Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Teraz będzie szybciej?

Data publikacji: 23 września 2016 r. 06:28
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Teraz będzie szybciej?
 

Kołobrzeskie starostwo przeanalizowało przyczyny powstawania długich kolejek w wydziale komunikacji. Mimo wprowadzenia systemu numerków i możliwości zapowiadania swojej wizyty przez internet, czas oczekiwania na obsługę wydawał się nigdy nie kończyć. Nie pomogła nawet kamera, za której pomocą petenci sprawdzali na stronie starostwa, ile osób czeka w danej chwili do okienek.

Urzędnicy doszli do wniosku, że trzeba wprowadzić następne udogodnienia. Mają one wpłynąć nie tylko na przyśpieszenie obsługi, ale również na poprawę jej jakości.

– Na naszej stronie internetowej www.komunikacja.powiat.kolobrzeg.pl dostępna jest informacja o liczbie osób aktualnie oczekujących na załatwienie sprawy. Zmieniliśmy także miejsce usytuowania kamery, tak by lepiej pokazać to, co dzieje się w wydziale. Na parterze naszego budynku zamontowaliśmy dodatkowy wyświetlacz z numerami osób obsługiwanych, tak aby nie trzeba było czekać na schodach do wydziału, który znajduje się na pierwszym piętrze – wyjaśnia Marlena Wachowska, rzecznik starosty kołobrzeskiego.

Najważniejszą zmianą jest jednak zatrudnienie dwóch dodatkowych osób. W najbliższym czasie nastąpi także zmiana w organizacji samych okienek. Stanowisko, przy którym załatwiano dotychczas sprawy związane wyłącznie z wydawaniem praw jazdy, zostanie przydzielone do obsługi osób rejestrujących pojazdy.

To niejedyne zmiany ułatwiające życie petentom. W części parterowej budynku pojawił się stolik z zabawkami dla dzieci, a jedną z toalet wyposażono w przewijak dla niemowląt. To ostatnie udogodnienie jest odpowiedzią na sugestie osób załatwiających swoje sprawy z małymi dziećmi. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA