Wtorek, 26 września 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

W KURIERZE. Projekt i przebudowa w 16 miesięcy

Data publikacji: 07 marca 2016 r. 09:48
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
W KURIERZE. Projekt i przebudowa w 16 miesięcy
 

Dopiero w piątym podejściu, po przekładaniu terminu za terminem na składanie ofert, szczeciński ZDiTM w końcu znalazł chętnych na wykonanie kolejnych, w sumie aż czterech, etapów przebudowy ul. 9 Maja na Pomorzanach. Do przetargu w formule „zaprojektuj i zbuduj” zgłosiły się trzy firmy. Od daty zawarcia umowy wykonawca będzie miał 16 miesięcy na realizację zlecenia.

W tegorocznym budżecie miasta na ten cel radni zapisali na wniosek prezydenta wydatek na poziomie ponad 5,9 mln zł. Za tę sumę miałaby być zmodernizowana ona na długości prawie kilometra. Od skrzyżowania z ul. Ruską do posesji nr 15, od minironda w rejonie budynku 76 do nr. 28, dalej do nr. 6 i od nr. 6 do nr. 17 na ul. Legnickiej. Łączny koszt całej inwestycji z dotychczas wykonanymi już robotami to ponad 7 mln 902 tys. zł.

Zakres prac to: rozbiórka nawierzchni, krawężników i obrzeży, rozbiórka elementów zagospodarowania terenu i bezpieczeństwa ruchu, przebudowa infrastruktury technicznej, usunięcie warstwy humusu w miejscach, gdzie zajdzie taka konieczność, wykonanie wymiany gruntu, korytowanie, profilowanie oraz zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne, wycinka i przycinka drzew, wykonanie krawężników oraz obrzeży, wykonanie nowej konstrukcji jezdni, miejsc postojowych, zjazdów, chodników, wykonanie nowej organizacji ruchu (znaków pionowych i poziomych), wykonanie progów zwalniających, słupków i ogrodzeń, wykonanie nasadzeń drzew i krzewów oraz trawników, wykonanie warstw wyrównawczych pomiędzy istniejącą a projektowaną nawierzchnią jezdni w celu dowiązania. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Na zdj.: Ul. 9 Maja jest kręta, wąska, zapchana samochodami, kierowcy parkują nawet w miejscach, gdzie wyznaczone są martwe pola na dojazdach do bloków, często tarasując dojazd wozom strażackim, karetkom pogotowia ratunkowego czy służbom komunalnym. 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA