wtorek, 11 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Projekt i przebudowa w 16 miesięcy

W KURIERZE. Projekt i przebudowa w 16 miesięcy

W KURIERZE. Projekt i przebudowa w 16 miesięcy
Data publikacji: 2016-03-07 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:02
Wywietleń: 413 122612

Dopiero w piątym podejściu, po przekładaniu terminu za terminem na składanie ofert, szczeciński ZDiTM w końcu znalazł chętnych na wykonanie kolejnych, w sumie aż czterech, etapów przebudowy ul. 9 Maja na Pomorzanach. Do przetargu w formule „zaprojektuj i zbuduj” zgłosiły się trzy firmy. Od daty zawarcia umowy wykonawca będzie miał 16 miesięcy na realizację zlecenia.

W tegorocznym budżecie miasta na ten cel radni zapisali na wniosek prezydenta wydatek na poziomie ponad 5,9 mln zł. Za tę sumę miałaby być zmodernizowana ona na długości prawie kilometra. Od skrzyżowania z ul. Ruską do posesji nr 15, od minironda w rejonie budynku 76 do nr. 28, dalej do nr. 6 i od nr. 6 do nr. 17 na ul. Legnickiej. Łączny koszt całej inwestycji z dotychczas wykonanymi już robotami to ponad 7 mln 902 tys. zł.

Zakres prac to: rozbiórka nawierzchni, krawężników i obrzeży, rozbiórka elementów zagospodarowania terenu i bezpieczeństwa ruchu, przebudowa infrastruktury technicznej, usunięcie warstwy humusu w miejscach, gdzie zajdzie taka konieczność, wykonanie wymiany gruntu, korytowanie, profilowanie oraz zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne, wycinka i przycinka drzew, wykonanie krawężników oraz obrzeży, wykonanie nowej konstrukcji jezdni, miejsc postojowych, zjazdów, chodników, wykonanie nowej organizacji ruchu (znaków pionowych i poziomych), wykonanie progów zwalniających, słupków i ogrodzeń, wykonanie nasadzeń drzew i krzewów oraz trawników, wykonanie warstw wyrównawczych pomiędzy istniejącą a projektowaną nawierzchnią jezdni w celu dowiązania. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Na zdj.: Ul. 9 Maja jest kręta, wąska, zapchana samochodami, kierowcy parkują nawet w miejscach, gdzie wyznaczone są martwe pola na dojazdach do bloków, często tarasując dojazd wozom strażackim, karetkom pogotowia ratunkowego czy służbom komunalnym. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Kawa w roli głównej
Jesień w Szczecinie
Marsz Niepodległości 2018
Poprzedni Następny

Sonda

Czy miejski sylwester w Szczecinie powinien odbywać się bez pokazu fajerwerków?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy