środa, 21 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Projekt i przebudowa w 16 miesięcy

W KURIERZE. Projekt i przebudowa w 16 miesięcy

W KURIERZE. Projekt i przebudowa w 16 miesięcy
Data publikacji: 2016-03-07 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 894 122612

Dopiero w piątym podejściu, po przekładaniu terminu za terminem na składanie ofert, szczeciński ZDiTM w końcu znalazł chętnych na wykonanie kolejnych, w sumie aż czterech, etapów przebudowy ul. 9 Maja na Pomorzanach. Do przetargu w formule „zaprojektuj i zbuduj” zgłosiły się trzy firmy. Od daty zawarcia umowy wykonawca będzie miał 16 miesięcy na realizację zlecenia.

W tegorocznym budżecie miasta na ten cel radni zapisali na wniosek prezydenta wydatek na poziomie ponad 5,9 mln zł. Za tę sumę miałaby być zmodernizowana ona na długości prawie kilometra. Od skrzyżowania z ul. Ruską do posesji nr 15, od minironda w rejonie budynku 76 do nr. 28, dalej do nr. 6 i od nr. 6 do nr. 17 na ul. Legnickiej. Łączny koszt całej inwestycji z dotychczas wykonanymi już robotami to ponad 7 mln 902 tys. zł.

Zakres prac to: rozbiórka nawierzchni, krawężników i obrzeży, rozbiórka elementów zagospodarowania terenu i bezpieczeństwa ruchu, przebudowa infrastruktury technicznej, usunięcie warstwy humusu w miejscach, gdzie zajdzie taka konieczność, wykonanie wymiany gruntu, korytowanie, profilowanie oraz zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne, wycinka i przycinka drzew, wykonanie krawężników oraz obrzeży, wykonanie nowej konstrukcji jezdni, miejsc postojowych, zjazdów, chodników, wykonanie nowej organizacji ruchu (znaków pionowych i poziomych), wykonanie progów zwalniających, słupków i ogrodzeń, wykonanie nasadzeń drzew i krzewów oraz trawników, wykonanie warstw wyrównawczych pomiędzy istniejącą a projektowaną nawierzchnią jezdni w celu dowiązania. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Na zdj.: Ul. 9 Maja jest kręta, wąska, zapchana samochodami, kierowcy parkują nawet w miejscach, gdzie wyznaczone są martwe pola na dojazdach do bloków, często tarasując dojazd wozom strażackim, karetkom pogotowia ratunkowego czy służbom komunalnym. 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie