sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Taka miejska subkultura

Taka miejska subkultura

Taka miejska subkultura
Data publikacji: 2016-03-31 17:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1056 126276

Podziel się posiłkiem…! Tylko stół i jego wygląd jakieś takie mało zachęcające. Po prostu odrażające.

Obraz współczesny z głównych placów i alej w centrum Szczecina. Od Bramy Portowej przez pl. Żołnierza Polskiego po pl. Rodła w alejach Niepodległości i Wyzwolenia. Kosze na śmieci z pokrywami, których blaty od góry służą do gaszenia papierosowych niedopałków. I miejsce wystawek resztek fastfoodowego żarcia od frytek po buły. Innymi słowy, praktyczny wymiar kubłowej estetyzacji miasta w wersji, jaką w ostatnich tygodniach zafundowali nam - nie za swoje pieniądze - urzędnicy spod znaku ZDiTM.©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

 

 

Taka miejska subkultura Taka miejska subkultura Taka miejska subkultura Taka miejska subkultura

Komentarze

Patologia
W tym przypadku to akurat nie wina urzędników odpowiedzialnych za pojemniki na odpady, a wina patologii, która nie dorosła do życia w cywilizowanym społeczeństwie. Pewnie coś usłyszeli na lekcjach biologii w pierwszych klasach podstawówki, które zdołali ukończyć, że należy dokarmiać ptaki, i tyle im zostało.
2016-04-01 08:02:12
Smakosz
Się Państwo częstują!!!
2016-03-31 22:55:49
Marek
Olek, jak się już chcesz czepiać, to przynajmniej dobrze policz. Ja doliczyłem, że ta bułka jest tylko w trzech ujęciach... Taka drobna uwaga. A poza tym - według Ciebie - wszystko w porządku? Chlew pod nosem i przed oczyma, ale OK?
2016-03-31 21:12:48
Maciek
Do GT: ciekawe czy tak brudzą, świnią i nie szanują też swojego prywatnego mienia...? Racja, że to kwestia kultury osobistej ludzi, a dokładnie jej braku. Ale czy to znaczy, że należy przyklaskiwać takim inicjatywom i pomysłom urzędników, które syf we wspólnej naszej przestrzeni publicznej jedynie potęgują?!
2016-03-31 19:59:40
GT
Bezsensowny artykuł - to że mieszkańcy brudzą i nie szanują miejskie czyli swoje mienie to nie wina miasta tylko ich kultury osobistej.
2016-03-31 18:30:11
Andrzey
Nasze miasto jest o wiele czystsze niż przytaczane często miasta "zachodu". Ale zdaje się, że władzy nadal mało. Zamiast zatrudniać wystarczająco dużo osób do utrzymania porządku, lepiej pokazywać syf w gazetach i straszyć mandatami. Całe szczęście zabroniono wolnego handlu na ulicach - dopiero byłby bałagan. Dokładnie w odwrotnym kierunku poszły kraje Azji - podczas, gdy nasi kacykowie zapragnęli trzymania za ryj mieszkańców i trzymania porządku, kraje Azjatyckie wybrały wolność handlu, nieopodatkowany mały biznes kosztem trochę większego bałaganu. I kraje Azji tą grę wygrywają, zostawiając skostniałe, zawalone przepisami i zniewolone europejskie społeczeństwo. Niedługo to my będziemy dla nich tanią siłą roboczą.
2016-03-31 18:28:00
Olek
Kurcze, o co chodzi z tą jedna bułką fotografowaną z czterech stron?
2016-03-31 18:05:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie