wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Taka miejska subkultura

Taka miejska subkultura

Taka miejska subkultura
Data publikacji: 2016-03-31 17:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1167 126276

Podziel się posiłkiem…! Tylko stół i jego wygląd jakieś takie mało zachęcające. Po prostu odrażające.

Obraz współczesny z głównych placów i alej w centrum Szczecina. Od Bramy Portowej przez pl. Żołnierza Polskiego po pl. Rodła w alejach Niepodległości i Wyzwolenia. Kosze na śmieci z pokrywami, których blaty od góry służą do gaszenia papierosowych niedopałków. I miejsce wystawek resztek fastfoodowego żarcia od frytek po buły. Innymi słowy, praktyczny wymiar kubłowej estetyzacji miasta w wersji, jaką w ostatnich tygodniach zafundowali nam - nie za swoje pieniądze - urzędnicy spod znaku ZDiTM.©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

 

 

Taka miejska subkultura Taka miejska subkultura Taka miejska subkultura Taka miejska subkultura

Komentarze

Patologia
W tym przypadku to akurat nie wina urzędników odpowiedzialnych za pojemniki na odpady, a wina patologii, która nie dorosła do życia w cywilizowanym społeczeństwie. Pewnie coś usłyszeli na lekcjach biologii w pierwszych klasach podstawówki, które zdołali ukończyć, że należy dokarmiać ptaki, i tyle im zostało.
2016-04-01 08:02:12
Smakosz
Się Państwo częstują!!!
2016-03-31 22:55:49
Marek
Olek, jak się już chcesz czepiać, to przynajmniej dobrze policz. Ja doliczyłem, że ta bułka jest tylko w trzech ujęciach... Taka drobna uwaga. A poza tym - według Ciebie - wszystko w porządku? Chlew pod nosem i przed oczyma, ale OK?
2016-03-31 21:12:48
Maciek
Do GT: ciekawe czy tak brudzą, świnią i nie szanują też swojego prywatnego mienia...? Racja, że to kwestia kultury osobistej ludzi, a dokładnie jej braku. Ale czy to znaczy, że należy przyklaskiwać takim inicjatywom i pomysłom urzędników, które syf we wspólnej naszej przestrzeni publicznej jedynie potęgują?!
2016-03-31 19:59:40
GT
Bezsensowny artykuł - to że mieszkańcy brudzą i nie szanują miejskie czyli swoje mienie to nie wina miasta tylko ich kultury osobistej.
2016-03-31 18:30:11
Andrzey
Nasze miasto jest o wiele czystsze niż przytaczane często miasta "zachodu". Ale zdaje się, że władzy nadal mało. Zamiast zatrudniać wystarczająco dużo osób do utrzymania porządku, lepiej pokazywać syf w gazetach i straszyć mandatami. Całe szczęście zabroniono wolnego handlu na ulicach - dopiero byłby bałagan. Dokładnie w odwrotnym kierunku poszły kraje Azji - podczas, gdy nasi kacykowie zapragnęli trzymania za ryj mieszkańców i trzymania porządku, kraje Azjatyckie wybrały wolność handlu, nieopodatkowany mały biznes kosztem trochę większego bałaganu. I kraje Azji tą grę wygrywają, zostawiając skostniałe, zawalone przepisami i zniewolone europejskie społeczeństwo. Niedługo to my będziemy dla nich tanią siłą roboczą.
2016-03-31 18:28:00
Olek
Kurcze, o co chodzi z tą jedna bułką fotografowaną z czterech stron?
2016-03-31 18:05:06

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie