Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Teraz miejska turystyka

Data publikacji: 18 lutego 2016 r. 21:57
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Teraz miejska turystyka
 

Promocja turystyki w mieście, informacja turystyczna, wykorzystywanie terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych. Tm wszystkim teraz będzie się zajmować jedna z miejskich spółek - Żegluga Szczecińska.

Spółka Żegluga Szczecińska została utworzona w 2007 roku. Na mocy umowy z września 2011 roku zawartej ze Skarbem Państwa Gmina Miasto Szczecin stała się jej jedynym udziałowcem. W listopadzie ubiegłego roku miejscy radni określili nowe zadania Żeglugi. Należy do nich m.in. gospodarka nieruchomościami, w tym nabrzeżami oraz przystaniami, wodnymi, tworzenie oraz utrzymanie infrastruktury dla zbiorowego transportu wodnego i śródlądowego.
Ale Żegluga przejęła także część zadań należących do tej pory do spółki Międzynarodowe Targi Szczecińskie. Chodzi o organizację imprez, targów i wystaw promujących gminę.
W kwietniu ub. roku prezydent Piotr Krzystek zapowiedział zmiany w organizacji Urzędu Miejskiego. Jedną z nich miało być przekazanie Żegludze Szczecińskiej kolejnych zadań. Tym razem dotyczących turystyki.
- Od 1 stycznia tego roku realizacja zadań gminy dotycząca turystyki, w tym wykorzystania terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych, przekazana została Żegludze Szczecińskiej. Również Centrum Informacji Turystycznej znalazło się w strukturach tej spółki. Żegluga Szczecińska 1 stycznia przejęła także dwa punkty CIT - na Dworcu PKP i Dworcu Morskim - poinformowała Ewelina Sołowiej z Biura Prezydenta Miasta.

(dar)

fot. Dariusz GORAJSKI/archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ŻS
2016-02-19 07:39:38
A kto teraz będzie prezesem tej spółki?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA