocławia .nie mogli wydłużyć lini 806 do gocławia ułatwiło by to podróż podróżującym i pracę motorniczym bo teraz muszą manewrować na ludowej
Do "53, 60, 67"
2016-08-01 12:09:21
To tak nie do końca, jak się Tobie wydaje bez pomyślunku. Ile autobusów trza by dołożyć do każdej z tych 3 linii autobusowych i zmienić ich rozkłady tak, aby na odcinku SS – Ludowa utrzymać 6 minutową częstotliwość ?
53, 60, 67
2016-08-01 09:00:08
ZDiTM, to mistrzowie logistyki. Zamiast KM zastępczej od Ludowej do Stoczni, można było wydłużyć trasę tych autobusów do Ludowej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA