środa, 16 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > TIR zniszczył polanę

TIR zniszczył polanę (akt. 1)

TIR zniszczył polanę
Data publikacji: 2016-03-25 12:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 856 125873

Wielka i - jak się zaraz okazało - o wiele za ciężka ciężarówka wjechała w piątek na parking leśny przy Polanie Kupczyka na Głębokiem. Całkowicie zablokowała wjazd na parking i, niestety, zniszczyła nawierzchnię polany.

Parkingi leśne są przeznaczone dla samochodów, których masa nie przekracza 3,5 tony. Kierowca ciężarowego samochodu z naczepą (rejestracja polska, ale nie zachodniopomorska) zlekceważył tę zasadę. Kiedy się zgubił, a jechał z ładunkiem do zakładów w Policach, próbował na polanie zawrócić. Nie udało się. Po wjechaniu na polanę… ugrzązł w rozmiękłej ziemi blokując wjazd na parking. Jednak zanim się „zakopał", rozjeździł i zniszczył nawierzchnię polany. Dzieła zniszczenia dopełnił próbując wydostać się z grząskiego terenu. Unieruchomione auto zauważyli pracownicy Wydziału Lasów Miejskich, którzy wezwali policję. Natychmiast też ściągnęli specjalistyczny sprzęt i uwolnili pojazd z pułapki.

Policjanci ukarali kierowcę mandatem. Za naprawę zniszczonej polany najprawdopodobniej zapłaci ubezpieczyciel firmy przewozowej.

(lw)

***

Wcześniejsza informacja

Na parking leśny znajdujący się przy Polanie Kupczyka (Głębokie) wjechał ciężarowy samochód z naczepą, który całkowicie zablokował wjazd i… zniszczył nawierzchnię polany. Na miejsce została wezwana policja.

- Parkingi leśne, z racji swojej wielkości oraz nieutwardzonej nawierzchni przeznaczone są dla niewielkich samochodów osobowych oraz takich, których masa nie przekracza 3,5 tony. Nie przeszkodziło to kierowcy ciężarówki z naczepą, który po wjechaniu na polanę… ugrzązł blokując na nią wjazd - informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych.

Wcześniej nieodpowiedzialny kierowcarozjeździł i zniszczył nawierzchnię. Dzieła zniszczenia dopełnił próbując wydostać się z grząskiego terenu. Nie udało się. Sytuację zauważyli pracownicy Wydziału Lasów Miejskich, którzy na miejsce wezwali policję. Mundurowi są już na miejscu.

Fot. ZUK

TIR zniszczył polanę

Komentarze

kos
Wjechał na parking o godz.6.20
2016-03-25 18:29:55
Baryła
Kiedyś w lasach komunalnych była straż leśna. Teraz są trudności w odróżnieniu dębu od jesionka. Jeden z najbardziej zasłużonych leśników komunalnych Tomczak na emeryturze, co to był za człowiek, robot paliła się w rękach, zaangażowany, co za wiedza, człowiek encyklopedia. Fachowiec Panie, gdzie tam takich teraz znajdziesz. Cały czas na hurcie siedział. I do sklepiku, i do sklepiku. A teraz siedzi Przeźroczysty - pokrzywa wawrzynkolistna. Fachowiec panie od dziesięciu boleści. Nawet interwencja rechocze z jego wiedzy.
2016-03-25 18:16:37
tak tylko
Mam wrażenie, że kierowcy z kat. większą niż B są jeszcze bardziej ograniczeni umysłowo, niż pajace w samochodach osobowych / sportowych z dużą ilością KM.
2016-03-25 13:58:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie