Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Kolędy, jemioła i grzane wino [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2017-12-09 13:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:57
Kolędy, jemioła i grzane wino
 

Trwa wielki miejski Jarmark Bożonarodzeniowy. Zawładnął pl. Lotników i Żołnierza Polskiego. Jednak najbardziej klimatyczna jego część mieści się w dawnej alei kwiatowej.

Uwagę przyciągają głównie wyroby rzemieślnicze: od świątecznych stroików, przez kosmetyki naturalne, po haftowane lub dziergane makaty i obrusy. Smakowicie prezentuje się również oferta regionalnego jadła. Od serów i pieczywa, przez wina, piwa i słodkie wypieki domowej roboty, po mięsiwa: nawet z Podhala i Litwy. W drewnianych kiermaszowych stoiskach smakować również można pysznych pierogów, soków, konfitur, miodów i kawy. Na gorąco są także owoce w karmelu i innych polewach, jak też smakowa czekolada. Poza tym sięgać warto po niecodzienne kołacze, langosze, oryginalne bajgle i pączki. Natomiast w ofercie blisko 60 wystawców nie brakuje nie tylko przytulanek, drewnianych zabawek, szczecińskich pamiątek, ale nawet premierowej gry planszowej „Szczeciński Spekulant", opracowanej przez znanego i lubianego znawcę historii naszego miasta Romana Czejarka.

Na pl. Lotników jest natomiast strefa św. Mikołaja i jego pomocników (scena stanęła tuż przy Colleonim) oraz strefa sportów zimowych. Tam na złaknionych wrażeń i zwolenników aktywnego wypoczynku czekają m.in. trickboard i gyroboard, strefa trenażerów ruchu i akademia snowboardowa.

Kolędy i inne typowo świąteczne przeboje rozbrzmiewają we wszystkich strefach Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ale odtwarzane, także za sprawą radia św. Mikołaja. Jednak kto chce posłuchać konsertu na żywo, ten powinien na godz. 18 dotrzeć na pl. Lotników. Tam - na scenie - wystąpi Karolina Szczepanik. Przed nią natomiast trwa animacyjny support w wykonaniu pomocników św. Mikołaja: Śnieżynki, Elfów i Misia Kostka.

Dzisiejsze - sobotnie - wydanie Jarmarku Bożonarodzeniowego potrwa do godz. 22. Natomiast jutro - w niedzielę - wystartuje już o godz. 10. Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwa policja i Żandarmeria Wojskowa.

ZOBACZ GALERIA ZDJĘĆ

(an)

Fot. Arleta Nalewajko

Film: PaS

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Justyna
2017-12-09 20:33:57
Czy dostane na jarmarku pamiatki ze Szczecina ?
Ewa
2017-12-09 19:13:16
Polecam czekoladę chili, chociaż pomarańczowa też jest super.
Miłosława
2017-12-09 14:17:37
Ja mam ochotę spróbować owoce w karmelu albo może innej polewie, jak też smakowa czekolada.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA