środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Targi i protest BASTA

Targi i protest BASTA [GALERIA]

Targi i protest BASTA
Data publikacji: 2019-01-26 19:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:31
Wywietleń: 1549 373278

Grupa aktywistów BASTA Inicjatywy na Rzecz Zwierząt w sobotę (26 stycznia) zebrała się przed halą widowiskowo-sportową przy ul. Szafera w Szczecinie. Przyszli z transparentami, by wyrazić swój sprzeciw wobec odbywających się w tym miejscu w ten weekend dwudniowych targów łowiectwa i strzelectwa „POMERANIA HUNTING”. Te zostały zorganizowane wspólnie z targami turystyki i rekreacji, a jakby tego było mało, okazały się elementem większej całości pod hasłem Zachodniopomorskich Dni Kultury Łowieckiej.

"Darz Ból", „Zwierzęta leśne przeciw myśliwym", „Moje życie to nie trofeum", „Wypchajcie się sami", „Duża strzelba mały ptak" - takimi napisami na transparentach demonstrujący witali tych, którzy zmierzali do hali i żegnali tych, którzy z niej wychodzili. A sama impreza w Netto Arenie odbywała się przy licznej asyście służb ochroniarskich, a wszystkie dojścia do niej obstawione zostały szczelnie policyjnymi barierkami.

- Pokażmy swój sprzeciw wobec "kultury" myśliwych! – mówili pikietujący, rozdając ulotki. Jak tłumaczyli, w ten sposób postanowili pokazać, że są przeciwko strzelaniu do zwierząt w lasach, zachęcali innych, by także powiedzieli „nie” wyjazdom z bronią na safari i „nie” zarabianiu na zabijaniu zwierząt.

Podczas gdy oni rozdawali ulotki, na stoiskach w hali prezentowane były wszelkie akcesoria myśliwskie. Od odzieży, nie wyłączając czapek z lisich futer, torby po wabiki i noktowizory do broni. Nie brakowało ofert wyspecjalizowanych firm w urządzaniu wyjazdów na egzotyczne polowania do krajów afrykańskich czy do Rosji. A Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych z siedzibą w Pile, jeden ze współorganizatorów, w swoim boksie wystawowym zademonstrowała jako swoistą atrakcję kolekcję trofeów, w tym poroża oraz wypchane okazy wilka i borsuka.

A organizatorzy całego przedsięwzięcia to: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgu w Szczecinie, RDLP Szczecin, wspomniana RDLP Piła, PZW, jak również Woliński Park Narodowy, Drawieński Park Narodowy, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. A współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Targi i protest BASTA Targi i protest BASTA Targi i protest BASTA Targi i protest BASTA Targi i protest BASTA Targi i protest BASTA

Komentarze

andy
Ciekawe dlaczego w Polsce są takie protesty przeciwko myśliwym i kto im płaci za to. W Niemczech odstrzał dzików idzie całą parą i nie ma tam protestów wręcz przeciwnie. Jak się wjedzie do Niemiec na parkingach przy autostradach są tablice ostrzegające podróżnych przed ASF roznoszonych przez polskich turystów jedzących kanapki i wyrzucających resztki do śmietników.
2019-01-27 15:41:15
marta
A ja domagam się odstrzału dzików bo nie mogę bezpiecznie wyjść z domu. Dziki z małymi są śmiertelnym zagrożeniem dla ludzi. Nie mogę wyjść bezpiecznie z domu w obawie że zaatakuje mnie locha w obronie małych.
2019-01-27 15:33:40
borsuk
BASTA! Robicie dobrą robotę. Jestem z Wami.
2019-01-27 11:29:49
Powodzenia
w wyczołgiwaniu się z samochodu który zderzy się z dzikiem przy prędkości 90kmph albo jak wam sarna wpadnie przez przednia szybę do samochodu i zmiażdży dziecko... wtedy chętnie przypomnę wam te protesty... Co do zabijania zwierząt - patrząc na opór polskich myśliwych przy strzelaniu do dzików i jednocześnie na brak takowego oporu u niemieckich myśliwych twierdze ze zwierzęta w Polsce maja lepiej niż w Niemczech. I na koniec - na wschodzie wilki częściej polują na psy gospodarskie niż na dziki... mniejsze ryzyko a i ofiara nie może uciec dalej niż pozwala sznurek...
2019-01-27 02:02:58
Do "przyjaciół" myśliwych
Oddalcie się niezwłocznie w bliżej nieokreślonym kierunku (daleko posunięty eufemizm). Czyli innymi słowy .... z mojego miasta.
2019-01-27 01:20:17
fajna relacja z targów
Do środka nie wpuścili?
2019-01-27 00:26:55
Basta - kilka osób...
Nawiedzeni pseudoekolodzy bez pojęcia o ekologii, ekosystemach etc.
2019-01-27 00:24:39
@do ojojoj
Jestes pełen szlachetności , ale byłes w ostatnich latach w lesie ? Choćby ten argument o małej retencji - czy bobry przegrodza taka rzeką jak np. Rega , Ina ? , Czy robia małą retencje na duzym jeziorze ? Raczej nie , a piękne wybrane przez tych niewątpliwie wybitnych ińżynierów , drzewa padają podgryzione nawet z dala od brzegu / kilkadziesiąt metrów / .A czy dziki są karmionne w parkach miejskich przez myśliwych , czy ryją tam dlatego ,że jest ich tyle ,że lasu i pola im nie wystarcza ? Pojedż dalej niż na najblizszy skwer w mieście i rozejrzyj się !
2019-01-27 00:10:36
Świnoujścianka
Sercem jestem z Wami. Jesteście dobrymi i szlachetnymi ludźmi.
2019-01-26 22:12:09
Do ojojoj
Każde zło można pokracznie wytłumaczyć. Zabijanie dzikich zwierząt również. Już widzę jak te jelenie i łosie pożerają młode drzewka, a nie Szyszko i szyszko podobni tną puszczę. Sprawa dzików, to błędne koło. Najpierw myśliwi przekarmiają dziki, ich liczebność wzrasta i mają powód by je "radośnie" zabijać. Dziki przyzwyczajone do łatwego jedzenia wchodzą w szkodę rolnikom i znowu myśliwi mają wytłumaczenie, by sobie postrzelać do żywego. Teraz jeszcze niby walczą z ASF i zabijają na całego. Bobry też niszczą co mogą? A może robią małą retencję, bo człowiekowi to jakoś nie wychodzi. Ptaki wyjadają ryby (chyba ze stawów hodowlanych), a kto przeławia jeziora, morza i oceany? Tak myśliwi i ludzie im podobni kochają przyrodę - na zabój.
2019-01-26 22:07:25
czytam
A w środku nie wolno było zrobić zdjęć ?Galeria plakatów ? Tytuł powinien brzmieć Basta na tle targów / czego ?/ .
2019-01-26 21:15:14
obywatel
Napiszę tak: -grupa 9 ludzi stała przed chalą jakieś 40 min rozlała na śniegu czerowny sok i próbowała zaistnieć - w tym smaysm czasi setki Szczecinin odwiedza tragi, oznaje naturę, obcuje z żywyimi ptakami, może spróbować wspaniałej dziczynzy i wielu innych atrakcji a kurier.... Napina się grupką 9 ludzi o innych poglądach, które na siłe usiłują narzuć mi/nam swój styl życia. Większość tego nie akceptuje !! Jeden akapit poświęcony targom i zero zdjęć z samej imprezy - nie ma ja obiektywana relacja ... BRAWO !!!!
2019-01-26 20:46:10
OK.2010
BASTA znudzona gromadka szukająca rozrywki.
2019-01-26 20:30:32
ojojoj
Tak " basta " , kocham przyrodę , o zmierzchu uciekam z dziczy , bo słysze strzały , ale widzę ,że zwierzyny jest dużo i co proponujecie ? Oddacie plony dzikom , młode drzewka jeleniom i łosiom a sami będziecie jeść ... CO ? Pasuje wam ,że już tyle pięknych drzew zostało obalonych przez bobry a w jeziorach nie ma prawie ryb , bo kormoran , to juz ptak dość pospolity ? Chcecie działać a śmieci po rowach i lasach , to Was nie obchodzą . Chyba tylko chcecie zaistnieć . Gdyby Wasz przodek , przed wiekami nie polował , nie byłoby Was na świecie .Nie przekonacie ludzi , którzy kochają przyrode , ale nie za sponsorowanie " z zewnątrz " medialnych cyrków .
2019-01-26 20:15:51