Mistrzowscy szczecińscy tancerze [GALERIA]

Data publikacji: 07 grudnia 2019 r. 12:28
Ostatnia aktualizacja: 08 grudnia 2019 r. 00:18
Mistrzowscy szczecińscy tancerze

W Bełżycach odbyły się Mistrzostwa Polski w 10 tańcach. Znakomite lokaty zdobyły na nich pary taneczne ze szczecińskich klubów.

Robert Kacperski i Darya Borowskaya z Klubu Tańca Towarzyskiego Danceclub w Szczecinie zdobyli tytuł wicemistrzów Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego Par Dorosłych w 10 tańcach. Natomiast Kamil Spodniewski i Sandra Antosik (Danceklub) uzyskali tytuł II wicemistrzów Polski w kategorii 10-11 lat w kombinacji 8 tańców. W kategorii Senior 3 para ze szczecińskiej Szkoły Tańca Astra, Zenon Hołota i Barbara Hołota, zdobyła tytuł II wicemistrzów Polski w kombinacji 10 tańców.

W kategorii 16-20 lat Mateusz Dąbek i Zuzanna Ustianowska, reprezentanci Danceklubu, znaleźli się w finale Mistrzostw Polski, a para Patryk Grabowski i Zuzanna Koza (Astra Szczecin) w 10 tańcach w kategorii 16-18 lat uplasowała się na 5. miejscu. Z kolei Michał Tarnowski z Natalią Koss (Danceklub) zajęli zaś 9 lokatę w kategorii 16-18 lat.

W Mistrzostwach reprezentowały Szczecin także pary: Juliusz Dobersztyn i Alicja Bigelmajer - 13 miejsce, Mikołaj Guz i Matylda Pluskota, 15 miejsce, Szymon Hładyszewski i Julia Śliwka, 16 miejsce, Mateusz Zielecki i Hanna Myśliwy, 17 miejsce - wszyscy startowali w kategorii Junior 2; Paweł Dybaś i Maja Waszczuk, 13 miejsce oraz Adam Gilek i Emilia Mróz, 16 miejsce w kategorii Młodzież.

W komisji sędziowskiej Mistrzostw także nie zabrakło szczecinianina. Był nim Szymon Kalinowski, trener w KTT Danceclub.