poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ta ostatnia niedziela

Ta ostatnia niedziela

Ta ostatnia niedziela
Data publikacji: 2017-12-15 11:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:40
Wywietleń: 1216 305127

Kolędy śpiewane przez znakomite chóry, a także obiecujących dziecięcych solistów. Świąteczne harce z ekipą św. Mikołaja: Śnieżynką, Elfem oraz Misiem Kostkiem. Czytanie bajek dla najmłodszych. Do tego gry, zabawy i warsztaty z dekorowania pierników. To i jeszcze więcej będzie czekać na gości, jacy w ten weekend odwiedzą największy miejski jarmark. Poznamy też zwycięzców konkursu na Najlepszy Produkt Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Najwięcej w sferze interaktywnych gier, zabaw, konkursów oraz animacji będzie się działo na pl. Lotników: scenie oraz wokół niej. Tym razem ma to być wyjątkowo klimatyczna rozrywka, bo przeplatana wspólnym kolędowaniem. Zaśpiewają chóry Belcanto, Concertino, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, polickiego kameralnego Postscriptum, a także Teatru Rozmaitości Gwitajcie. Jak również zespół wokalny Harmonic Solution.

Najmłodszym będzie dedykowany pokaz taneczny do przebojów świątecznych pt. „Wyśpiewaj Święta” oraz interaktywny spektakl pt. "Gdzie się podział Święty Mikołaj”. Czeka ich również czytanie bajek oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Pokaż swoje ulubione miejsce w Szczecinie”. Natomiast dla nieco starszych jest zapowiadane spotkanie autorskie z Romanem Czejarkiem ph. ,,O Szczecinie i nie tylko…"

Chętni będą mogli uczestniczyć w warsztatach dekorowania pierników z firmą Asprod, poszaleć na karuzeli weneckiej lub w „jemiołowym zakątku". Albo też skorzystać z bogatej, oryginalnej i różnorodnej oferty kiermaszowej: rękodzieła, regionalnych produktów i smaków. Otwartej od piątku do niedzieli włącznie w godz. 10 - 22.

Ponieważ będzie to finałowy, już ostatni weekend największego miejskiego jarmarku, w niedzielę czekają szczecinian i turystów dwa szczególne wydarzenia. Pierwsze już o godz. 14: rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszy Produkt Jarmarku Bożonarodzeniowego, którego partnerem jest nasz „Kurier Szczeciński". O zwycięstwie zdecydują - oczywiście - nasi Czytelnicy, głosując kuponami, jakie drukowaliśmy w wydaniach 8 i 13 grudnia (są dostępne jeszcze tylko w piątek - 15 bm. - do godz. 16 w Biurze Ogłoszeń naszej redakcji: pl. Hołdu Pruskiego 8).

Przypominamy: na kuponie jest miejsce zarówno na wpisanie, który produkt jest tym najlepszym, jak też na lapidarne uzasadnienie wyboru. Prosimy je wrzucać do świątecznej urny, ustawionej w Centrum Informacji Turystycznej (szklany pawilon w d. alei kwiatowej) lub przekazać wprost do redakcji, przy sąsiednim pl. Hołdu Pruskiego(oznakowana skrzynka „Kuriera" przy wejściu). Jednak nie później niż do soboty (16 bm.), do godz. 22 - czyli do końca przedostatniego dnia jarmarku.

Na wielki finał - czyli w niedzielę o godz. 14 - ze sceny na pl. Lotników ogłosimy wyniki plebiscytu. Jego zwycięzca otrzyma pamiątkowy certyfikat za Najlepszy Produkt Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz nagrodę w postaci reklamy w naszym „Kurierze". Z kolei autorzy trzech najoryginalniejszych uzasadnień, zostaną obdarowani choinkami oraz bonami do zrealizowania w piekarniach Asprod. Uwaga: przewidujemy również nagrody pocieszenia - atrakcyjne niespodzianki.

Drugim z wydarzeń finałowego dnia miejskiego jarmarku będzie ceremoniał przekazania Światła Betlejemskiego mieszkańcom Szczecina (godz. 16.30), a niejako przy okazji będą również życzenia świąteczne i kolędowanie z harcerzami.

Patronem honorowym 11-dniowego Jarmarku Bożonarodzeniowego, współorganizowanego przez Żeglugę Szczecińską i magistrat, jest prezydent Szczecina, a medialnym - nasz „Kurier".

A. NALEWAJKO

Na zdjęciu: Przed nami finałowy weekend miejskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jego szczegółowy, godzinowy rozkład jazdy jest dostępny na stronie: www.kolorowaaleja.pl

Fot. Dariusz GORAJSKI

Ta ostatnia niedziela Ta ostatnia niedziela

Komentarze

17
Czyli to tylko jarmark...przedświąteczny.
2017-12-15 12:54:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy