Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Tancerze ze Szczecina Mistrzami Świata!

Data publikacji: 01 grudnia 2023 r. 23:05
Ostatnia aktualizacja: 02 grudnia 2023 r. 13:30
Tancerze ze Szczecina Mistrzami Świata!
Formacja 18 par tancerzy amatorów zdobyła tytuł Mistrza Świata w Tańcu Artystycznym 2023 w kategorii Couple Formation All WADF Styles Masters Supershowcases. Gratulujemy!  

Po raz kolejny tancerze ze szczecińskiej Szkoły Tańca „Astra” udowodnili, że nie mają sobie równych. Z rozegranych w Czechach Mistrzostw Świata przywieźli kolejne tytuły i nagrody. W grupie najlepszych, którzy wywalczyli złoto, jest Mateusz Wagemann, wicewojewoda zachodniopomorski i jego żona Małgorzata.

- Podczas mistrzostw w czeskim Libercu odbywały się rozgrywki w kilkudziesięciu kategoriach tanecznych - mówi Katarzyna Gawłowicz z „Astry”. Łącznie przez sześć dni tanecznych zmagań wystąpiło ponad 5 tysięcy reprezentantów z całego świata ocenianych przez międzynarodową komisję liczącą ponad 30 sędziów.

Formacja 18 par dorosłych tancerzy amatorów zdobyła tytuł Mistrza Świata w Tańcu Artystycznym 2023 w kategorii Couple Formation All WADF Styles Masters Supershowcases. Wszyscy sędziowie ocenili szczecinian na najwyższe miejsce na podium, a widownia przyjęła ich ogromnymi oklaskami.

Jak sami przyznają świeżo upieczeni mistrzowie, apetyty na złoto były duże, biorąc pod uwagę zdobyty przez formację tytuł Mistrza Europy w kwietniu tego roku. Podopieczni Katarzyny Gawłowicz ze Szkoły Tańca „Astra” nie zwalniają tempa i już rozpoczynają przygotowania do kolejnej rywalizacji, do której przystąpią w kwietniu 2024 roku w Warszawie.

Mistrzowskie złoto wywalczyli: Roman Andrzejczak i Beata Andrzejczak, Krzysztof Baczyński i Katarzyna Baczyńska, Arkadiusz Budzisz i Jolanta Budzisz, Arkadiusz Cysek i Donata Cysek, Waldemar Dąbrowski i Elżbieta Dąbrowska, Mirosław Depa i Marzena Depa, Marek Hajdukowicz i Mariola Hajdukowicz, Zbigniew Jarosiewicz i Marzena Jarosiewicz, Eugeniusz Kabat (kapitan) i Iwona Kabat, Sebastian Lechowicz i Lucyna Lechowicz, Adam Musiał i Dorota Musiał, Jacek Napiórkowski i Katarzyna Napiórkowska, Jacek Nawrocki i Wioletta Nawrocka, Piotr Panek i Aleksandra Panek, Rafał Próchnicki i Dorota Próchnicka, Dariusz Urbański i Mirosława Urbańska, Mateusz Wagemann i Małgorzata Wagemann, Jarosław Wnuk i Anna Wnuk. (K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

cccc
2023-12-04 11:58:06
W czasach, gdy parkiety zdominowane są przez wierzgającą dzieciarnię, tak liczna formacja seniorów, którzy naprawdę umieją tańczyć, to prawdziwy ewenement.
Do korekty
2023-12-03 10:57:38
A nie jest to przypadkiem tak, że są to zawodnicy i skład par tanecznych, a nie lista gości weselnych?
Ccc
2023-12-02 17:51:04
Czym się cieszyć mistrzostwa Europy bo byli jedyną formacją taneczna w tej kategorii, a w mistrzostwach świata ile było formacii o to jest pytanie
korekta
2023-12-02 12:58:17
Ciężko się czyta nazwiska zdublowane. Wszystkie pary noszą jednakowe nazwiska, dlaczego nie skorzystać z okazji, aby użyć polskich form gramatycznych, np.: Roman i Beata Andrzejczakowie, Krzysztof i Katarzyna Baczyńscy itd. Czy Szanowna Redakcja boi się odmiany nazwisk? Język polski jest językiem fleksyjnym. Chyba, że to tekst urzędowy ze ścisłymi ograniczeniami?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA