czwartek, 09 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dla wolnych i szczęśliwych zwierząt

Dla wolnych i szczęśliwych zwierząt

Dla wolnych i szczęśliwych zwierząt
Data publikacji: 2018-10-09 17:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Wywietleń: 1685 355426

Na pl. Żołnierza w Szczecinie we wtorek (9 października) aktywiści Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - Viva! oraz BASTA! Inicjatywy na Rzecz Zwierząt zbierali podpisy poparcia dla inicjatywy europejskiej ph. Koniec Ery Klatek.

Jej celem jest wycofania klatek z hodowli wszystkich zwierząt gospodarskich. W tym dla kur młodych i niosek, brojlerów hodowlanych, przepiórek, kaczek i gęsi, dla królików, a także kojców porodowych i inseminacyjnych dla macior oraz indywidualnych zagród dla cieląt.

- Setki milionów zwierząt hodowlanych spędzają większość swego życia w klatkach. Wzywamy Komisję Europejską do zakończenia tego nieludzkiego traktowania zwierząt - informowali przechodniów aktywiści Vivy! oraz BASTA!. - Klatki to okrucieństwo. A zwierzęta przecież to istoty żywe, zdolne do odczuwania bólu i cierpienia. Klatki dla nich są źródłem cierpienia. Są niepotrzebne, bo istnieją wszak inne metody hodowli. Klatkowa to koszmar, który możemy i powinniśmy zakończyć!

Do tej inicjatywy - popartej przez ponad 120 organizacji broniących praw zwierząt w całej UE, a zarejestrowanej przez Komisję Europejską jeszcze we wrześniu br. - przedstawiciele organizacji prozwierzęcych przekonywali szczecinian: transparentami i ulotkami. Ci przekonani składali swój podpis, jak m.in. Krystyna Smolec (na zdjęciu). Inni, ale niepełnoletni, musieli prosić o pomoc i swoiste poręczenie rodziców.

Każdy taki gest poparcia ma znaczenie. Bowiem potrzeba aż miliona podpisów, zabranych w ciągu roku w co najmniej siedmiu krajach członkowskich, aby parlament UE rozpoczął procedowanie owej ustawodawczej inicjatywy społecznej, której celem jest zakończenie epoki klatkowej dla zwierząt gospodarskich we wszystkich państwach zjednoczonej Europy.

Kto zatem we wtorek - w Szczecinie - nie zdołał dotrzeć na pl. Żołnierza Polskiego, nie stracił osobistej szansy na „ruszenie z posad bryły świata" w obronie praw zwierząt. Podpis pod petycją może złożyć także za pośrednictwem internetu, online na stronie: www.endthecageage.eu

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Dla wolnych i szczęśliwych zwierząt Dla wolnych i szczęśliwych zwierząt Dla wolnych i szczęśliwych zwierząt Dla wolnych i szczęśliwych zwierząt

Komentarze

HogoFogo
Chciałbym wspomóc Bastę datkiem, ale słyszałem, że przyjmują tylko EUR.
2018-10-10 07:40:45
A, A, A...
Co z domowymi Kanarkami, Papugami, Chomikami czy Kroliczkami... tez juz je po-wypuszczac z klatek ?? Gdzie o bialych myszkach i rybkach w Akwarium czy psach i kotach na smyczy i Swiniakach na dzialce... juz nie ws-po-mne ???
2018-10-09 23:01:18
A co z klatkami ( nie schodowymi ) i w Afryce...?
Zbudowac jeszcze Most czy Tunel po-miedzy Hiszpania...a Afryka, by i prawie cala Afrykanska dziczyna mogla swobodnie sobie po-wedrowac "w te i wefte" lub po-przenosic sie na stale i do malej Europy - by i w koncu rowniez po-wstalo miedzy-Kontynentalne "Kakao"...Viva i Basta !!
2018-10-09 22:54:15
eko-burak
I ja uważam, że wszystkie zwierzęta gospodarskie, w tym kury młode, nioski, brojlery hodowlane, przepiórki, kaczki i gęsi, króliki, cielęta, karmiące i rodzące maciory powinny luzem biegać po wsi, a nawet i po Placu Żołnierza w Szczecinie.
2018-10-09 21:24:10
ups
A czy możemy liczyć na to, że niezawodna Basta zorganizuje demonstrację przeciwko organizowaniu demonstracji?
2018-10-09 17:45:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Joannie Fierke

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie